Aktualizacja: Maj 2022

Biały, zdrowy uśmiech to nieodłączna cecha kobiet i mężczyzn, dbających o swój wygląd, a szczoteczka soniczna do zębów to jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń do higieny jamy ustnej, które pomoże w zachowaniu zdrowych i idealnie czystych zębów. Wybór konkretnego modelu nie jest jednak łatwy, a to ze względu na coraz większa popularność tego typu urządzeń. Jaka więc szczoteczka okaże się najlepsza? Właściwszym wyborem będzie szczoteczka soniczna czy elektryczna? Jakie technologie wykorzystują najlepsze szczoteczki soniczne?

Ranking szczoteczek sonicznych oraz poradnik ich wyboru zawiera odpowiedź na każde z tych pytań.


Najtańsza Alternatywa
Najtańsza alternatywa Oral B Pulsonic Slim 1000
ORAL-B Pulsonic Slim 1000

Rozwiń

Nasz Wybór
Nasz faworyt - szczoteczka SEYYSO Basic
Szczoteczka SEYSSO Basic

Rozwiń

Produkt Premium
Wybór z półki premium -szczoteczka soniczna Philips Sonicare HX673237
Philips Sonicare HX6732/37

Rozwiń


Najlepsza szczoteczka soniczna do zębów – Ranking szczoteczek sonicznych 2021

Spośród wszystkich szczoteczek, które kupowali Polacy w roku 2020, wybraliśmy aż 5 produktów na rok 2021, które uważamy, że klasyfikują się w rankingu na najlepsze szczoteczki soniczne. Aby ułatwić Wam decyzję, wybraliśmy 3 z nich, które widać w powyższej tabeli. Zgodnie z naszymi kryterami, które opisaliśmy w poradniku wyboru, szczoteczka soniczna SEYSSO Basic spełnia kryteria najlepszego produktu pod kątem jakość – cena, którą aktualnie można kupić na rynku. Jednak przygotowaliśmy też dwie pozostałe pozycje – najtańszą alternatywę dla naszego faworyta oraz produkt z półki premium, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Zachęcamy jednak do zapoznania się również z resztą produktów, które także mogą zaskoczyć:

  1. Philips Sonicare HX6732/37
  2. SEYSSO Basic
  3. ORAL-B Pulsonic Slim 1000
  4. Xiaomi Soocas X3
  5. Teesa TSA8015

1. PHILIPS SONICARE HX6732/37 – szczoteczka z półki premium

Wybór z półki premium -szczoteczka soniczna Philips Sonicare HX673237

Szczoteczki soniczne Phillips stale zyskują na popularności, coraz więcej osób chce je kupić dla siebie i bliskich. Szczoteczka soniczna Philips Sonicare HX6732/37 to urządzenie zasilane akumulatorem, wyposażone w sygnalizator czasu. Ładowana 24 godziny może pracować nawet 21 dni. Co warto wiedzieć o innych jej zaletach i jej wadach?

JAKOŚĆ

CENA

Philips szczoteczka soniczna to sprzęt wyposażony w specjalny minutnik, który odmierza po 30 sekund na każdą ćwiartkę jamy ustnej. Dzięki tej funkcji każdy od razu wie, jak długo należy myć zęby i nie ma ryzyka, że jakiś fragment jest niedoczyszczony, albo zbyt krótko szorowany. Soniczna szczoteczka Philips posiada też program łatwego startu. To ogromna pomoc dla tych, którzy dopiero zdecydowali się na wersję soniczną i muszą się powoli z nią zaznajomić. Przestawienie się ze zwykłej szczoteczki na takie urządzenie wymaga przyzwyczajenia. Program łatwego startu wyraźnie to ułatwia wszystkim nowym użytkownikom!

Soniczna szczoteczka do zębów Philips to urządzenie popularne, posiadające licznych fanów i jeszcze więcej osób zainteresowanych ewentualnym zakupem. Tym bardziej więc należy dowiedzieć się jakie wady posiada, żeby podjąć świadomą decyzję o wyborze właśnie tego modelu. Philips Sonicare szczoteczka soniczna pracuje dosyć głośno. Dla niektórych osób może to być nieco denerwujące. Poza tym bateria ładowana przez całą dobę (długi czas ładowania to również ogromny minus tego modelu) wytrzymuje tylko 3 tygodnie. To długo, jednak inne szczoteczki działają nawet przez 6 tygodni. Ponadto Philips soniczna szczoteczka jest urządzeniem drogim. Koszt jej zakupu to około 500 złotych. Dla wielu osób będzie to cena zbyt duża za takie drobne urządzenie.

Teesa Sonic Pro to dobry jakościowo sprzęt, jednak każdy produkt posiada pewne wady. W tym przypadku chodzi o to, że firma jest niby polska, a jednak części do wyprodukowania szczoteczek sprowadzane są z Chin. Można więc zrobić dużo lepszy interes, kupując niemal identyczne modele na chińskim rynku. Jest to oczywisty minus szczoteczki sonicznej Teesa TSA8015.

Zalety
Czas pracy do 40 dni
Niska cena
Trzy tryby czyszczenia
Czas ładowania 16h
Wady
Na chińskim rynku można kupić identyczne zamienniki

Kup na Allegro

Czym jest Technologia Soniczna? Poczuj różnicę z Philips Sonicare

Szczoteczka PHILIPS SONICARE HX6732/37 to najczęściej wybierana szczoteczka soniczna wśród użytkowników

Zalety
Minutnik odmierzający 30 sek na każdą ćwiartkę zębów
program łatwego startu
Wady
Głośna praca
Wysoka cena
Długi czas ładowania 24 h
Bateria trzyma tylko 3 tygodnie

Kup na Allegro

2. SEYSSO BASIC – nasz fawory wśród szczoteczek sonicznych

Szczoteczka soniczna Seysso Basic zasilana jest akumulatorem, posiada sygnalizator czasu, a także 3 tryby pracy. Jest to sprzęt dobrej jakości, cieszący się popularnością, ale jednak prócz zalet, posiada także i pewne wady. Jakie szczoteczka soniczna Seysso Basic posiada plusy, a jakie są jej negatywne cechy?

JAKOŚĆ

CENA

Seysso szczoteczka soniczna posiada długi czas pracy – to aż 42 dni. By sprzęt mógł bez zarzutu działać tak długo, wystarczy przy tym jedynie 12 godzin ładowania. Ponadto urządzenie posiada aż 3 tryby pracy – od delikatnego do głębokiego. Dzięki tej funkcji można różnicować działanie urządzenia zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Warto zwrócić uwagę także na design tej nowoczesnej szczoteczki. Nie tylko jest bardzo poręczna, ale też posiada specjalne podświetlenie diodami, dzięki czemu można jej używać również przy słabym świetle. Szczoteczka Seysso Basic wyróżnia się też technologią DCT. Chodzi tu o dynamiczne oczyszczanie, co sprzyja dokładnemu usuwaniu zanieczyszczeń i osadów z zębów. Zaletą tego produktu jest również timer, odmierzający czas do zakończenia mycia.

Jak każdy sprzęt, również Seysso Basic szczoteczka soniczna posiada pewne cechy negatywne. Wadą urządzenia są między innymi mocne drgania, które utrudniają nieco korzystanie z niej (trzeba się do nich przyzwyczaić). Prezentowany model pracuje też dosyć głośno, co wielu użytkowników może nieco irytować. Osoby, które już miały okazję z niej korzystać, donoszą również, że w modelu tym ciężko się zdejmuje końcówki. Nie ma też kolorowych znaczników na końcówkach, które ułatwiałyby korzystanie z nich. Wpływa to nie tyle na funkcjonalność samego urządzenia, co na wygodę szykowania go do pracy.

Zalety
Podświetlenie diodami
Długi czas pracy 42 dni
Technologia DCT
Timer
3 tryby pracy
Wady
Mocne drgania
Głośna praca
Brak kolorowych znaczników na końcówkach
Ciężko zdejmuje się końcówki

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

3. Oral B Pulsonic Slim 1000 – najtańsza alternatywa

Najtańsza alternatywa Oral B Pulsonic Slim 1000

Szczoteczka soniczna do zębów Oral-B Pulsonic Slim 1000 to wyposażone w akumulator, nowoczesne urządzenie, o 2 trybach pracy i sygnalizacji czasu. Cykl mycia ustawiony jest w urządzeniu na 2 minuty, co oznacza standardową długość (po 30 sekund na każdą ćwiartkę zębów). Jakie zalety posiada ten model? O jakich jego wadach trzeba wiedzieć przed zakupem?

JAKOŚĆ

CENA

Oral-B szczoteczka soniczna to produkt od znanego i cenionego producenta. Jest to sprzęt od firmy, która specjalizuje się w tworzeniu szczoteczek do zębów, można więc oczekiwać, że urządzenie tej marki jest jeszcze lepiej sprofilowane niż inne. Szczoteczka Oral-B Pulsonic posiada 2 tryby pracy, a także kompaktowy rozmiar, dzięki czemu można ją jeszcze lepiej dostosować do swoich oczekiwań, a przy tym zabierać w każdą podróż. To szczególnie istotne we współczesnym świecie, kiedy dużo się podróżuje, a przy tym każdy pragnie możliwie jak najlepiej zadbać o swoją prezencję, a więc każdy chce zadbać solidnie o swoje zęby również na wycieczce.

Oral-B soniczna szczoteczka to produkt pełen zalet, ale mimo wszystko wyróżnia się on nieco słabą baterią. Po aż 24 godzinach ładowania jest ona w stanie pracować jedynie 14 dni. To oczywiście sam w sobie dobry wynik, jednak nie w zestawieniu z innymi szczoteczkami sonicznymi. Dlatego też szczoteczka Oral-B soniczna posiada nie tylko wiernych fanów, ale i grono krytyków. Trzeba ją częściej ładować, co oczywiście wpływa również na rachunki.

Zalety
Dwa tryby pracy
Kompaktowy rozmiar
Zanany producent szczoteczek i akcesoriów do zębów
Wady
Czas pracy najkrótszy w zestawieniu
Długi czas ładowania 24h

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

4. Xiaomi Soocas X3

Szczoteczka Xiaomi Soocas X3

Xiaomi Soocas X3 – C to szczoteczka soniczna, zasilana akumulatorem, sygnalizująca upływ wskazanego czasu mycia (2 minuty). Sprzęt posiada 4 tryby pracy i świetnie się prezentuje. Jakie jeszcze zalety można w nim znaleźć? Jakie wady posiada?

JAKOŚĆ

CENA

Szczoteczka soniczna Xiaomi posiada, jak już wspomniano – 4 tryby pracy, więc można dostosować jej działanie do osobistych potrzeb. Sprzęt posiada Bluetooth, więc można łączyć się z nim przez smartfon. Do sterowania używana jest aplikacja Mi Home lub Soocas. Aplikacja informuje o zużyciu końcówek w trakcie mycia, dzięki czemu od razu wiadomo, kiedy nadchodzi czas ich wymiany. Xiaomi szczoteczka wyróżnia się ceną dostosowaną do jakości urządzenia. Kupujący nie przepłaci więc, co jest samo w sobie ogromnym plusem. Warto dodać, że czas ładowania urządzenia to 16 godzin, a na w pełni naładowanej baterii szczoteczka Xiaomi Soocas X3 jest w stanie działać poprawnie przez 25 dni. To całkiem dobry wynik, który umieszcza ją pod tym względem dokładnie pośrodku naszego rankingu, gdy porównamy ją z innymi sprzętami z zestawienia.

Szczoteczka Xiaomi soniczna to urządzenie nowoczesne, a w związku z tym poszukiwane przez współczesnych użytkowników. Jednak ci, którzy już z niej korzystają, donoszą, że w pewnych sytuacjach zawodzi. Na przykład w polskich warunkach są problemy z synchronizacją sprzętu z telefonem. Aplikacja nie do końca jest więc zaletą, ponieważ w europejskich warunkach i tak nie działa jak należy.

Zalety
Cztery tryby pracy
Bluetooth
Aplikacja Mi Home i Soocas
Wady
Utrudniona konfiguracja z telefonem w języku polskim

Kup na Morele.net Kup na Allegro

 

5. Teesa TSA8015

Szczoteczka Teesa TSA8015

Szczoteczka soniczna Teesa TSA8015 jest nowoczesnym urządzeniem, posiadającym wielu fanów. Sprzęt został wyposażony w dobry akumulator oraz w sygnalizację czasu. Dzięki temu wiadomo, że szczotkuje się zęby tak długo, jak należy. Cykl mycia w tym modelu wynosi standardowo 2 minuty (po 30 sekund na każdą część jamy ustnej). Jakie szczoteczka soniczna Teesa Sonic Pro posiada jeszcze zalety? O jakich jej wadach trzeba wiedzieć?

JAKOŚĆ

CENA

Teesa Sonic Pro to szczoteczka do zębów soniczna o licznych zaletach. Posiada 3 tryby czyszczenia i jest wyposażona w Dynamic Cleaning Technology. Można dostosować jej działanie do swoich potrzeb, a to niezmiernie istotne dla każdego użytkownika. Każdy samodzielnie decyduje bowiem, czy woli szybsze, czy wolniejsze szczotkowanie. Koszt zakupu tego modelu szczoteczki sonicznej nie jest przy tym zbyt duży. To produkt dosyć tani – zapłacimy za niego mniej niż 200 złotych. Przy tym czas ładowania tej szczoteczki to 16 godzin, co jest w miarę dobrym wynikiem. Takie 16-godzinne ładowanie pozwala zaś szczoteczce pracować bez zarzutu aż przez 40 dni! Bateria trzyma więc naprawdę bardzo długo!

Teesa Sonic Pro to dobry jakościowo sprzęt, jednak każdy produkt posiada pewne wady. W tym przypadku chodzi o to, że firma jest niby polska, a jednak części do wyprodukowania szczoteczek sprowadzane są z Chin. Można więc zrobić dużo lepszy interes, kupując niemal identyczne modele na chińskim rynku. Jest to oczywisty minus szczoteczki sonicznej Teesa TSA8015.

Zalety
Czas pracy do 40 dni
Niska cena
Trzy tryby czyszczenia
Czas ładowania 16h
Wady
Na chińskim rynku można kupić identyczne zamienniki

Kup na Allegro