Aktualizacja: Lipiec 2022

Waporyzator, czy też vaporizer jest urządzeniem pozwalającym na wydobywanie aromatu i wielu cennych substancji z ziół dzięki poddawaniu ich wysokiej temperaturze, generując przy tym parę wodną. Na rynku dostępne są stacjonarne, jak i przenośne waporyzatory do suszu, które są poręczne w użytkowaniu w różnych warunkach. Ranking waporyzatorów przenośnych wskazuje najlepszy vaporizer przenośny i inne, wykorzystujące w swoim działaniu system grzewczy kondukcyjny lub hybrydowy. Niektóre są zasilane manualnie, a inne na baterie. Jaki waporyzator przenośny wybrać? Należy wziąć pod uwagę cenę urządzenia, możliwość ustawienia temperatury czy trybu sesji inhalacyjnej, jakie udostępnia przenośny waporyzator. Ranking takich urządzeń ułatwi dokonanie trafnego wyboru.

  1. Fenix Mini
  2. VapCap M 2019
  3. X-max Starry 3.0
  4. Pax 3
  5. Mighty Vaporizer
  6. Poradnik wyboru waporyzatora przenośnego

Porównanie najlepszych waporyzatorów przenośnych:

ModelCenaSystem grzewczy
Zasilanie
Tryb sesji inhalacyjnej
Ustawienie temperatury
Materiał do inhalowania
Fenix Mini
Sprawdź cenę »Hybrydowy
BateriaSesyjny
Tak
Susz,koncentrat
VapCap M 2019
Sprawdź cenę »Kondukcja
ManualneOn-demand
NieSusz
X-max Starry 3.0Sprawdź cenę »Hybrydowy
BateriaSesyjny
TakSusz,koncentrat
Pax 3Sprawdź cenę »Kondukcja
BateriaSesyjny
TakSusz,koncentrat
Mighty VaporizerSprawdź cenę »Hybrydowy
BateriaSesyjnyTak

Susz,koncentrat

Najlepsze waporyzatory przenośne- Ranking vaporizerów przenośnych 2021

 

1. Fenix Mini Kliknij aby kupić »

Fenix-MiniFenix Mini udowadnia, że dobry waporyzator przenośny nie musi kosztować zbyt wiele. Opisywany model charakteryzuje się niską ceną, jednak zapewnia bardzo wysoką funkcjonalność i co najważniejsze, doskonałe doznania smakowe.

Waporyzator Fenix Mini to jeden z najtańszych modeli sesyjnych o przenośnej konstrukcji i najlepszy przykład na to, że można dostać wiele za niewiele, w tym przypadku — wiele funkcji, wiele smaku i wiele pary. Producent wyposażył vaporizer Fenix Mini w funkcję regulacji temperatury, realizowaną w szerokim zakresie. Użytkownik może ustawić wartość w przedziale 160 – 221 stopni Celsjusza. Jak na tego typu urządzenie, jest to bardzo dobry wynik. Co bardzo istotne, waporyzator przenośny Fenix Mini bardzo szybko osiąga temperaturę roboczą. Proces nagrzewania trwa zaledwie 30 sekund. Wiele konkurencyjnych modeli sesyjnych działa znacznie wolniej.

Jakie jeszcze zalety przedstawia Fenix Mini? Vaporizer zapewnia bardzo dobrą jakość pary — obłok jest odpowiednio schłodzony, zachowuje wszystkie walory smakowe suszu i nie działa drażniąco na drogi oddechowe. Docenią to przede wszystkim te osoby, które wcześniej korzystały z niskiej jakości waporyzatorów, czy palenia standardowego w przypadku których, każde zaciągnięcie kończyło się atakiem kaszlu. Nie ma to miejsca w przypadku modelu Fenix Mini. Waporyzator całkowicie eliminuje niepożądane zjawisko drażnienia gardła i płuc. Duża w tym zasługa zastosowanego systemu grzewczego. Fenix Mini do suszu to model hybrydowy. Oznacza to, że producent zastosował dwie techniki podgrzewania – kondukcyjny (wykorzystujący rozgrzane do wysokiej temperatury metalowe elementy) i konwekcyjny (wykorzystujący do podgrzania strumień gorącego powietrza). W przypadku opisywanego modelu przeważa system kondukcyjny. Dzięki temu, para charakteryzuje się bardzo łagodnym i niezwykle bogatym smakiem. To jedna z największych zalet, jakie przedstawia waporyzator sesyjny Fenix Mini.

Vaporizer przenośny Fenix Mini jest niezwykle dyskretnym modelem. Urządzenie bez żadnego problemu mieści się w dłoni, dzięki czemu nie przyciąga niepotrzebnie uwagi podczas sesji inhalacyjnej poza domem. Warto podkreślić, że Fenix Mini hybrydowy jest bardzo łatwy w czyszczeniu. To bardzo ważna cecha — w urządzeniu, które służy do terapeutycznej waporyzacji ziół, nie ma miejsca na osad, w którym mogą rozwijać się bakterie i inne drobnoustroje chorobotwórcze. Czy vaproizer sesyjny Fenix Mini ma jakieś wady? Oczywiście, nawet dwie. Jak donoszą użytkownicy, wkład do inhalacji koncentratów według użytkowników kompletnie nie nadaje się do waporyzacji olejków, gdyż nie produkuje pary. Dla niektórych osób może to być spory minus. Kolejna wada, vaporizer hybrydowy Fenix Mini nie został wyposażony w wymienną baterię. Biorąc pod uwagę sesyjny charakter opisywanego modelu, należy to uznać za spore niedopatrzenie.

Fenix Mini Vaporizer (Waporyzator) Video-Recenzja PL - VapoManiak [1080p]

Waporyzator stacjonarny Fenix Mini to najczęściej wybierany vaporizer stacjonarny wśród użytkowników

Zalety
Regulacja temperatury w zakresie 160 – 221 °C
Urządzenie jest gotowe do waporyzacji w 30 sekund
Najtańszy waporyzator elektroniczny w zestawieniu
Dzięki wymiarom swobodnie mieszczącym się w dłoni zapewnia lepszą dyskrecję
System grzewczy hybrydowy z przewagą konwekcji
Bardzo dobra jakość pary
Łatwy do utrzymania w czystości
Wady
Brak wymiennej baterii
Mimo dołączonej podkładki, nie nadaje się do używania koncentratu

Zobacz najniższą cenę na VapeFully

 

2. VapCap M 2019 Kliknij aby kupić »

VapCap-M-2019VapCap M 2019 to waporyzator dedykowany dla osób, które cenią sobie tradycyjne, nieskomplikowane rozwiązania. Mocne strony opisywanego modelu to niezawodność i atrakcyjny design, wyraźnie odbiegający od tego, co prezentują jego elektroniczni konkurenci.

Waporyzator VapCap M 2019, na tle pozostałych urządzeń z rankingu, wyróżnia się bardzo atrakcyjną ceną. Waporyzator manualny VapCap jest najtańszy w całym zestawieniu, co należy uznać za jego niewątpliwą zaletę. Atrakcyjna cena nie oznacza jednak, że producent zaoszczędził na jakości wykonania. Vaporizer VapCap M 2019 to bardzo dobre urządzenie, a niski koszt zakupu wynika z faktu, że w jego konstrukcji nie zastosowano skomplikowanej elektroniki. Dzięki temu, waporyzator do suszu VapCap M 2019 jest prosty w obsłudze i wytrzymały. Czym właściwie jest VapCap? Vaporizer M to model manualny, co oznacza, że wymaga zastosowania zewnętrznego źródła ciepła, np. zapalniczki żarowej. Wyznaczony obszar należy podgrzać i w ten sposób następuje proces odparowania suszu.

Waporyzator przenośny VapCap M 2019 to bardzo prosta, a zarazem ciekawa koncepcja. W rezultacie, Vaporizer manualny VapCap jest banalny w obsłudze, a przy tym — całkowicie niezawodny. Prosta konstrukcja nie jest jednak jedyną zaletą, jaką przedstawia VapCap M. Vaporizer daje możliwość nabicia minimalnej ilości suszu, dzięki czemu doskonale nadaje się dla miłośników pojedynczych inhalacji. Vaporizer przenośny VapCap M maksymalnie zmieści w komorze susz o masie 0,1 g. Koresponduje to ze stylem inhalacji, jaki wymusza opisywany model – jest modelem on-demond (przeznaczonym do krótkiej inhalacji), niesesyjnym.

Jak zatem działa VapCap? Waporyzator M 2019 już po kilku sekundach może być gotowy do pracy, a inhalację można przerwać w dowolnym momencie, bez obawy, że znajdujący się w komorze susz zostanie zmarnowany. Vaporizer do suszu VapCap M 2019 jest zatem ekonomicznym rozwiązaniem. Kolejną zaletą tego modelu jest to,że waporyzator jest w stanie wygenerować duży i gęsty obłok pary, co znajduje potwierdzenie w wielu pozytywnych opiniach, wyrażanych przez użytkowników tego modelu. To ważna informacja dlatego, że brak możliwości regulacji temperatury może sugerować, że pod tym względem, urządzenie nie wypada zbyt dobrze, tymczasem jest odwrotnie. Gotowość urządzenia do inhalacji jest sygnalizowana przez dźwięk kliknięcia. Po obniżeniu się temperatury z optymalnej wartości do inhalacji, urządzenie wydaje dźwięk kliknięcia sygnalizujący potrzebę ponownego nagrzania.

Waporyzator do suszu VapCap M 2019 nie jest jednak urządzeniem idealnym. Sama obudowa charakteryzuje się dość dyskretnym wzornictwem, jednak konieczność używania zewnętrznego źródła ognia sprawia, że plenerowa waporyzacja może przyciągnąć wiele nachalnych spojrzeń. Waporyzator kondukcyjny VapCap nie jest to zatem modelem polecany dla użytkowników, którzy cenią sobie przede wszystkim dyskrecję. Należy także wspomnieć, że vaporizer do suszu VapCap M 2019 niezbyt dobrze radzi sobie z ukrywaniem zapachu podgrzewanego materiału.

Zalety
Najniższa cena w zestawieniu
Brak elektryki, zasilane źródłem ognia
Nadaje się do krótkich inhalacji dzięki niewielkiej ładowności suszu
Waporyzator on-demand pozwala na oszczędne użycie materiału
Prosty w obsłudze
Chwalony przez wielu użytkowników za dobrą jakość pary
Wady
Sposób użycia zmniejsza dyskrecję
Słabo maskuje zapach podczas inhalacji
Dłuższy czas oczekiwania na gotowość urządzenia do pracy

Zobacz najniższą cenę na VapeFully

 

3. X-max Starry 3.0 Kliknij aby kupić »

Xmas-Starry-3.0X-max Starry 3.0 został zaprojektowany w sposób, który zapewnia użytkownikowi maksymalnie łatwą obsługę urządzenia. Jak przystało na waporyzator sesyjny z prawdziwego zdarzenia, komora jest odpowiednio pojemna, co przekłada się na długą inhalację.

Producent wyposażył waporyzator X-max Starry 3.0 w układ, który umożliwia płynną regulację temperatury w zakresie od 100 do 200 stopni Celsjusza. Jak na model przenośny, jest to całkiem dobry wynik. Ustawiając temperaturę na żądaną wartość, użytkownik może kontrolować doznania smakowe, a także gęstość i objętość obłoku pary. Ta funkcja przekłada się na jeszcze jedną istotną zaletę — parametry pracy urządzenia można łatwo dostosować do konkretnego rodzaju materiału, który ma być inhalowany. To bardzo ważne, bowiem vaporizer X-max Starry 3.0 jest przystosowany nie tylko do podgrzewania suszu, ale także ziołowego koncentratu, w postaci gęstego olejku.

Niektóre waporyzatory sesyjne cierpią na dość poważną wadę — mija sporo czasu, zanim urządzenie osiągnie temperaturę roboczą, umożliwiającą odparowanie materiału. Nie dotyczy to modelu sygnowanego przez X-max. Vaporizer Starry 3.0 osiąga gotowość do pracy w czasie nieprzekraczającym 30 sekund. Jakie jeszcze zalety przedstawia X-max Starry? Vaporizer jest niezwykle dyskretnym urządzeniem — obudowa bez problemu mieści się w dłoni, a jej wygląd nie daje jednoznacznie do zrozumienia, do czego służy ten sprzęt. Docenią to wszystkie osoby, które lubią przeprowadzać sesje na powietrzu, ale niekoniecznie chcą przyciągać spojrzenia przechodniów. Po stronie plusów należy też zapisać funkcjonalność modelu X-max Starry.

Waporyzator został wyposażony w czytelny ekran, na którym wyświetlane są informacje o stanie naładowania baterii, aktualnej temperaturze i o czasie, jaki pozostał do końca bieżącej sesji. O kończącej się inhalacji i o gotowości do rozpoczęcia sesji informują także wyraźnie wyczuwalne wibracje. A skoro o czasie mowa, waporyzator przenośny X-max Starry jest modelem sesyjnym, zatem powinien zapewniać odpowiednio długi czas inhalacji. Pod tym względem, urządzenie nie powinno rozczarować nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Vaporizer przenośny X-max Starry został wyposażony w pojemną komorę grzewczą, która zmieści od 0,2 do 0,3 g suszu (zależnie od siły ubicia oraz stopnia wysuszenia i rozdrobnienia materiału). Przekłada się to na 10-minutową inhalację. Z pojemnością komory koresponduje także pojemność baterii. Waporyzator sesyjny X-max Starry 3.0 został wyposażony w wymienne ogniwo, które gwarantuje 80 minut nieprzerwanej pracy. W razie konieczności akumulator można łatwo i szybko wymienić. Nie można nie wspomnieć, że vaporizer sesyjny X-max Starry generuje parę o bardzo dobrej jakości. Obłok jest obfity i gęsty, a smak — wyrazisty i naturalny. Waporyzator elektryczny X-max Starry 3.0 ma tylko jedną nieznaczną wadę o której wspominają użytkownicy — proces podgrzewania jest inicjowany jednym naciśnięciem przycisku. Ułatwia to obsługę, jednak stwarza też spore ryzyko przypadkowego uruchomienia urządzenia, np. gdy znajduje się ono w kieszeni.

Zalety
Szeroki zakres temperaturowy 100 – 200 °C
Urządzenie jest gotowe do waporyzacji w 30 sekund
Dyskretna obudowa
Wyświetlacz informuje o stanie baterii, aktualnej temperaturze oraz czasie do końca sesji
Komora grzewcza mieści 0,2 – 0,3 g
Długi czas pracy baterii (do 80 min)
Wymienna bateria
Dostosowany zarówno do suszu jak i koncentratu
Urządzenie za pomocą wibracji informuję o gotowości urządzenia do rozpoczęcia sesji jak i o jej zbliżającym się końcu
Wady
Niektórzy użytkownicy twierdzą, że możliwość włączenia urządzenia za pomocą jednego kliknięcia może doprowadzić do niecelowego uruchomienia urządzenia

Zobacz najniższą cenę na VapeFully

 

4. Pax 3 Kliknij aby kupić »

Pax-3Pax 3 to jeden z najbardziej zaawansowanych waporyzatorów. W przypadku tego modelu, producent nie poskąpił nowoczesnych rozwiązań, które przekładają się nie tylko na większą wygodę użytkowania, ale także na sporą oszczędność suszu.

Waporyzator Pax 3 to urządzenie charakteryzujące się najwyższą jakością wykonania. W tym przypadku użytkownik może liczyć na wiele lat bezproblemowej eksploatacji. Potwierdza to bardzo długa gwarancja – producent zapewnia aż 10-letnią ochronę gwarancyjną, co jest rzadko spotykane w przypadku urządzeń elektronicznych. Nie można nie wspomnieć, że vaporizer Pax 3 jest niezwykle dyskretny. Kompaktowa obudowa nie rzuca się w oczy, dzięki czemu użytkowanie urządzenia poza domem nie przyciągnie spojrzeń przechodniów.

Jakie jeszcze zalety przedstawia Pax 3? Vaporizer został zaprojektowany w sposób, który maksymalizuje oszczędność suszu lub koncentratu (dzięki specjalnej wkładce, waporizer Pax 3 umożliwia też inhalowanie substancji oleistych). W ustniku urządzenia zostały umieszczone specjalne czujniki, które wykrywają moment przerwania kontaktu z wargami. W takiej sytuacji temperatura w komorze odparowania zostaje natychmiast obniżona. Nie jest to jedyna zabezpieczenie, jakie oferuje Pax 3. Waporyzator rozpoznaje też moment, w którym użytkownik odkłada urządzenie, np. na stół. Gdy to nastąpi, urządzenie przestanie podgrzewać susz i szybko obniży temperaturę w komorze.

Waporyzer przenośny Pax 3, jak przystało na urządzenie sesyjne, został wyposażony w dużą komorę, do której bez trudu można nabić sporą ilość suszu. Nie każdy lubi jednak długie sesje. Producent pomyślał też o osobach, którym wystarczy krótka waporyzacja. W zestawie znajduje się specjalna wkładka, ograniczająca pojemność komory i umożliwiająca nabicie stosunkowo niewielkiej ilości materiału. Za bogate doznania smakowe odpowiada możliwość regulacji temperatury w zakresie 182-215 °C z dokładnością do 1 stopnia. Vaporizer przenośny Pax 3 został wyposażony w funkcjonalny wyświetlacz, który informuje użytkownika o poziomie naładowania baterii, nagrzewaniu do zadanej temperatury i o gotowości urządzenia do rozpoczęcia sesji. Na tym nie kończą się jednak nowoczesne rozwiązania, które zastosował producent. Waporyzator do suszu Pax 3 może komunikować się z aplikacją, zainstalowaną na urządzeniu mobilnym. Sprawia to, że użytkownik zyskuje wgląd we wszelkie informacje na temat sesji i użytkowania urządzenia.

Nie można nie wspomnieć, że vaporizer do suszu Pax 3 został wyposażony w bardzo pojemną baterię, która zapewnia aż 2 godziny działania urządzenia. Gdy zajdzie taka potrzeba, zapas energii można uzupełnić za pomocą wygodnej ładowarki magnetycznej. Po stronie plusów należy zapisać też błyskawiczną gotowość do pracy – waporyzator sesyjny Pax 3 nagrzewa się do zadanej temperatury w czasie 15 sekund, co należy uznać za imponujący wynik. Urządzenie ma jednak kilka minusów. Vaporizer sesyjny Pax 3 raczej słabo tłumi zapach podgrzewanego materiału. Biorąc pod uwagę dyskretny charakter opisywanego modelu, należy to uznać za sporą wadę. Istotnym minusem jest też cena – vaporizer elektryczny Pax 3 to drugi najdroższy przenośny model w naszym zestawieniu.

Zalety
Dyskretna obudowa
10-letnia gwarancja
Urządzenie dzięki czujnikom w zależności czy jest używane podgrzewa susz albo go schładza
W zestawie podkładki umożliwiające dopasowanie ładowności komory
Dostępna również wkładka do waporyzacji koncentratu
Możliwość regulacji temperatury
Nagrzewa się w 15 sekund
Możliwość połączenia się za pomocą aplikacji
Wszechstronna kontrola inhalacji
Magnetyczna ładowarka
Bateria wytrzymująca do 2 godzin ciągłej inhalacji
Wady
Wysoka cena
Słabo tłumi zapach

Zobacz najniższą cenę na VapeFully

 

5. Mighty Vaporizer Kliknij aby kupić »

Mighty-VaporizerWaporyzator przenośny Mighty Vaporizer jest modelem od znanego niemieckiego producenta Storz & Bickel — prawdziwy lider w segmencie waporyzatorów. Jak zapewnia niemiecki producent — a opinie zadowolonych użytkowników to potwierdzają — sprzęt charakteryzuje się świetnymi parametrami, które klasyfikują go na czołowych miejscach większości rankingów. Niemiecka jakość, wydajność i elegancja sprawiają, iż jest to produkt zadowalający nawet najbardziej wymagających klientów.

Cechą wyróżniającą waporyzator hybrydowy Mighty Vaporizer jest doskonała jakość pary, która nie ustępuję tej wytwarzanej przez waporyzatory stacjonarne. Odpowiednio gęsta, czysta, aromatyczna i intensywna — oto jej cechy. Co wpływa na jej wysoką jakość? Otóż waporyzator do suszu Mighty Vaporizer posiada bardzo wydajny system grzewczy, który gwarantuje odparowanie maksymalnej ilości substancji aktywnych z używanego materiału (na przykład ziół). Dodatkowo grzałka o mocy 30 W pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę — także wtedy, gdy z urządzenia w sposób nieprzerwany korzysta jednocześnie nawet kilka osób. I co warte podkreślenia — urządzenie nagrzewa się bardzo szybko i daje wyraźną chmurę pary już przy temperaturze 180 stopni Celsjusza (co w przypadku większości przenośnych waporyzatorów jest niemal niemożliwe do osiągnięcia).

Waporyzator Mighty Vaporizer jest sprzętem o bardzo dobrych parametrach technicznych. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na mocną baterię, która zapewnia półtorej godziny nieprzerwanej pracy (co umożliwia korzystanie ze sprzętu także poza domem). Dodatkowo całkowite naładowanie baterii trwa zaledwie 2 godziny. I co także zasługuje na uwagę – Vaporizer Mighty może być użytkowany podczas ładowania (co jest ukłonem w stronę osób, które zapomniały o naładowaniu przed rozpoczęciem sesji). A funkcja automatycznego wyłączania ogranicza zużycie baterii i umożliwia kilkukrotne używanie urządzenia na jednym ładowaniu. Jakość i wygoda — oto cechy Mighty. Waporyzator oprócz zaawansowania technologicznego — charakteryzuje się też niezwykłą funkcjonalnością, która sprawia, iż korzystanie ze sprzętu jest łatwe, wygodne i bardzo intuicyjne.

Waporyzator sesyjny Mighty Vaporizer posiada precyzyjną (z dokładnością do jednego stopnia) regulację temperatury, która mieści się w przedziale od 40 do 210 stopni Celsjusza (co umożliwia waporyzację wszystkich rodzajów ziół). Czytelny ekran LCD oraz wibrujący czujnik informuje o ustawionej temperaturze i poziomie naładowania baterii. A niezwykle prosta i intuicyjna obsługa oraz technika inhalacji sprawia, iż vaporizer do suszu Mighty jest jednym z najprostszych urządzeń tego typu.

Czym jeszcze charakteryzuje się Mighty Vaporizer ? Hybrydowy waporyzator niemieckiej firmy Storz & Bickel jest wykonany z materiałów najwyższej jakości, które gwarantują niezawodność, długą żywotność oraz bezpieczeństwo stosowania (czego dowodem są liczne certyfikaty). Warto też wspomnieć o wielu akcesoriach znajdujących się w zestawie — znajduje się między innymi narzędzie do napełniania komory, kapsułka dozująca, młynek do ziół, pędzelek do czyszczenia czy zapasowe sitka i uszczelki. Wszystko to jest zapakowane w eleganckie pudełko, które powoduje, iż Vaporizer hybrydowy Mighty może być niebanalnym pomysłem na prezent.

Waporyzator przenośny Mighty Vaporizer to absolutnie pierwsza liga. Czy urządzenie ma jednak jakieś wady? Niektórzy użytkownicy narzekają na jego rozmiar oraz wagę — jest to efekt tak wielu udogodnień i udoskonaleń technicznych. Jednak nie jest to zbyt duży mankament — zwłaszcza dla osób, które poszukują jakości, bezawaryjności, precyzji i elegancji. Urządzenie firmy Storz & Bickel to produkt, którego zakup na pewno warto rozważyć.

Zalety
Wytrzymała bateria pozwalająca na 1,5 godziny pracy na jednym ładowaniu
Mocna grzałka o mocy 30 W, zapewniająca szybkie nagrzewanie
Komora mieszcząca 0,25 g suszu może być zmniejszona dzięki dołączonej kapsułce dozującej
Szeroki zakres wyboru temperatur 40 – 210 °C z precyzją do 1 stopnia
W zestawie został dołączony młynek do ziół oraz narzędzie służące do napełniania komory
Można używać w trakcie ładowania
Łatwy do utrzymania w czystości (prosty w rozebraniu)
Wady
Urządzenie jest dosyć spore i przez to mniej dyskretne
Najdroższy waporyzator w zestawieniu

Zobacz najniższą cenę na VapeFully