Aktualizacja: Maj 2024

Chcesz ochronić swoją rodzinę przed włamywaczami? Twój pies źle znosi rozłąki, nawet jeśli trwają tylko kilka godzin? Chcesz mieć swoje dzieci zawsze na oku? Odpowiednia kamera wewnętrzna do domu i mieszkania to niezastąpiony gadżet w każdej sytuacji. Jeśli jeszcze nie wiesz, jaki model wybrać do domu — sprawdź ranking najlepszych i najpopularniejszych kamer wewnętrznych do domu.

Najtańsza alternatywa
Logit WiFi
Logit WiFi

Rozwiń

Nasz wybór
LTC LXKAM20
LTC LXKAM20

Rozwiń

Produkt premium
Sayus US-3009
Sayus US-3009

Rozwiń

Logit WiFi to budżetowa propozycja dla każdego, kto szuka funkcjonalnej kamery z łącznością WiFi i sterowaniem za pomocą smartfona. Głowica kamery obraca się do 355° oraz ma wbudowany mikrofon, głośnik i detektor ruchu. Tryb nocny zwiększa bezpieczeństwo również po zmroku bez dodatkowego oświetlenia.

LTC LXKAM20 to najlepsze połączenie niewysokiej ceny i nowoczesnych funkcji. Oferuje detektor ruchu, wbudowany mikrofon i głośnik, a także wysoką rozdzielczość 1920 × 1080 pikseli. Dodatkowo możesz ustawić wysyłanie wiadomości na telefon, a także alarm, gdy urządzenie wykryje ruch.

Sayus US-3009 to ostatnia propozycja, tym razem z dla osób oczekujących jakości premium. Kamera Sayus oferuje wysoką rozdzielczość Ultra HD, 4-krotny zoom, zapis na karcie pamięci do 256 GB oraz uchwyt do montażu na ścianie. Nie zabrakło tu oczywiście nowoczesnych detektorów, elektronicznej niani czy połączenia z aplikacją na smartfona, na której możesz śledzić powiadomienia czy obraz na żywo.

Spis treści:

Ranking kamer wewnętrznych 2023

1. Logit WiFi

Logit WiFi
Szukasz wielofunkcyjnej, obrotowej kamery w niewygórowanej cenie? Proponujemy model od firmy Logit. Główne zalety tego modelu to: bezprzewodowa łączność WiFi, wbudowana kamera, mikrofon i wykrywacz ruchu, a także możliwość nagrywania nocą i obsługa za pomocą aplikacji na smartfona. W tej cenie to jeden z najlepszych modeli do domu.

JAKOŚĆ

CENA

Model Logit to kamera wewnętrzna o szerokim zastosowaniu. Działa w dzień, a wbudowane diody podczerwieni o zasięgu 10 m pozwalają na pracę również po ciemku. Kamerka sprawdzi się zatem 24 godziny na dobę. Dodatkowy czujnik ruchu podnosi bezpieczeństwo — pomoże Ci wykryć nawet nieproszonego gościa w domu.

Kamera Logit należy do modeli obrotowych — w poziomie obraca się do 355° a w pionie do 110°. Możesz ustawić kamerkę ręcznie lub za pomocą wbudowanej aplikacji na telefon. Aplikacja ta pozwala również na komunikowanie się z kamerką — ma ona wbudowany mikrofon i głośnik, co pozwala na skuteczną komunikację w obu kierunkach.

Według producenta kamera Logit jest przeznaczona do stosowania nie tylko wewnątrz domu, ale również na zewnątrz. Mimo to — rekomendujemy montaż wyłącznie wewnątrz pomieszczeń. Dlaczego? Urządzenie pracuje w temperaturze od 0 stopni Celsjusza do 55 stopni Celsjusza i nie posiada dodatkowych zabezpieczeń przed wilgocią.

Zalety
obrotowa kamera do 355°(w poziomie) i 110° (w pionie)
łączność przez WiFi 2.4 GHz
tryb nocny i diody na podczerwień umożliwiają nagrywanie po ciemku
możliwość sterowania kamerką za pomocą aplikacji na iOS i Android
Wady
słaba jakość podczas nagrywania nocą

2. LTC LXKAM20

LTC LXKAM20
Druga propozycja to kamera od polskiej firmy LTC. Model LXKAM20 posiada wszystkie niezbędne funkcje, a do tego wysoką rozdzielczość full HD. Kamera posiada ruchomą głowicę, dzięki czemu możesz poruszać nią do 355° w poziomie. Połącz się ze smartfonem, tabletem lub komputerem i korzystaj z poglądu i sterowania na żywo.

JAKOŚĆ

CENA

Kamera wewnętrzna LTC LXKAM20 to propozycja w rozsądnej cenie i o bardzo dobrych możliwościach. Po pierwsze, kamera oferuje świetną jakość nagrywanego obrazu — full HD 1920 × 1080 px.

Możesz się połączyć z domową siecią WiFi 2.4 GHz oraz aplikacją na telefon, tablet lub komputer. Dzięki temu kamera bezprzewodowo przesyła nagrania i może być sterowana z każdego miejsca z dostępem do internetu. Za pomocą aplikacji możesz również obrócić kamerę o 355° w poziomie oraz 120° w pionie.

W tym modelu nie mogło zabraknąć oczywiście dodatkowych funkcji. Znajdziesz tu funkcję wykrywania ruchu, mikrofon i głośnik, a także funkcję podążania za ruchomym obiektem. Możliwość wysyłania powiadomień na telefon i uruchamiania alarmu sprawia, że zostaniesz poinformowany błyskawicznie o tym, co dzieje się w Twoim domu.

Zalety
wysoka rozdzielczość full HD
tryb nocny do nagrywania po ciemku
kompatybilny z aplikacją na system iOS, Android i Windows
wysyłanie powiadomień na telefon w przypadku wykrycia ruchu lub dźwięki
wbudowany mikrofon, głośnik i wykrywacz ruchu
duży zakres obrotu 355°/120°
Wady
brak

3. Sayus US-3009

Sayus US-3009
Szukasz kamery wewnętrznej z rozdzielczością Ulta HD? Sięgnij po Sayus US-3009. Oprócz fantastycznej rozdzielczości, urządzenie oferuje również funkcje elektronicznej niani, śledzenia obiektów w ruchu, wykrywanie ludzkiej sylwetki, jak i możliwość przechowywania danych na karcie do 256 GB pamięci. Jest kompatybilny z aplikacją na iOS, Android i Windows.

JAKOŚĆ

CENA

Sayus US-3009 to kamera, która do pracy potrzebuje wyłącznie połączenia z internetem oraz dostępu do aplikacji. Łączy się z WiFi 2.4 GHz oraz dedykowaną aplikacją na systemy tj. iOS oraz Android. Dzięki temu masz podgląd na żywo z każdego miejsca na świecie, jeśli tylko masz dostęp do Internetu.

Kamera Sayus posiada również wbudowany slot na karty pamięci, dlatego możesz zapisywać nagrania i odtwarzać je po czasie. Urządzenie jest kompatybilne z kartami do 256 GB, co pozwala nawet na 60 dni nagrać. Jeżeli pamięć się zapełni, kamera nadal zapisuje nagrania, nadpisując te o najstarszej dacie.

Jakie funkcje oferuje Sayus US-3009? Kamera oferuje wykrywanie postaci człowieka, śledzenie ruchu, czterokrotny zoom oraz nagrywanie po ciemku, dzięki wbudowanym diodom na podczerwień. Dodatkowy mikrofon i głośnik pozwala na dwustronną komunikację, a protokół ONVIF umożliwia podłączenie kamery do zewnętrznego rejestratora.

Zalety
bardzo wysoka jakość obrazu ultra HD
możliwość zapisywania nagrań łącznie do 60 dni
obsługa za pomocą aplikacji
funkcja wykrywania postaci człowieka i śledzenia ruchu
nagrywanie po zmroku
wbudowany 4x zoom
wbudowany mikrofon i głośnik do dwukierunkowej komunikacji
Wady
jeden z droższych produktów w rankingu

4. Overmax Camspot 3.6

Overmax Camspot 3.6
Kamera IP Overmax Camsport 3.6 łączy w sobie dobrą rozdzielczość, bezprzewodowe sterowanie kątem nagrywania kamery, a także funkcję wykrywania ruchu. Wbudowany mikrofon i głośnik sprawiają, że kamera sprawdzi się jako elektroniczna niania, opiekun osób starszych oraz zwierząt.

JAKOŚĆ

CENA

Overmax Camspot 3.6 to wielofunkcyjna kamera, którą możesz sparować z dedykowaną aplikacją na telefon, tableta lub komputer. Aplikacja Overmax Control pozwala na pogląd obrazu na żywo, dwukierunkową komunikację, zapis nagrań czy odtwarzanie tych, które wcześniej zostały zgrane do pamięci.

Kamera wewnętrzna Overmax oferuje możliwość zapisywania nagrań na zewnętrzną kartę microSD. Jest kompatybilny z kartami nawet o pojemności do 128 GB, dzięki czemu możesz nagrywać non stop przez 3 tygodnie. Jeżeli chcesz przechowywać pliki online — masz również możliwość zapisywania nagrać w chmurze.

Overmax Camsport 3.6 to także obrotowa głowica, która pozwala na skierowanie kamery w niemal dowolnym kierunku. W poziomie kamera obraca się do 355°, a w pionie maksymalnie do 120°. Wbudowany detektor ruchu sprawia, że kamera obraca się automatycznie również, gdy wykryje poruszający się obiekt.

Zalety
obracana kamera do 355° w poziomie i 120° w pionie
wbudowany mikrofon i głośnik
funkcja nagrywania nocnego i wykrywania ruchu
możliwość zapisywania danych w chmurze lub na karcie microSD (max. 128 GB)
obsługa na systemie Windows, Android, iOS
Wady
dość niska rozdzielczość, biorąc pod uwagę cenę

5. Hikey JM-360

Hikey JM-360
Kamera wewnętrzna Hikey pozwoli Ci na nagrywanie za dnia, w nocy, a także automatyczne wykrywanie ruchu. Znajdziesz tu również bezprzewodową łączność WiFi czy mikrofon i głośnik do komunikowania się z kamerą. Wszystkie nagrania możesz zapisać na karcie pamięci o maksymalnej pojemności 128 GB.

JAKOŚĆ

CENA

Obrotowa kamera Hikey JM-360 to model oferujący bardzo dobrą jakość obrazu, dzięki rozdzielczości HD. Obrotowy obiektyw sprawia, że już jedno urządzenie jest w stanie objąć nadzorem całe pomieszczenie. W poziomie oferuje kąt widzenia do 355°, a w pionie 120°.

Szeroki kąt widzenia to ogromna zaleta, ale jeszcze większą jest możliwość sterowania położeniem kamery za pomocą dedykowanej aplikacji na smartfony i tablety. W momencie wykrycia ruchu, kamera również automatycznie śledzi ruchomy obiekt za pomocą funkcji auto tracking.

Aplikacja, z którą łączysz kamerę, oferuje również możliwość dwukierunkowej komunikacji z kamerą. Wbudowany głośnik i mikrofon pozwala Ci na wysyłanie wiadomości głosowych, dzięki czemu świetnie sprawdza się jako elektroniczna niania czy kamera obserwująca pupila pod Twoją nieobecność.

Zalety
rozdzielczość HD
wbudowany mikrofon i głośnik do dwukierunkowej komunikacji
możliwość obsługi i sterowania kamerą za pomocą aplikacji
diody IR umożliwiają nagrywanie nocą
szeroki kąt widzenia (355° w poziomie i 120° w pionie)
funkcja wykrywania i śledzenia ruchomych obiektów
Wady
wykonana ze słabej jakości plastiku
obraz często się zacina

6. Ezviz C6CN Pro

Ezviz C6CN Pro
Oczekujesz od kamery wysokiej jakości obrazu nawet w nocy? Dbasz o swoje bezpieczeństwo, dlatego dodatkowe szyfrowanie to dla Ciebie podstawa? Sięgnij po produkt Ezviz C6CN Pro. To model z wyższej półki cenowej, który jednak oferuje świetną rozdzielczość, nawet przy słabym oświetleniu, dedykowaną aplikację do obsługi i kartę microSD gratis. Zdecydowanie warto w nią zainwestować!

JAKOŚĆ

CENA

Ezviz C6CN Pro, jak sama nazwa podpowiada, to zaawansowana kamera dla osób, które mają większy budżet. Jej największą zaletą jest bardzo wysoka rozdzielczość (2560 × 1440 px) — jest to najwyższa rozdzielczość w rankingu. Kamera zapewnia świetną widoczność wszystkich szczegółów, również w nocy.

Kamera wewnętrzna Ezviz to także inteligentne śledzenie przy pomocy algorytmu AI. Kamera pomaga wykryć obiekty i ludzi oraz automatycznie za nimi podążać. Ty z kolei możesz podglądać sytuację na żywo w swoim smartfonie.

W tym modelu znajdziesz także kompresję H.265, która sprawia, że pliki zajmują mniej miejsca, a więc możesz zapisać ich więcej na karcie pamięci lub w chmurze. Dodatkowo w zestawie otrzymasz kartę pamięci microSD o pojemności 64 GB, dzięki czemu oszczędzasz na kupnie dodatkowych akcesoriów.

Zalety
fantastyczna rozdzielczość 2560 × 1440 px
wysoka kompresja wideo H.265
funkcja wykrywania i śledzenia ruchomych obiektów
wbudowany mikrofon i głośnik
karta microSD 64 GB gratis
tryb TrueWDR zapewnia ostry i szczegółowy obraz nawet przy słabym oświetleniu
dodatkowe szyfrowanie dla większego bezpieczeństwa
Wady
bardzo wysoka cena ze względu na szyfrowanie i inteligentne funkcje AI

7. Ezviz CS-C1C-B

Ezviz CS-C1C-B
Kolejna propozycja od firmy Ezviz i kolejny produkt z serii premium. Kamera CS-C1C-B oferuje rozdzielczość Full HD, szerokie pole widzenia oraz skuteczny tryb nocny, którym obejmiesz nawet do 12 m od kamery. Ten model wyróżnia się magnetyczną podstawką, która umożliwia montaż na powierzchni o takich samych właściwościach.

JAKOŚĆ

CENA

Ezviz CS-C1C-B to kamera bezprzewodowa WiFi. Kamera nie wymaga podłączenia do sieci za pomocą kabla Ethernet, dlatego działa wszędzie tam, gdzie jest dostępna sieć WiFi. Ten model również otrzymasz wraz z dostępem do dedykowanej aplikacji, dzięki czemu w każdej chwili możesz sprawdzić, co dzieje się w Twoim domu z poziomu smartfona.

Kamera Ezviz pozwala na nagrywanie zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku. Rozdzielczość FullHD zapewnia bardzo dobry obraz w obu przypadkach, a dodatkowe diody IR sprawiają, że nie umknie Ci żaden szczegół również przy braku oświetlenia.

Dużą zaletą tego modelu jest również jego sposób montażu. Kamera jest osadzona na magnetycznej podstawce, którą możesz przyczepić do innej, magnetycznej powierzchni. Taki montaż jest bajecznie prosty i zajmuje tylko kilka sekund. Jeśli takowej powierzchni nie masz — nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamontować ją na tradycyjnym uchwycie na ścianę lub sufit.

Zalety
nagrywanie obrazu za dnia i w nocy
podstawka magnetyczna dla szybkiego i wygodnego montażu
rozdzielczość FullHD
szerokie pole widzenia
3 rodzaje powiadomień (m.in. syrena alarmowa)
Wady
jedna z droższych propozycji w rankingu

8. Imilab Home Security C20 Pro

Imilab Home Security C20 Pro
Propozycja od firmy Imilab to wysokiej jakości kamera dla jeszcze większego bezpieczeństwa za dnia, jak i w nocy. Jest wyposażona w nowoczesną głowicę automatycznie wykrywającą poruszający się obiekt, a także wysoką rozdzielczość 2304 × 1296 px. Niestety, to jeden z najdroższych produktów w naszym zestawieniu.

JAKOŚĆ

CENA

Imilab Home Securty C20 Pro nie należy do najtańszych produktów. Zdecydowanie jednak warto ją rozważyć ze względu na wysoką jakość wykonania. Kamera oferuje rozdzielczość 2304 × 1296 pikseli, a nawet kompresję wideo H.265. Obrotowa głowica porusza się praktycznie bezszelestnie, dzięki czemu jest bardzo dyskretna.

Imilab oferuje również najnowocześniejsze funkcje. Znajdziesz tu detekcję dźwięku, ruchu, wbudowany mikrofon i kamerę czy wykrywanie płaczu dziecka. To jednak nie wszystko. Kamera wykrywa także ludzi, dzięki czemu aktywuje się i podąża za nieproszonym gościem.

Nie zabrakło tu oczywiście podstawowych funkcji, o których również warto wspomnieć. Kamerę Imilab możesz połączyć z siecią WiFi oraz swoim telefonem, niezależnie od tego, czy działa na systemie iOS czy Android.

Zalety
wysoka jakość obrazu
funkcja wykrywania ludzi i płaczu dziecka
czujnik zmierzchu i diody na podczerwień zapewniają bardzo dobrą jakość obrazu po zmroku
zapis danych na zewnętrznej pamięci lub w chmurze
łatwy dostęp z telefonu
Wady
bardzo wysoka cena, która idzie w parze z bardzo wysoką jakością