Aktualizacja: Grudzień 2022

Dbanie o higienę jamy ustnej nie jest prostym zadaniem szczególnie w przypadku osób, które borykają się z krwawiącymi dziąsłami, posiadają ciasne przestrzenie międzyzębowe albo implanty. Często zwykła pasta do zębów czy nić dentystyczna nie gwarantują 100% skuteczności w walce z próchnicą i resztkami pokarmu. Wtedy z pomocą przychodzi irygator dentystyczny. To urządzenie, dzięki wytwarzanemu strumieniowi wody pod ciśnieniem, doskonale poradzi sobie z usunięciem płytki nazębnej oraz bakterii.
Jaki najlepiej wybrać irygator do zębów? Ranking oraz poradnik, który przygotowaliśmy, pozwoli odpowiedzieć na to pytanie.

Zastanawiając się, jaki irygator kupić, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na kilka aspektów technicznych tj.:

 • maksymalne ciśnienie,
 • ilość dyszy,
 • pojemność pojemnika na wodę,
 • zasilanie.

Tak więc, jeśli chcecie znaleźć najlepsze irygatory, ranking znajdujący się poniżej wyszczególnia produkty, które spełniają wspomniane wymagania na najwyższym poziomie.

 1. SEYSSO Oxygen Travel
 2. Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional
 3. Panasonic EW1411H
 4. Braun Oral-B OxyJet MD20
 5. Philips AirFloss HX8331/01
 6. Poradnik wyboru irygatora

Porównanie najlepszych irygatorów do zębów:

ModelRodzajMaks. Ciśnienie [bar]Ilość stopni regulacji ciśnieniaIlość dyszyTryby pracyPojemność zbiornika na wodę [ml]ZasilanieCzas pracy [dni]Czas ładowania [min]
SEYSSO Oxygen Travelbezprzewodowy6,2nie dotyczy33150akumulatorowe1415
Waterpik WP-660 E2 Ultra Professionalstacjonarny6,91072600sieciowenie dotyczynie dotyczy
Panasonic EW1411Hbezprzewodowy5,9nie dotyczy23130akumulatorowe1215
Braun Oral-B OxyJet MD20stacjonarny3,8542600sieciowenie dotyczynie dotyczy
Philips AirFloss HX8331/01bezprzewodowybrak danychnie dotyczy1330akumulatorowe148

Najlepsze irygatory – Ranking irygatorów 2020

 

1. SEYSSO Oxygen Travel Kliknij aby kupić »

SEYSSO-Oxygen-TravelCzas na pierwszy wariant bezprzewodowy, a jest nim irygator SEYSSO Oxygen Travel. Urządzenie jest dziełem polskiego przedsiębiorstwa, które szturmem weszło na rynek sprzętu do higieny jamy ustnej i świetnie sobie tam radzi. Sprawdźmy więc czy te wszystkie – niemal same – pozytywne opinie użytkowników wynikają rzeczywiście z jakości i funkcjonalności irygatora, czy może jest to efekt to zabiegu marketingowego?

Irygator bezprzewodowy, czy irygator turystyczny – jakkolwiek nie nazwiemy tego typu sprzęt, najważniejszym jest, by działał długo bez potrzeby kolejnego ładowania. W tym przypadku producent szczyci się, że jego urządzenie jest jednym z najdłużej działających irygatorów bezprzewodowych na rynku. I rzeczywiście, czas pracy w pełni naładowanego irygatora, który wynosi aż 70 minut upoważnia go do dzierżenia takiego miana. Przekładając ten czas na stosowanie urządzenia dwa razy dziennie po 2,5 minuty otrzymujemy wynik 14 dni korzystania z irygatora bez potrzeby jego ładowania – to świetny rezultat! 

Prędzej czy później jednak (choć w tym przypadku później) akumulator się wyczerpie i konieczne będzie jego naładowanie. Tutaj z pomocą przychodzi wygodna indukcyjna ładowarka w formie stacji ładującej, która nie zajmuje wiele miejsca i możemy ją umieścić na dowolnej powierzchni. Niestety producent nie podaje jak długi jest czas ładowania.

A jak sprawa się ma, jeśli chodzi o skuteczność samej irygacji sprzętem od SEYSSO? Irygator cechuje się bardzo dużym, jak na wariant przenośny, maksymalnym ciśnieniem roboczym, które wynosi aż 6,2 bara. Taka wartość jest gwarantem pozbycia się nawet uporczywych zanieczyszczeń pomiędzy ciasnymi szczelinami międzyzębowymi. Ciśnienie nie jest jednak regulowane w dowolny sposób, tak jak w poprzednim produkcie, a jest przypisane do poszczególnych programów, a są nimi:

 • program normalny (6,2 bar) – dzięki wysokiemu ciśnieniu z duża skutecznością oczyszcza nawet najbardziej ciasne przestrzenie międzyzębowe oraz świetnie radzi sobie także ze złożoną konstrukcją aparatu ortodontycznego
 • program delikatny (2,7 bar) – idealnie rozwiązanie dla dzieci, osób starszych i użytkowników z nadwrażliwością zębów i zapaleniem dziąseł. Łagodny strumień o odpowiednio niskim ciśnieniu skutecznie oczyści szczeliny międzyzębowe i dziąsła
 • program pulsacyjny (2,7 – 6,2 bar) – program o zmiennym ciśnieniu, którego pulsujący strumień wody zagwarantuje delikatny masaż dziąseł poprawiając tym samym ich ukrwienie i kondycję

Będąc jeszcze przy temacie strumienia wody, należy zauważyć, że ten jest bardzo precyzyjny, przez co nie musimy się gimnastykować, by umyć te powierzchnie jamy ustnej, które rzeczywiście tego wymagają. Ową precyzję zapewnia innowacyjna końcówka do irygatora, której średnica wynosi zaledwie 0,6 mm, przez strumień wody jest idealny skupiony i precyzyjnie ukierunkowany. 

Cechą, która stawia irygatory stacjonarne nad te bezprzewodowe jest zbiornik na wodę, który w irygatorach turystycznych jest z wiadomych przyczyn dużo mniejszy, przez co trzeba go zdecydowanie częściej uzupełniać. Jednak w prezentowanym urządzenia od Seysso różnica nie jest aż tak wyraźna, by stanowiło to ograniczenie w kwestii wygody z jego korzystania. Zbiornik o pojemności 150 ml w zupełności wystarczy na pojedynczy zabieg irygacji.

Czy sprzęt od polskiej firmy ma w ogóle jakieś wady? Na pewno jedną z bardziej istotnych jest fakt, że w zestawie nie znajdziemy etui do przechowywania irygatora, co w kwestii nazywania urządzenia “turystycznym” jest sporym niedopatrzeniem. Niektórzy użytkownicy skarżą się również, że irygator pracuje stosunkowo głośno, a na pewno głośniej aniżeli szczoteczki elektryczne, co może być pewną przeszkodą jeśli nasza poranna toaleta ma miejsce wtedy, kiedy inni domownicy jeszcze smacznie śpią. I tak na prawdę na tym kończy się lista mankamentów. Jak widać, jest ich zdecydowanie mniej w stosunku do licznych zalet.

I być może w zestawie nie znajdziemy żadnego etui, ale za to znajdziemy aż 3 wymienne końcówki, a każda z nich przeznaczona jest do innego typu irygacji:

 • Seysso Oxygen Standard – do codziennej pielęgnacji
 • Seysso Oxygen Pocket – do kieszonek dziąsłowych
 • Seysso Oxygen Orthodontic – do aparatów ortodontycznych

Jak widać, nabywając sprzęt polskiego producenta otrzymujemy niemal idealne narzędzie do codziennej higieny jamy ustnej. Wytrzymała bateria, wysokie ciśnienie, dobrze dobrane programy czyszczenia i wymienne końcówki to przepis na zadowolenie każdego użytkownika.

Zalety
Technologia bezprzewodowa
Bardzo długi czas pracy na pełnym akumulatorze (14 dni)
Indukcyjna ładowarka w formie stacji ładującej
Bardzo wysokie maksymalne ciśnienie robocze (6,2 bar)
3 programy irygacji (normalny, delikatny, pulsacyjny)
Precyzyjny strumień płynu dzięki niewielkiej średnicy końcówki irygatora (0,6 mm)
Dość duży pojemnik na płyn (150 ml), jak na irygatory bezprzewodowe
3 różne końcówki w zestawie
LED-owy wyświetlacz
Wady
Według użytkowników pracuje dość głośno
Brak etui w zestawie

[/joomdev-wpc-cons][/joomdev-wpc-pros-cons]

Kup na Allegro

 

2. Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional Kliknij aby kupić »

Waterpik-WP-660-E2-Ultra-ProfessionalKrwawiące dziąsła to Wasz odwieczny problem, z którym nie możecie się uporać? Poznajcie irygator Waterpik! Najlepszy irygator aktualnie dostępny na rynku według opinii stomatologów. Dlaczego przypadł mu ten zaszczytny tytuł? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Irygator do zębów Waterpik to ulepszona wersja klasycznego modelu WP-100. Tam, gdzie czyszczenie szczoteczką nie daje rezultatów, wkracza Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional! Usuwa on do 99,9% płytki nazębnej i jest bezpieczniejszy dla higieny jamy ustnej od tradycyjnych metod. Jak to możliwe? Między innymi dzięki dwóm dostępnym trybom pracy.

 • Pierwszy z nich to Floss – podstawowy tryb przeznaczony do codziennej pielęgnacji. Za pomocą wygodnego pokrętła możemy regulować w nim ciśnienie nawet do 6,9 bara.
 • Massage to druga opcja, którą oferuje irygator dentystyczny Waterpik. Tryb ten pozwala delikatnemu strumieniowi wody masować i stymulować dziąsła. Zabieg nazywany jest masażem hydropulsowym i sprawia, że krążenie ulega zdecydowanej poprawie i tym samym dziąsła stają się zdrowsze, a przede wszystkim odporniejsze na wszelkie choroby czy infekcje.

Nie są to słowa rzucone na wiatr, ponieważ producent postanowił przeprowadzić badania naukowe w tym zakresie. Pokazały one, iż osoby, które zdecydowały się na przetestowanie irygatora Waterpik, już po 28 dniach zauważyły znaczącą poprawę stanu dziąseł. Od 40% do nawet 93% ustąpiło ich krwawienie oraz stany zapalne. Plasuje to irygator stomatologiczny Waterpik w czołówce w swojej kategorii! Jednak to nieostatnia rzecz, którą Was zaskoczy.

Choć rzeczywiście cena za irygator wodny Waterpik jest stosunkowo wysoka w porównaniu do jego powyższych konkurentów, to decydując się na jego zakup w zestawie otrzymujemy aż 7 końcówek!

 • Classic Jet Tip – do użytku ogólnego – 3 szt.
 • Plaque Seeker Tip – przeznaczona do czyszczenia implantów, koron, mostów, licówek – 1 szt.
 • Orthodontic Tip – to doskonały wybór dla osób noszących aparaty ortodontyczne (trzykrotnie zwiększa efektywność czyszczenia stałych aparatów ortodontycznych) – 1 szt.
 • Pik Pocket Tip – przeznaczona do irygacji otwartych kieszonek i ogólnej irygacji poddziąsłowej – 1 szt.
 • Toothbrush Tip – szczoteczka do użytku ogólnego – 1 szt.

Optymalną irygację jamy ustnej zapewniają nie tylko końcówki, ale także jednominutowy timer z 30-sekundowymi interwałami. Jeśli mielibyście wątpliwości, który tryb pracy jest aktualnie używany, to pomoże Wam to zidentyfikować panel informacji LED. I to nie koniec bogatego wyposażenia. W odróżnieniu od poprzednika Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional posiada zbiornik na wodę o pojemności 600 ml. Jest to największy pojemnik w zestawieniu, który, co więcej, możemy wyjąć w celu wygodniejszego napełnienia i umycia. Pozwala to, na utrzymanie go w idealnej czystości.

Dołącz więc do szczęśliwych posiadaczy irygatora Waterpik i pożegnaj się z problemem nadwrażliwych dziąseł!

Waterpik WP-660 Ultra irygator stacjonarny | czyste zęby

Irygator Waterpik WP-660 E2 Ultra Professional to najczęściej wybierany irygator do zębów wśród użytkowników

Zalety
Usuwanie 99,9% płytki nazębnej potwierdzone badaniami
Dwa tryby pracy (Floss i Massage) do codziennej pielęgnacji oraz stymulacji dziąseł
Naukowo udowodniona poprawa stanu dziąseł już po 28 dniach
Aż 7 różnych końcówek w zestawieniu
Jednominutowy timer z 30-sekundowymi interwałami
Panel informacyjny LED
Bardzo duży i wyjmowalny pojemnik na płyn (600 ml)
Wiele pozytywnych opinii użytkowników
Wady
Wysoka cena – najdroższy irygator w zestawieniu

Kup na Allegro

 

3. Panasonic EW1411H Kliknij aby kupić »

Panasonic-EW1411HCzym charakteryzuje się najnowszy kolejny produkt w naszym rankingu, którym jest irygator Panasonic EW1411H? Opinie użytkowników sugerują, że jest to zdecydowanie coś więcej niż tylko elegancki i nowoczesny desing, któremu nie można się oprzeć. Dlatego chcemy mu się przyjrzeć bliżej oraz przekonać, dlaczego irygator do zębów Panasonic cieszy się rosnącą popularnością.

Panasonic to czołowa marka japońskiego koncernu, która przede wszystkim stawia na jakość i funkcjonalność. Ich model EW1411H jest jednym z najlepszych dostępnych irygatorów na rynku. Niewątpliwy wpływ na to ma specjalnie opracowana na potrzeby tego produktu – technologia pompy wodnej. Przestrzeń między zębami czy dookoła koron dentystycznych to trudno dostępne miejsca dla tradycyjnej szczoteczki. Panasonic wykorzystuje strumień o ciśnieniu ok. 590 kPa (5,9 bar), który sprawia, że irygator nie tylko skutecznie wypłukuje resztki jedzenia, ale również usuwa bakterie z jamy ustnej. Nie bez powodu rękojeść posiada gumowe elementy. Zapewniają one stabilny uchwyt podczas irygacji silnym strumieniem wody.

Jednak co w przypadku wrażliwych dziąseł? Irygator Panasonic EW1411H zadbał także o to! Stąd tryb AIR IN, czyli kolejna technologia, mająca zapewnić najwyższy komfort użytkowania. Polega ona na kontroli przepływu wody, która w połączeniu z drobnymi bąbelkami powietrza dba o prawidłową oraz bezpieczną higienę dziąseł. Strumień przystosowano specjalnie do czyszczenia kieszonek dziąsłowych, dlatego ciśnienie wody można ustawić na dwa tryby mocy:

 • 390 kPa (Air In Regular – do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych i pielęgnacji dziąseł)
 • 200 kPa (Air In Soft – dedykowany dla osób z nadwrażliwością czy paradontozą).

Osobom, które nie lubią marnotrawstwa wody na pewno spodoba się ostatni, czwarty tryb tzw. Interdental Panasonic. Irygator podczas ruchu dyszy przerywa strumień, dzięki czemu minimalizuje zużycie wody ze zbiornika. Umożliwia to skuteczne czyszczenie już przy ¼ zużytej wody. A dla jeszcze bardziej oszczędnych, mamy kolejną dobrą wiadomość. Zbiornik można czyścić w zmywarce w temperaturze do 50 stopni. Czy produkt może mieć jeszcze więcej zalet? Oczywiście!

Akumulator pozwala na pracę urządzenia aż do 12 dni przy pełnym naładowaniu baterii. Nie jest to najdłuższy czas pracy w tym zestawieniu, natomiast zdecydowanie nadrabia to kolejna cecha “na plus” którą jest  ładowarka, posiadająca uchwyty na dwie dysze, dzięki czemu możemy je bezpiecznie i dyskretnie przechowywać.

Tak więc czy jest jakiś haczyk? Z opinii użytkowników wynika, że pojemnik na płyn mógłby być nieco większy. Obecny o pojemności 130 ml umożliwia pracę od 35 sekund w trybie Air in Regular do 120 sekund w trybie Interdental, co pozwoli na wykonanie pełnej irygacji dopiero przy nabraniu odpowiedniej wprawy. Jednak z uwagi na pozostałe atuty urządzenia do higieny jamy ustnej jesteśmy w stanie mu to wybaczyć. Co więcej, Panasonic oferuje nam na ten irygator do zębów dwuletnią gwarancję, z usługą bezpłatnej dostawy kurierskiej do serwisu w przypadku postępowania reklamacyjnego. Choć po wystawionych recenzjach sądzimy, iż raczej nie będziecie zmuszeni z tego udogodnienia skorzystać.

<

Zalety
Stosunkowo wysokie maksymalne ciśnienie robocze (5,9 bar)
Rękojeść wyposażona w gumowe elementy
Tryb Air In o dwóch poziomach mocy (3,9 i 2,0 bar)
Tryb Interdental minimalizuje zużycie wody
Możliwość mycia zbiornika na płyn w zmywarce
12 dni pracy na naładowanym akumulatorze
Wiele pozytywnych opinii użytkowników
Gwarancja door-to-door
Wady
Drugi najmniejszy pojemnik na płyn w zestawieniu (120 ml)

Kup na Allegro

 

4. Braun Oral-B OxyJet MD20 Kliknij aby kupić »

Braun-Oral-B-OxyJet-MD20Pierwszym opisywanym irygatorem do zębów w naszym zestawieniu jest sprzęt od amerykańskiego producenta produktów do higieny i pielęgnacji jamy ustnej Braun Oral-B. Irygator z serii OxyJet oznaczony symbolem MD20 to model stacjonarny zasilany sieciowo. Jakie są jego zalety oraz wady i czy sprawdzi się zarówno dobrze jako domowy, ale też jako profesjonalny sprzęt do irygacji jamy ustnej? Przekonajmy się!

Tym, czym na pierwszy rzut oka wyróżnia się irygator Oral-B OxyJet to bardzo duży pojemnik, do którego możemy wlać nawet 600 ml wody lub specjalnego płynu do płukania jamy ustnej. Dzięki temu pozbywamy się problemu częstego jego dopełniania, a także umożliwia to korzystanie z urządzenia przez większą ilość domowników/pacjentów. Co więcej, producent załącza do zestawu specjalny uchwyt do zamocowania irygatora na ścianie, przez co korzystanie z niego jest jest bardziej wygodne. Jeśli zdecydujemy się na zawieszenie irygatora, należy zwrócić uwagę, w jakiej odległości znajduje się najbliższe gniazdko elektryczne, ponieważ jest model MD20 jest irygatorem zasilanym sieciowo, a długość przewodu zasilającego wynosi 128 cm.

Jakimi funkcjonalnościami wyróżnia się irygator Braun OxyJet?

 • 5-stopniowa regulacja ciśnienia – pozwala na jego dopasowanie względem indywidualnych potrzeb użytkownika. Większe ciśnienie przekłada się na większą intensywność czyszczenia, natomiast niższe wartości są odpowiednie dla delikatnych dziąseł dzieci i osób starszych.
 • 2 tryby działania irygatora:
 • strumień prosty – przeznaczony do czyszczenia punktowego i wypłukiwania resztek jedzenia
 • strumień spiralny z technologią Mini-Turbine –  wykonując 8000 mini obrotów na minutę wnika poniżej linii dziąseł dokładnie je czyszcząc i masując

Będąc przy strumieniu, które wydobywa się z irygatora, należy zaznaczyć, iż w rzeczywistości są to miliony trwałych mikro-bąbelek, które powstają na skutek mieszania powietrza z wodą i sprężenia takiej mieszaniny. Mikro-bąbelki, czy inaczej zwane mikro-perełki jeszcze skutecznej masują i pozwalają zmniejszyć krwawienie z dziąseł, aniżeli zwykły strumień składający się tylko z wody.

Czy irygator do zębów Oral-B OxyJet wykazuje jakieś wady? Przyrównując to urządzenie do innych, podobnych irygatorów na rynku, należy w tym przypadku wskazać dość niskie maksymalne ciśnienie, które wynosi 3,8 bara, a jak wspomnieliśmy wyżej – wyższe ciśnienie przekłada się zazwyczaj na lepszą efektywność irygacji. Nie można też pominąć wskazania producenta, które de facto jest dość ograniczające, jeśli chodzi o profesjonalny użytek, a mianowicie czas ciągłej pracy irygatora wynosi 15 min, po czym powinien nastąpić okres stygnięcia sprzętu, który trwa aż 2 godziny. Co prawda ograniczenie nie ma większego znaczenia, jeśli kupujemy irygator do domu – na własny użytek, ponieważ czas irygacji dla jednej osoby wynosi 2 minuty, aczkolwiek jeśli chcielibyśmy proces irygacji przeprowadzać na kolejnych pacjentach w gabinecie stomatologicznym może to stanowić spory problem.

Podsumowując, irygator OxyJet MD20 to świetne rozwiązanie, by zadbać o swoje dziąsła i przestrzenie międzyzębowe. Spory pojemnik na wodę lub płyn oraz 4 wymienne końcówki sprawiają, że urządzenie to będzie się idealny spisywać w wieloosobowej rodzinie, której higiena jamy ustnej to priorytet.

Zalety
Największy pojemnik na wodę/płyn w zestawieniu (600 ml)
Specjalny uchwyt do zamontowania irygatora na ścianie
5-stopniowa regulacja ciśnienia
2 tryby pracy irygatora (prosty, spiralny)
Technologia mikro-perełek pomaga zmniejszyć krwawienie z dziąseł
4 wymienne końcówki w zestawie
Wady
Najniższe ciśnienie maksymalne w zestawieniu (3,8 bar)
Po 15 minutach ciągłej pracy sprzęt wymaga aż 2-godzinnego czasu stygnięcia

Kup na Allegro

 

5. Philips AirFloss HX8331/01 Kliknij aby kupić »

Philips-AirFloss-HX8331-01Czysta i zdrowa jama ustna w mniej niż 60 sekund dziennie? Tak, dobrze widzicie! Poznajcie irygator bezprzewodowy Philips Sonicare Airfloss Ultra – eksperta w zakresie czyszczenia oraz ochrony jamy ustnej. Jaki sekret kryje w sobie ten lekki oraz elegancki pogromca płytki nazębnej? Postanowiliśmy zrobić mały research i przekonać się, jak oceniają go inni użytkownicy.

Irygator stomatologiczny Philips to kolejne fenomenalne urządzenie, za którym kryje się rewolucyjna technologia! Jest ona efektem licznych badań klinicznych i polega na tak zwanych mikrowybuchach. Podczas nich emitowane są szybkie powiewy wody oraz powietrza, które pod wpływem odpowiedniego ciśnienia, czyszczą przestrzenie międzyzębowe oraz wzdłuż linii dziąseł z resztek jedzenia, ale także z bakterii odpowiedzialnych za nieświeży oddech. Co więcej, Urządzenie Philips Sonicare AirFloss Ultra delikatnie rozbija i wypłukuje płytkę nazębną (aż do 99,9%), której szczoteczka mogła nie usunąć, tym samym zapobiegając powstawaniu próchnicy. Poprawę można zauważyć już po 2 tygodniach!

Nowa dysza, którą oferuje irygator Philips Airfloss, zapewnia wysoką wydajność i wzmacnia rezultaty powyższej technologii. Wystarczy wybrać tryb pracy strumienia (pojedynczy, podwójny, potrójny) i przytrzymać przycisk aktywacyjny. W ten sposób uzyskuje się ciągłe strumienie w trybie automatycznym. Możliwa jest także opcja ręcznego aktywowania strumienia. Trzeba jedynie każdorazowo nacisnąć przycisk. Efekt? Wyjątkowa skuteczność, którą możecie cieszyć się każdego dnia w zaciszu własnego domu!

Aby uzyskać jeszcze lepsze efekty, zbiornik na rączce można napełnić wodą lub płynem do płukania jamy ustnej. Irygator Airfloss Ultra został wyposażony w o 50% większy otwór niż poprzednie modele, co znacząco poprawia komfort jego napełniania, jednak jego pojemność to jedynie 30 ml. Jest to najmniejszy płyn na pojemnik w całym zestawieniu. Niestety pojemność ta może okazać się niewystarczająca, by przeprowadzić pełen cykl irygacji bez konieczności dolewania wody, co dla wielu osób może być znaczącą wadą urządzenia. Kolejnym małym minusem jest fakt, że w informacjach od producenta brakuje wzmianki o ciśnieniu roboczym.

Natomiast na pewno na plus można wyróżnić czas pracy oraz ładowania urządzenia. Irygator do zębów Philips ma mocny akumulator litowo-jonowy, dzięki czemu możemy cieszyć się jego pracą nawet do 2 tygodni przy zaledwie 8 godzinach ładowania produktu. Wybierając ten nieco droższy model, powinniśmy mieć na względzie jeszcze jeden mankament. W zestawie otrzymamy tylko jedną końcówkę, co na tle konkurencyjnych modeli wypada nieco gorzej. Jednak koniec końców, ilość zalet zdecydowanie przewyższa tych kilka niewielkich wad, a więc każdy potencjalny nabywca irygatora marki Philips powinien być zadowolony z jego zakupu.

Zalety
Elegancki i stylowy design
Technologia mikrowybuchów delikatnie rozbijająca i wypłukująca płytkę nazębną
Wysokiej jakości dysza irygatora
3 tryby pracy strumienia (pojedynczy, podwójny, potrójny)
Większy otwór na uzupełnienie płynu
Bardzo długi czas pracy urządzenia (14 dni)
Zaledwie 8-godzinny czas ładowania
Wady
Najmniejszy pojemnik na płyn w zestawieniu (30 ml)
Tylko jedna końcówka irygatora w zestawie
Drugi najdroższy produkt z zestawieniu

Kup na Allegro