Aktualizacja: Lipiec 2022

Uchwyt do telewizora to niepozorny gadżet, który całkowicie odmienia komfort oglądania ulubionych filmów i seriali. Z jego pomocą zamontujesz ekran na ścianie, a w razie potrzeb ustawisz odpowiednie nachylenie, przybliżysz lub oddalisz telewizor od ściany. Na rynku dostępnych jest wiele wieszaków do telewizora, dlatego chcemy ułatwić Ci wybór. Poznaj ranking uchwytów do telewizora, w którym znajdziesz najlepsze i najpopularniejsze wieszaki do montażu TV.

Najtańsza alternatywa
VETOUSON VX-211B
VETOUSON VX-211B

Rozwiń

Nasz wybór
LTC LXLCD118
LTC LXLCD118

Rozwiń

Wybór premium
KingMount KG-1008
KingMount KG-1008

Rozwiń

Jakie produkty znajdziesz w rankingu uchwytów do telewizora? Uwzględniliśmy uchwyty stałe, regulowane, wiszące, a także stojące. Wszystkie uchwyty spełniają normę VESA, dlatego powinny być kompatybilne także z Twoim telewizorem. W rankingu znajdziesz produkty od firm: KingMount, LTC, Fiber Novelty oraz Ergosolid. W przypadku małego budżetu najtańszym wyborem będzie Vetouson VX-211B, czyli dość wytrzymały uchwyt z regulacją nachylenia ekranu i odległości od ściany. Osoby, które cenią sobie najwyższą jakość, powinny wziąć pod uwagę model od firmy KingMount, czyli KG-1008. Z kolei najlepszym kompromisem między ceną, a wysoką jakością jest model LTC LXLCD118.

Spis treści:

1. LTC LXLCD118

LTC LXLCD118
Uchwyt do telewizora LTC LXLCD118 to uniwersalny model. Dlaczego? Sprawdzi się świetnie w przypadku telewizorów od 23” do 65”, a jego maksymalny udźwig wynosi 35 kg. Co więcej, jest kompatybilny ze standardem VESA, a dołączony do zestawu komplet śrub ułatwia montaż telewizora.

JAKOŚĆ

CENA

LTC LXLCD118, czyli wysokiej jakości uchwyt do telewizora wykonany z mocnej stali. W zestawie, oprócz samego uchwytu, utrzymasz także komplet śrub do montażu, również wykonanych z wytrzymałego materiału. Dzięki temu możesz zamocować telewizor ważący nawet do 35 kg.

LTC LXLCD118 to wysokiej jakości uchwyt, który daje szerokie możliwości regulacji telewizora. Przykładowo, możesz regulować odległość od ściany w zakresie od 80 do 408 mm. Ten model pozwala także na regulację nachylenia telewizora (do 10°) oraz regulację na boki (do 90°). Z pomocą tego dokładnie ustawisz ekran telewizora w wielu płaszczyznach.

Uchwyt od firmy LTC pasuje niemal do każdego telewizora. Możesz zamontować na nim małe modele o przekątnej 23”, jak i ogromne telewizory o przekątnej 65”. Odpowiadają za to płynna regulacja otworów montażowych w zakresie od 100 × 100 mm do 400 × 400 mm.

Zalety
w zestawie śruby i kołki rozporowe do montażu
wytrzymałość do 35 kg
odpowiedni do telewizorów od 23” do 65”
możliwość regulacji odchylenia ekranu o 10° i odległości od ściany do 408 mm
Wady
dość wysoka cena

2. VETOUSON VX-211B

VETOUSON VX-211B
Propozycja budżetowego wieszaka do telewizorów o przekątnej od 10” do 42”. Uchwyt pozwala na regulację nie tylko odległości od ściany, ale także nachylenia ekranu czy jego ułożenia w przestrzeni. W przypadku niedokładnego montażu model VX-211B pozwala na dodatkowe wypoziomowanie uchwytu i skorygowanie błędu.

JAKOŚĆ

CENA

Uchwyt do ekranu Vetouson VX-211B jest wykonany ze stali hartowanej dodatkowo zabezpieczonej warstwą lakieru. Konstrukcja wytrzyma do 20 kg obciążenia, dlatego jest polecana do małych i średnich telewizorów od 10” do 42”. Warto zwrócić także uwagę na łatwy i szybki montaż za pomocą jedynie 3 kołków do mocowania.

Uchwyt Vetouson pozwala na regulację w poziomie i w pionie. Regulowana odległość ekranu od ściany wynosi od 52 mm do 325 mm. W przypadku regulacji obrotu możesz maksymalnie przekręcić ekran o 180°. Z kolei w przypadku nachylenia góra-dól wartość ta wynosi od -5° do 15°.

W tym modelu nie zabrakło również systemu do zarządzania kablami. Dodatkowy otwór pozwala na poprowadzenie kabli tak, aby utrzymać porządek i zmniejszyć ich widoczność. Niestety, zaczep jest dość mały, dlatego może nie sprawdzić się w przypadku dużej liczby przewodów.

Zalety
najtańszy produkt w zestawieniu
wykonany z wytrzymałej stali
pozwala na regulację w wielu płaszczyznach
umożliwia korekcję zawieszenia nawet po montażu na ścianie
Wady
udźwig do 20 kg
odpowiedni do małych telewizorów

3. KingMount KG-1008

KingMount KG-1008
KingMount KG1008 to niesamowicie wytrzymały uchwyt do telewizorów od 32” do 85” cali. Wysoka jakość i dodatkowe wzmocnienia sprawiają, że uchwyt utrzyma telewizory nawet o wadze do 45,5 kg. Uchwyt pozwala na regulację nie tylko obrotu, ale także odległości od ściany czy nachylenia ekranu.

JAKOŚĆ

CENA

Model KG-1008 to świetny wybór do telewizorów nawet o bardzo dużej wadze (do 45,5 kg). Wszystko za sprawą aż 12 otworów montażowych, które zapewniają równomierny i stabilny montaż do ściany. Z kolei dodatkowe wzmocnienia na ramionach oraz tulejki z ABS chronią uchwyt przed opadaniem pod wpływem ciężaru.

Uchwyt KingMount KG-1008 został zaprojektowany z myślą o średnich, dużych i bardzo dużych telewizorach. Równie dobrze sprawdzi się w przypadku ekranów o przekątnej 32”, jak i 85”. Wszystko za sprawą przedniej płyty, którą możesz zdemontować w każdej chwili, aby zamontować mniejszy telewizor.

KingMount KG-1008 to także przemyślany zestaw maskownic i systemu rozprowadzania przewodów. W przeciwieństwie do innych modeli, które posiadają tylko zaczep na kable, ten model pozwoli Ci precyzyjnie poprowadzić przewody i zadbać o estetykę pomieszczenia.

Zalety
wzmocniona konstrukcja utrzyma do 45,5 kg
do telewizorów od 32” do 85”
wbudowane maskownice oraz system rozprowadzania kabli
duży zakres regulacji
Wady
wysoka cena

4. Fiber Novelty 2020-P4

Fiber Novelty 2020-P4
Uniwersalny uchwyt do telewizora kompatybilny z rozwiązaniem VESA. Fiber Novelty 2020-P4 jest przeznaczony do telewizorów od 32” do 55”, a maksymalny udźwig wynosi 27,2 kg. Fiber Novelty pozwala na regulację nie tylko odległości od ściany, ale także nachylenie, położenie ekranu i jego kąt przechyłu.

JAKOŚĆ

CENA

Uchwyt do telewizora od firmy Fiber Novelty jest w pełni zgodny ze standardem VESA. W przypadku modelu 2020-P4 uchwyt nadaje się do montażu przy rozstawie śrub od 100 × 100 mm aż do 400 × 400 mm. Dzięki temu uchwyt Fiber Novelty sprawdzi się w przypadku modeli o różnej wielkości, szczególnie jeśli po jakimś czasie zdecydujesz się wymienić telewizor na nowy.

Fiber Novelty 2020-P4 to uchwyt obrotowy, który pozwala na regulację zarówno obrotu, jak i kąta nachylenia. Obrót możesz regulować maksymalnie o 180°, z kolei nachylenie w zakresie od +5° do -8°, a stopień przechyłu ekranu o ok. 4°. Uchwyt jest zatem dość uniwersalny i pozwala na dopasowanie telewizora do potrzeb w dużym zakresie.

Uchwyt do telewizora od Fiber Novelty jest wyposażony w system zarządzania kablami. Ten system to nic innego jak specjalny otwór i maskownica, które pozwalają na ukrycie i poprowadzenie przewodów od telewizora i innych urządzeń RTV. Schowane przewodu ułatwiają sprzątanie, a także pozytywnie wpływają na wystrój pomieszczenia.

Zalety
regulacja odległości od ściany w zakresie od 50 do 400 mm
odpowiedni do telewizorów od 32” do 55”
kompatybilny z VESA
posiada certyfikat TUV
Wady
umożliwia przechył ekranu telewizora tylko o 4°

5. KingMount KG-1001

KingMount KG-1001
Kolejna propozycja od firmy KingMount. Podobnie jak swój poprzednik jest wykonany z ogromną dbałością o szczegóły, dzięki czemu wytrzyma do 40 kg obciążenia. Uchwyt pozwala na regulację odległości od ściany oraz kąta nachylenia ekranu. Co ciekawe, ten model sprawdzi się także w przypadku telewizorów z zakrzywionym ekranem.

JAKOŚĆ

CENA

Uchwyt do telewizora KingMount został stworzony z myślą o najpopularniejszych telewizorach o przekątnej od 32” do 60”. Dodatkowo uchwyt spełnia standardy VESA, dlatego pasuje do ekranów z różnym rozstawem otworów montażowych (od 100 mm do 400 mm).

Model KG-1001 posiada wzmocnioną konstrukcję oraz dodatkowe tulejki wykonane z tworzywa ABS. Dzięki temu uchwyt wytrzyma udźwig do 40 kg, a więc zapewnia bezpieczeństwo nawet cięższym telewizorom. O jakości i wytrzymałości świadczy certyfikat ISO oraz TUV GS.

A co z regulacją? Uchwyt do telewizorów KingMount pozwala na dopasowywanie odległości od telewizora w zakresie od 58 mm do 425 mm. W przypadku stopnia nachylenia ekranu masz możliwość regulacji od -5° do +8°, natomiast obrotowe ramię pozwala na ustawienie ekranu do 160°.

Zalety
duża regulacja odległości od ściany
odpowiedni do telewizorów od 32” do 60”
sprawdzi się także do zakrzywionych ekranów
wzmocniona konstrukcja potwierdzona certyfikatami
Wady
dość wysoka cena

6. Ergosolid K600

Ergosolid K600
Wieszak na telewizor od firmy Ergosolid to uchwyt przeznaczony od 40” do 70” przekątnej ekranu. Model K600 pozwala na montaż w standardzie VESA urządzeń, które ważą nawet do 45 kg. Ergosolid posiada dodatkowe maskownice, co pozwala na bezpieczne poprowadzenie i ukrycie przewodów.

JAKOŚĆ

CENA

Ergsolid K600 pozwala na regulację w wielu płaszczyznach. Minimalna odległość ekranu od telewizora wynosi 55 mm, a maksymalna — aż 510 mm. W płaszczyźnie poziomej możesz regulować uchwyt maksymalnie do 120°. Z kolei w przypadku regulowania nachylenia zakres wynosi od -5° do +8°.

Podobnie jak inne modele, Ergosolid K600 jest również kompatybilny z najnowszym standardem VESA. Uchwyt pasuje do otworów montażowych o małym rozstawie (np. 100 × 100 mm) oraz bardzo dużych (600 × 400 mm). Oczywiście uchwyt pasuje także do innych odległości z wymienionego zakresu.

Ergosolid K600 nie sprawia problemów z montażem. Dlaczego? W zestawie otrzymasz zestaw uniwersalnych śrub pasujących do większości modeli oraz instrukcję montażu w języku polskim. Jednak istnieje szansa, że śruby mogą nie pasować, a wówczas należy dokupić odpowiedni komplet.

Zalety
regulacja odległości od 55 mm do aż 510 mm
regulowany kąt nachylenia i położenie w poziomie
kompatybilny ze standardem VESA
wytrzyma obciążenie do 45 kg
Wady
obrót w poziomie jedynie do 120°
w przypadku niestandardowych telewizorów należy dokupić odpowiednie śruby

7. ABB24 VX-103

ABB24 VX-103
Stojący uchwyt do telewizorów od firmy ABB24. Model VX-103 wyróżnia się przede wszystkim kształtem — zdecydowanie nie przypomina tradycyjnych uchwytów na telewizor. Mimo to uchwyt jest bardzo wytrzymały i pasuje do urządzeń wyposażonych w otwory montażowe zgodne ze standardem VESA o średnicy od 32” do 70”.

JAKOŚĆ

CENA

Stojący uchwyt na telewizor VX-103 jest wykonany z hartowanej stali nierdzewnej. Dzięki temu utrzyma telewizory nawet do 40 kg wagi. Ponadto podstawa posiada na spodzie antypoślizgowe nasadki, które zapewniają stabilność nawet na lakierowanych blatach czy śliskich powierzchniach.

Uchwyt ABB24 VX-103 cechuje się podwójnie regulowaną wysokością. Pierwsza z nich daje możliwość regulacji podstawy wsporników (6 lub 12 cm). Druga z nich pozwala na zawieszenie telewizora na wybranej wysokości w górnej części wsporników. Dzięki temu masz duże pole do ustawienia ekranu na pożądanym poziomie.

Stojak ABB24 VX-103 spełnia standard VESA. Pasuje zatem do telewizorów z otworami montażowymi w przedziale od 200 × 100 mm do aż 800 × 400 mm. Świetnie sprawdzi się zatem w przypadku telewizorów od 32” do 70”.

Zalety
regulowana wysokość w dwóch miejscach
szeroki zakres standardu VESA
wytrzymałość do 40 kg
wyposażone w antypoślizgowe nakładki
Wady
nie pozwala na odchylenie lub obrót ekranu w poziomie

8. LTC LXLCD90

LTC LXLCD90
Propozycja budżetowego uchwytu do telewizora od polskiej firmy. Ten model najlepiej sprawdzi się w przypadku małych i średnich telewizorów od 23” do 55”. Uchwyt posiada regulowaną konstrukcję, a minimalna odległość od ściany wynosi tylko 24 mm. Ten model również pasuje do standardu VESA.

JAKOŚĆ

CENA

Uchwyt na telewizor LTC LXLCD90, pomimo niskiej ceny, ma mocną konstrukcję. Producent zapewnia, że uchwyt wytrzyma obciążenie nawet do 45 kg, dlatego sprawdzi się świetnie nawet w przypadku ciężkich telewizorów od 23” do 55”. Dzięki temu każde zamontowane urządzenie będzie stabilne i bezpieczne.

Model LXLCD90 jest w pełni kompatybilny ze standardem VESA. Minimalny rozstaw otworów montażowych wynosi 75 × 75 mm, a maksymalny rozstaw wynosi 400 × 400 mm. Uchwyt jest zatem dość uniwersalny, gdyż równie dobrze sprawdzi się w przypadku otworów montażowych spomiędzy minimalnego i maksymalnego zakresu podanych wartości.

LTC LXLCD90 to rodzaj płaskiego uchwytu, który nie zajmuje dużo miejsca. Minimalna odległość wynosi 24 mm, dlatego świetnie sprawdzi się w małych pokojach, a sam telewizor wygląda jakby wisiał bezpośrednio na ścianie. Niestety, ten model nie oferuje praktycznie żadnej regulacji ustawienia ekranu.

Zalety
niska cena
odległość od ściany to jedynie 24 mm
wbudowana poziomica ułatwia montaż uchwytu
zgodny ze standardem VESA
Wady
brak możliwości regulacji ustawienia ekranu w jakiejkolwiek płaszczyźnie
nie pasuje do wszystkich telewizorów