Aktualizacja: Sierpień 2022

Niewiele czasu pozostało do zmiany sygnału nadawania telewizji naziemnej w całej Polsce. Jeśli Twój telewizor nie posiada wbudowanego tunera, czeka Cię zakup odpowiedniego urządzenia. Tylko w ten sposób możesz cieszyć się naziemną telewizją bez konieczności kupna nowego telewizora. Niestety, liczba dostępnych dekoderów jest przytłaczająca, a wiele modeli jest do siebie łudząco podobna. Aby ułatwić Ci wybór dekodera ze standardem DVB-T2 HEVC, stworzyliśmy ranking najlepszych, ale i najchętniej wybieranych dekoderów. Poznaj TOP 8 polecany tunerów DVB-T2 do domu.

Najtańsza alternatywa
Blow 4625FHD
Blow 4625FHD

Rozwiń

Nasz wybór
LTC DVB101
LTC DVB101

Rozwiń

Najmniejsze rozmiary
Blow 7000 MINI
Blow 7000 MINI

Rozwiń

W naszym rankingu dekoderów/tunerów DVB-T2 znajdziesz cały przekrój urządzeń. Od najmniejszych dekoderów dostępnych na rynku (np. Blow 7000 Mini), przez tanie dekodery (np. Blauberg), aż po modele z modułem WiFi (np. LTC DVB101). Niemal wszystkie modele są wyposażone w wygodne i praktyczne funkcje, z którymi oglądanie telewizji naziemnej stanie się przyjemnością.

Na szczególną uwagę zasługuje model Blow 4625FHD oraz LTC DVB101. Model od firmy Blow jest tani, ale oferuje podstawowe funkcje, takie jak nagrywanie programów, przewijanie transmisji na żywo i odtwarzanie z zewnętrznych nośników np. USB. Nieco droższym, ale godnym polecenia wyborem jest dekoder LTC. To produkt wysokiej jakości, który pozwoli Ci z aplikacji takich jak YouTube bez podłączenia kabla Ethernet. Jeśli natomiast cenisz sobie sprzęty o niewielkich rozmiarach, dzięki czemu są niemal niewidoczne, wybierz Blow 7000 Mini. To tuner o rozmiarach pendrive.

Spis treści:

Ranking dekoderów DVB-T2

1. Blow 4625FHD

1. Blow 4625FHD
Blow 4625FHD łączy w sobie najważniejsze funkcje, a jednocześnie nie obciąża domowego budżetu. Urządzenie oferuje takie funkcje jak przewijanie i zatrzymywanie obrazu, sprawdzenie elektronicznego przewodnika po programach oraz tworzenie listy ulubionych kanałów. Nie musisz martwić się także o słaby dźwięk i obraz — Blow 4625 oferuje oba parametry w jakości FullHD.

JAKOŚĆ

CENA

Tuner DVB-T2 od firmy Blow to klasyczny model zamknięty w obudowie z tworzywa sztucznego. Na przednim panelu znajdziesz szereg przycisków, wejście USB oraz elektroniczny wyświetlacz. W zestawie otrzymasz również pilot do obsługi tunera i wybierania kanałów telewizji naziemnej. Co ciekawe pilot jest wyposażony w możliwość programowania czterech przycisków.

Jakie funkcje oferuje dekoder DVB-T2 od firmy Blow? Urządzenie pozwoli Ci na zatrzymywanie i przewijanie obrazu (funkcja timeshift), sprawdzanie aktualnego programu tv (funkcja EPG), obsługiwanie teletekstu, zapisywanie ulubionych kanałów oraz nagrywanie programów na pamięć zewnętrzną (funkcja PVR).

To bardzo dobry wybór również dla właścicieli starszych modeli telewizorów, które posiadają jedynie złącza Euro. Dekoder posiada wejście SCART, które pasuje nawet do telewizorów kineskopowych. Oprócz wejścia Euro znajdziesz również cyfrowe wyjście koaksjalne, HDMI, złącze antenowe oraz USB.

Zalety
przyciski na obudowie do obsługi dekodera
pilot z programowalnymi przyciskami
funkcje timeshift, nagrywanie PVR, elektroniczny przewodnik po programach i włączenie i obsługa napisów
uniwersalny pilot do telewizora i dekodera
dobry stosunek ceny do jakości
Wady
brak WiFi

2. LTC DVB101

2. LTC DVB101
Propozycja od firmy LTC dla osób szukających nowoczesnego dekodera z funkcją WiFi. LTC DVB101 to wszechstronny dekoder z wieloma funkcjami, Znajdziesz m.in. funkcję telegazety, możliwość odtwarzania prosto z USB oraz możliwość używania aplikacji (np. YouTube) bezpośrednio przez dekoder. Zarządzaj listą ulubionych programów i ciesz się jakością FullHD.

JAKOŚĆ

CENA

W skład zestawu LTC DVB101 wchodzi dekoder DVB-T2, pilot do obsługi, instrukcja obsługi w języku polskim oraz komplet baterii do pilota. Dekoder jest wykonany z tworzywa sztucznego — pod względem wyglądu prawie nie różni się od innych modeli z tej półki cenowej. Prawie, ponieważ na obudowie znajdziesz antenkę WiFi, która umożliwia korzystanie z bezprzewodowego internetu do używania aplikacji np. YouTube.

Z dekoderem LTC DVB101 otrzymasz wysokiej jakości obraz oraz dźwięk. Na uwagę w szczególności zasługuje System Dolby Digital Plus. Dzięki niemu otrzymasz efekty audiowizualne wysokiej rozdzielczości. Innymi słowy — nagrany obraz będzie przejrzysty i wyraźny, a dźwięk pełen niuansów, szczegółów i wielowymiarowości.

Jakich funkcji możesz się jeszcze spodziewać z dekoderem LTC DVB101? Urządzenie pozwala na nagrywanie wszystkich dostępnych programów na zewnętrzny nośnik pamięci. Funkcja PVR obsługuje każde urządzenie z pamięcią podłączane przez USB. Nagrywaj i odtwarzaj kiedy chcesz. Dodatkowo tuner pozwala na korzystanie z elektronicznego przewodnika po programach oraz odtwarzanie dowolnych multimediów — zdjęć, filmów i muzyki.

Zalety
funkcja nagrywania PVR, odtwarzania multimediów z USB i elektroniczny przewodnik po kanałach
dostęp do aplikacji YouTube
dźwięk wysokiej jakości dzięki Dolby Digital Plus
Wady
zewnętrzna antenka umożliwia korzystanie z WiFi, ale psuje wygląd urządzenia

3. Blow 7000 MINI

3. Blow 7000 MINI
Szukasz dekodera DVB-T2, który zajmuje ekstremalnie mało miejsca i nie rzuca się w oczy? Wybierz Blow 7000 Mini. To jeden z najmniejszych tunerów w najnowszym standardzie. Kupując Blow 7000 Mini nie rezygnujesz z funkcji dostępnych w klasycznych dekoderach. Model ten pozwala na odtwarzanie multimediów z USB, zatrzymywanie i przewijanie obrazu, a także elektroniczny przewodnik po programach czy telegazetę.

JAKOŚĆ

CENA

Tuner Blow 7000 Mini to tuner o ogromnych możliwościach zamknięty w niewielkiej obudowie. Wymiary urządzenia to 7,8 × 1,4 × 2,8 cm, czyli tyle, ile ma zwykły pendrive! Nawet nie zauważysz jego obecności w pokoju. Jeśli liczy się dla Ciebie minimalistyczny i schludny wygląd pomieszczenia albo masz już wystarczającą liczbę urządzeń podłączonych do telewizora — to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.

Niewielki rozmiar to tylko jedna z zalet. Blow 7000 Mini to także nowoczesne funkcje, które uprzyjemniają korzystanie z telewizora. Tuner nie tylko obsługuje telegazetę czy elektroniczny przewodnik po programach. Pozwala także na korzystanie z funkcji timeshift do zatrzymywania/przewijania obrazu, a także tworzenia listy ulubionych kanałów. Dzięki temu masz dostęp do najczęściej oglądanych kanałów na życzenie.

Na koniec przyjrzyjmy się jakości audio i wideo, jaką oferuje Blow 7000 Mini. Urządzenie obsługuje zarówno starszy standard kompresji (H.264), jak i jego następcę, czyli nowszy H.265 HEVC. Dzięki temu zyskujesz wysoką jakość obrazu oraz dźwięku w Full HD o rozdzielczości 1080 pikseli.

Zalety
najmniejszy dekoder wielkości pendrive
wyposażony we wszystkie najpopularniejsze funkcje
odbieranie wielu multipleksów
tworzenie listy ulubionych kanałów
Wady
brak WiFi i wejścia LAN — dekoder bez dostępu do internetu

4. Eubridge X001

4. Eubridge X001
Przystępny cenowo zestaw z dekoderem DVB-T2 oraz kablem HDMI do podłączenia. Tuner Eubridge X001 to zgrabny model, dzięki czemu nie zauważysz jego obecności w pomieszczeniu. Urządzenie posiada wbudowane WiFi, dzięki czemu możesz połączyć się z dostępnymi aplikacjami. Dodatkowo znajdziesz również takie funkcje jak timeshift, PVR czy EPG.

JAKOŚĆ

CENA

Ten model dekodera został wyposażony w najpopularniejsze funkcje, które uprzyjemniają korzystanie z telewizji naziemnej. Znajdziesz elektroniczny przewodnik po kanałach (EPG) oraz klasyczną telegazetę. Nie zabrakło również możliwości przewijania, zatrzymywania i nagrywania (PVR) na nośniki podłączone za pomocą klasycznego USB.

Tuner Eubridge X001 to nie tylko dekoder z wieloma funkcjami, ale również praktyczny pilot. Na szczególną uwagę zasługują cztery specjalne przyciski, które możesz dowolnie zaprogramować. Nie musisz zatem korzystać z dwóch osobnych pilotów do obsługi i tv, i dekodera. Teraz wystarczy Ci tylko jeden.

Jakie gniazda oferuje dekoder Eubridge X001? Znajdziesz zarówno nowe wejścia, jak i te przeznaczone dla starszych modeli. Jest to wyjście oraz wejście antenowe, wyjście koaksjalne oraz HDMI, a także jedno wyjście USB oraz wyjście SCART (Euro) przeznaczone dla starszych modeli (np. telewizorów kineskopowych).

Zalety
funkcja nagrywania, przewijania i zatrzymywania programów
odtwarzanie z USB
wyjście koaksjalne, HDMI, Euro oraz LAN
możliwość korzystania z niektórych darmowych aplikacji
Wady
przyciski z tworzywa sztucznego słabej jakości

5. Wiwa Lite

5. Wiwa Lite
Budżetowy tuner DVB-T2 od firmy Wiwa to propozycja dla osób z ograniczonym budżetem. Dekoder Wiwa LITE pozwala na odtwarzanie plików w formacie nawet Full HD, ale nie tylko. Wbudowane WiFi oraz wejście USB pozwala na odtwarzanie plików multimedialnych z zewnętrznych nośników, oraz używania dostępnych aplikacji, które działają za pośrednictwem WiFi.

JAKOŚĆ

CENA

Tuner DVB-T2 Wiwa oferuje najważniejsze formaty odtwarzania audio i wideo, dzięki czemu możesz cieszyć się wysoką jakością dźwięku i obrazu. Odtwarzane formaty audio to Digital Sound DVB-T/T2, MPEG-4 Audio Layer oraz MP3. W przypadku obrazu masz zagwarantowane formaty takie jak H.264/AVC H.265/HEVC oraz AVI, DVIX, FLV, MKV, MOV, MP4, MPEG-4, TPR, VOB, XVID.

Wiwa LITE to także odtwarzanie innych multimediów — zdjęć i napisów. A odtwarzanie jest bardzo proste, ponieważ wystarczy do tego zewnętrzny nośnik podłączany przez USB. Jakie formaty zdjęć i napisów możesz śmiało odtwarzać? W przypadku napisów to formaty: ASS, TXT, SSA, SAM, SRT oraz SUB. Wszystkie najpopularniejsze formaty będą działały zatem bez zarzutu.

Wiwa Lite to także możliwość korzystania z aplikacji, które wymagają internetu do działania. Wszystko za sprawą wejścia na przewód Ethernet oraz wbudowanego modułu WiFi do bezprzewodowego połączenia z internetem. W połączeniu z procesorem o pojemności 1 GB RAM możesz cieszyć się płynnie działającymi aplikacjami i oglądaniem filmików prosto z internetu.

Zalety
2 złącza USB, złącze SCART, HDMI, wyjście koaksjalne i antenowe
fluorescencyjne przyciski na pilocie
pamięć RAM 1 GB
wiele funkcji w tym planowanie nagrywania programów
kontrola rodzicielska
Wady
brak anteny WiFI w zestawie

6. DekoTV Pro

6. DekoTV Pro
Uniwersalny, wytrzymały i w przystępnej cenie — to właśnie DekoTV Pro. Urządzenie oferuje najpopularniejsze funkcje do nagrywania i przewijania programów, a także dostęp do aplikacji YouTube i IPTV. Pilot z programowaniem IR w pełni zastępuje pilot od telewizora, a złącza Euro, HDMI i USB pozwalają na podłączenie wszystkich telewizorów — starszych i nowszych. W zestawie otrzymasz również kabel HDMI, dlatego otrzymasz wszystko, czego potrzebujesz.

JAKOŚĆ

CENA

Tuner DVB-T2 DekoTV Pro to szybki i niedrogi sposób na podłączenie każdego telewizora — nawet starszych modeli bez wejścia HDMI. Dlaczego? DekoTV Pro został wyposażony w wejście SCART oraz HDMI. Złącze HDMI pozwala na podłączenie telewizorów plazmowych, a SCART — modeli kineskopowych starszej generacji. Co więcej, w zestawie otrzymasz od razu kabel HDMI, dzięki czemu możesz podłączyć telewizor od razu po rozpakowania dekodera i bez dokupowania dodatkowych przewodów.

Warto zwrócić uwagę również na pilot dołączony do zestawu. Pilot jest uniwersalny, bo pozwala na sterowanie zarówno telewizorem, jak i dekoderem. Nie musisz używać na co dzień dwóch pilotów, teraz wystarczy Ci tylko jeden. Co ważne, pilot ma zasięg aż 15 metrów, dlatego sprawdzi się również w bardzo dużych pomieszczeniach.

DekoTV PRO to również praktyczne funkcje oraz możliwość korzystania z aplikacji przez WiFi lub kabel Ethernet. Dekoder pozwala na zatrzymywanie, wznawianie i przewijanie programów na żywo, nagrywanie na nośniki pamięci oraz elektroniczny przewodnik po kanałach. Tuner umożliwia dostęp do dwóch aplikacji — Youtube oraz IPTV. Dzięki temu możesz oglądać filmiki na YT, słuchać muzyki i oglądać inne kanały przez Internet.

Zalety
nagrywanie PVR
odtwarzanie multimediów przez USB
elektroniczny przewodnik po kanałach
funkcja timeshift
dostęp do YouTube i IPTV
kabel HDMI w zestawie
Wady
brak antenki WiFi w zestawie

7. Blauberg DVBT-B020

7. Blauberg DVBT-B020
Budżetowa propozycja od firmy Blauberg. Model DVBT-B020 to kompaktowy tuner o wymiarach 12,5 × 9,5 × 3,4 cm, dlatego nawet nie zauważysz jego obecności w domu. Wbudowany wyświetlacz ułatwia kontrolę nad zmianą kanałów, a kontrola rodzicielska chroni dzieci przed oglądaniem programów bez zgody rodziców. W tym modelu również znajdziesz praktyczne funkcje, a złącze Euro pozwala na podłączenie starszych modeli telewizorów.

JAKOŚĆ

CENA

Dekoder Blauberg DVBT-B020 to tanie urządzenie, w którym znajdziesz podstawowe funkcje. Wbudowane wejście USB pozwala na odtwarzanie plików audio, wideo i zdjęć z zewnętrznego nośnika pamięci. Wbudowany EPG (elektroniczny przewodnik po kanałach) pozwala na sprawdzenie godzin wyświetlania seriali, filmów i programów telewizyjnych.

Blauberg DVBT-B020 to również odtwarzanie dźwięku i obrazu w wysokiej jakości. Urządzenie obsługuje rozdzielczość do 1080i i 1080p, formaty wideo MPEG, MPEG2, MPEG4, H264 i H.265, a dźwięków w formatach WMA, MP3 i AAc. Dodatkowa obsługa Dolby Digital Plus zapewnia czysty dźwięk i ostry obraz.

Jeśli jesteś właścicielem telewizora starszej generacji, nie musisz martwić się o podłączenie dekodera. Blauberg DVBT=B020 pozwoli Ci cieszyć telewizją naziemną nawet na telewizorach kineskopowych. Wszystko za sprawą złącza Euro i Hdmi, dzięki czemu tuner jest uniwersalny.

Zalety
rozdzielczość do 1080p
wejście HDMI, SCART i USB, możliwość odtwarzania/nagrywania z USB
elektroniczny przewodnik po kanałach
Wady
brak funkcji przewijania programów
brak WiFi i wejścia LAN

8. Esperanza EV108

8. Esperanza EV108
Ostatni produkt w naszym zestawieniu to rozsądne połączenie ceny i jakości. Esperanza EV108 to bardzo estetycznie wykonany model, który sprawdzi się w każdym domu. Złącze Euro i HDMI pozwalają na podłączenie większości telewizorów dostępnych na rynku — zarówno starszej, jak i nowszej generacji. Dekoder nie posiada wyświetlacza, ale przez to zyskuje na wyglądzie, bo prezentuje się niesamowicie nowocześnie.

JAKOŚĆ

CENA

Esperanza EV108 to dekoder wyposażony w przydatne i wygodne funkcje, które pozwalają Ci kontrolować oglądane programy. PVR pozwala na nagrywanie dowolnych programów odtwarzanych, a funkcja timeshift umożliwia przewijanie, zatrzymywanie i wznawianie programów na żywo. Dzięki dodatkowemu wejściu USB możesz programy również zapisać na zewnętrznym dysku.

Dekoder Esperanza to również wysokiej jakości dźwięk i obraz. Rozdzielczość, jaką obsługuje tuner, wynosi maksymalnie 1080p lub 1080i., a formaty obrazu wynoszą 4:3 oraz 16:9. W przypadku dźwięk mamy do czynienia z Digital Sound AC3 i E-AC3. Za taką cenę to naprawdę dobre parametry.

Model Esperanza różni się od innych dekoderów również wyglądem. Na przednim panelu nie znajdziesz przycisków ani cyfrowego wyświetlacza. Dla niektórych osób może okazać się to minusem, jednak ma również swoje zalety. Tak zaprojektowana obudowa wygląda bardzo nowocześnie, minimalistycznie i elegancko.

Zalety
wyposażony w wejście SCART, HDMI, USB
rozdzielczość obrazu do 1080p
niski pobór mocy
funkcja timeshift i nagrywanie PVR
estetyczna obudowa
Wady
brak wyświetlacza LCD
brak fizycznych przycisków do obsługi
brak WiFi i wejścia LAN