Aktualizacja: Czerwiec 2024

Słuchawki bezprzewodowe pozwalają się cieszyć dźwiękami muzyki bez używania kabli. W tej chwili wiele rzeczy działa w sposób bezprzewodowy, więc tylko kwestią czasu było wymyślenie działających na tej zasadzie słuchawek. Dzielą się one na nauszne i douszne. W naszym zestawieniu przedstawiamy tę drugą grupę – słuchawki douszne, przeznaczone do wkładania do wnętrza małżowiny usznej. Są to wersje bardziej przenośne, które wygodniej jest zmieścić na przykład w plecaku czy torbie. Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać? Czym się kierować, wybierając dobre słuchawki bezprzewodowe douszne? Doradzamy!

Słuchawki bezprzewodowe – nasze porównanie

Nasz ranking obejmuje 5 znakomitych modeli słuchawek bezprzewodowych dousznych, które z pewnością zdobędą serca każdego fana dobrej muzyki i wysokiej jakości dźwięków. To modele od znanych firm: JBL T110BT, Sony WI-C400, Huawei AM61, Philips Actionfit RunFree SHQ6500CL/00 oraz Sennheiser MOMENTUM Free. Wszystkie słuchawki zostały wyposażone w mikrofon i posiadają możliwość regulacji głośności. Są więc idealne nie tylko do słuchania muzyki, ale i rozmawiania – można ich więc swobodnie używać na przykład w czasie rozmów prowadzonych online. To najlepsze słuchawki Bluetooth, które łączą się bezprzewodowo czy to z komputerem, czy też ze smartfonem. Nie trzeba w związku z tym martwić się plątającym się kablem – którego rozplątywanie było dla wielu użytkowników bardzo kłopotliwe. Wygoda używania to jednak tylko jedna cecha tych słuchawek. Przede wszystkim należy skupić się na jakości uzyskiwanego dźwięku.

 

Jakie słuchawki douszne? – najważniejsze cechy

Najważniejsze cechy, jakimi powinny się charakteryzować najlepsze słuchawki bezprzewodowe douszne, to przede wszystkim te parametry, które pozwalają zapewnić wysokiej jakości wrażenia dźwiękowe. Dobre dopasowanie zapewnia odpowiednią redukcję szumów z otoczenia, a przetworniki generujące szerokie pasmo przenoszenia, pozwalają na uzyskiwanie dynamicznych, realistycznych dźwięków.

Najlepsze słuchawki dokanałowe to te, których pasmo przenoszenia jest szersze, niż standardowe. Standardem jest zaś 20 – 20000 Hz, co pokrywa się z zakresem słyszalności uszu człowieka. Jednak jeśli pasmo będzie niższe lub wyższe od tych wartości, człowiek naprawdę jest w stanie to poczuć. Pod tym względem najlepiej wypada model Sony WI-C400, z wartościami 8 – 22000 Hz. Z kolei modele Philips Actionfit RunFree SHQ6500CL/00 i Sennheiser MOMENTUM Free posiadają pasmo przenoszenia równe 15 – 22000 Hz.

Warto zwrócić uwagę także na impedancję. Im większa jej wartość, tym bardziej słuchawki będą odporne na szumy, choć jednocześnie będą działały nieco ciszej. Najwyższą wartością impedancji może się pochwalić model marki Philips (32 Ω). Z kolei zwracając uwagę na dynamikę, można dowiedzieć się jaka jest różnica w głośności dźwięków cichych i głośnych. Większe wartości pozwalają dobrze oddać każdy ich rodzaj. Najniższa dynamika charakteryzuje model Huawei AM61 (88 dB), a najwyższa model Sennheiser MOMENTUM Free (112 dB).

 

Jakie słuchawki do biegania? – porady

Najlepsze słuchawki do biegania to takie, które dobrze się trzymają w uszach, są wygodne w obsłudze, a do tego wodoodporne. Zawsze istnieje ryzyko pojawienia się deszczu. Jeśli więc dany model nie będzie odporny na wilgoć, może ulec uszkodzeniu. Nie trzeba do tego zresztą deszczu – wystarczy intensywny trening na siłowni, w czasie którego użytkownik mocno się spoci. Wodoodporne słuchawki to model Huawei AM61 oraz Philips Actionfit RunFree SHQ6500CL/00.

Jeśli zaś chodzi o poręczność w obsłudze, dobre słuchawki do telefonu to JBL T110BT PureBass. Na przewodzie słuchawkowym znajduje się bowiem miniaturowy pilot, przydatny także do kontrolowania smartfona oraz mikrofon. Można swobodnie rozmawiać i biegać. Z kolei Sony WI-C400 posiada system powiadomienia za pomocą wibracji. Model ten posiada także łączność NFC, która pozwala na jeszcze szybsze sparowanie telefonu i słuchawek.

Kiedy użytkownik wybiera się w dłuższą trasę, zwraca także uwagę na długość działania słuchawek na naładowanej baterii. W naszym zestawieniu najlepsze słuchawki douszne pod tym względem to Sony WI-C400. Słuchawki mogą działać na jednym ładowaniu aż 20 godzin, przy czym czas ładowania to 4,5 godziny. Z kolei najkrócej ładuje się bateria w modelu Sennheiser MOMENTUM Free (tylko 1,5 godziny). Czas pracy tych słuchawek to jednak tylko 6 godzin.

 

Jakie słuchawki bezprzewodowe douszne? – podsumowanie

Często padają pytania: Jakie słuchawki Bluetooth będą najlepsze? Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe? Jakie kupić dobre słuchawki douszne? Niewątpliwie przedstawione cechy i parametry pozwolą bardziej świadomie podjąć decyzję o zakupie odpowiedniego modelu. Warto tylko dodać, że najdroższy model w naszym zestawieniu to Sennheiser MOMENTUM Free, który kosztuje około 580 złotych.