Aktualizacja: Maj 2024

Większość z nas nie wyobraża sobie początku dnia bez kubka aromatycznej kawy. Dobry ekspres do kawy kapsułkowy to idealne rozwiązanie dla osób, którym znudziła się już "zwykła czarna". Z pomocą tego urządzenia można odkryć kawę na nowo, codziennie racząc się innym smakiem. Najlepszy ekspres do kawy na kapsułki jest gotowy do pracy po upływie dosłownie jednej chwili, a bardziej zaawansowane modele mogą nawet spieniać mleko. Jaki ekspres na kapsułki warto wybrać? Jakimi cechami powinny charakteryzować się dobre ekspresy kapsułkowe? Ranking ekspresów kapsułkowych powstał, by ułatwić podjęcie właściwej decyzji.

  1. NESCAFÉ DOLCE GUSTO KRUPS PICCOLO
  2. DELONGHI NESPRESSO EN355.GAE
  3. Poradnik wyboru ekspresu

Porównanie ekspresów do kawy na kapsułki:[table id=39 responsive=collapse /]

 

Najlepsze ekspresy na kapsułki - Ranking ekspresów kapsułkowych 2020

1. NESCAFÉ DOLCE GUSTO KRUPS PICCOLO Kliknij aby kupić »

NESCAFÉ DOLCE GUSTO KRUPS PICCOLOEkspresy kapsułkowe są wybierane z przynajmniej kilku powodów, a jednym z najistotniejszych wydaje się ich poręczność. Nie są tak duże, jak klasyczne ekspresy ciśnieniowe, a choć ich cena nie jest duża, pozwalają na cieszenie się kawą najwyższej jakości. Ekspres kapsułkowy Krups posiada wszystkie te cechy, nic więc dziwnego, że bez trudu trafia do przekonania kolejnym klientom.

Już sam jego niewielki rozmiar uzasadnia ogromne zainteresowanie, jakim cieszy się ekspres do kawy Krups. Zmieści się on nawet w najmniejszej kuchni, a przecież mamy do czynienia z pomieszczeniem, które coraz rzadziej imponuje swoim rozmiarem. Co wcale nie mniej istotne, jego zakup nie jest dużym wydatkiem. To jedna z najtańszych propozycji, z jakimi możemy spotkać się obecnie na rynku. Ekspres Krupsa przekonuje więc do siebie także te osoby, które do tej pory były przekonane o tym, że nie stać ich na takie rozwiązanie. Warto wspomnieć i o tym, że same kapsułki wykorzystywane w tym ekspresie są łatwo dostępne, Ekspres do kawy na kapsułki Krups Dolce Gusto pozwala na przygotowywanie zarówno napojów gorących, jak i zimnych, a do tego odznacza się ładnym designem, nie trzeba więc ze wstydem ukrywać go przed gośćmi.

Niestety, gdy pojawia się pytanie o wady ekspres Dolce Gusto Krups nie jest wcale rozwiązaniem idealnym. Chyba najpoważniejszy zarzut odnosi się przy tym do samych kapsułek. Owszem, dostęp do nich nie jest trudny, należy jednak liczyć się z tym, że kapsułki nie są wcale najtańsze, co zwiększa koszty generowane przez ekspres do kawy Krups na kapsułki. Nie można też zapominać o tym, że na tle rozwiązań, które proponuje nam konkurencja Krups ekspres na kapsułki jest już przestarzały. Niska cena musi być też wiązana z awaryjnością, problemy ze sprzętem dają bowiem o sobie znać, zdecydowanie częściej niż można byłoby to zaakceptować.

Zalety
Atrakcyjny design
Duży wybór kapsułek
Niska cena
Małe wymiary
Wady
Mały pojemnik na wodę
Oryginalne kapsułki są w dosyć wysokiej cenie

 

 

2. DELONGHI NESPRESSO EN355.GAE Kliknij aby kupić »

DELONGHI NESPRESSO EN355.GAEDeLonghi Nespresso EN355.GAE to ekspres kapsułkowy do kawy, działający na kapsułki Nespresso. Wyróżnia się znakomitą mocą 2090 W, ciśnieniem 19 bar i pojemnością zbiornika 1,1 litra. Posiada też dodatkowy spieniacz mleka, chociaż nie ma młynka, ani też możliwości regulacji mocy. Jest to naprawdę znakomity model, cieszący się popularnością wśród użytkowników. O jakich jego wadach i zaletach powinien wiedzieć potencjalny kupiec?

Ekspres kapsułkowy Nespresso wyróżnia się na tle innych niezwykle eleganckim wyglądem. Naprawdę świetnie się prezentuje w każdej kuchni i z pewnością doda przestrzeni estetyki, uroku. Posiada też dodatkowy pojemnik na mleko i spieniacz, więc można w nim szykować pyszne kawy z mleczną pianką czy inne mleczne napoje. Duża pojemność sprawia z kolei, że w jednej chwili można naszykować dużo więcej kawy. Duża moc sprawia zaś, że kawa w Nespresso Delonghi jeszcze sprawniej jest szykowana - można się nią szybciej delektować.

Ekspres na kapsułki Nespresso posiada niestety nie tylko same zalety, ale i wady. W tym wypadku największym minusem jest cena urządzenia. Sprzęt kosztuje około 1500 złotych, co jest bardzo wysoką zapłatą za ekspres kapsułkowy, do którego systematycznie trzeba jeszcze kupować kapsułki, by należycie działał. Za taką cenę można już kupić ekspres ciśnieniowy, w którym można szykować różne rodzaje kaw ziarnistych. Ekspres do kawy na kapsułki Nespresso jest na tyle solidny i ładny, że cena jest adekwatna, jednak mimo wszystko dla wielu będzie zbyt wysoka. Nie każdy może sobie na niego pozwolić lub nie każdy będzie po prostu chciał tyle na niego wydać.

Zalety
Pojemnik na mleko
Spieniacz do mleka
Atrakcyjny design
Wady
Wysoka cena