Aktualizacja: Sierpień 2024

Dobry power-bank to urządzenie, bez którego wiele osób nie rusza się z domu. Nic dziwnego, smartfony i inne urządzenia elektroniczne wykazują coraz większy apetyt na energię, dobrze jest więc mieć przy sobie urządzenie, które w razie potrzeby doładuje akumulator. Najlepsze powerbanki działają szybko, bezpiecznie i skutecznie, jednak nie jest to ich jedyna zaleta. Jaki powerbank kupić, żeby nie żałować wyboru? Jakie parametry powinien przedstawiać wysokiej klasy powerbank? Ranking powerbanków pomoże Ci wybrać idealny model dla siebie.


Najlepsze powerbanki - Ranking power banków 2021

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 5 najlepszych powerbanków w zakresie deklarowanej pojemności od 10000 do 20000 mAh. W powyżej tabelce znajdziecie 3 produkty, które naszym zdaniem okażą się najtrafniejszym wyborem pod kątem cena-jakość, jednak w pozostałej części rankingu znajdziecie 2 pozostałe powerbanki, które warto co najmniej porwónać z naszymi faworytami:

  1. Xiaomi 2C
  2. Hama Power Pack Joy
  3. Adata P20000D
  4. Green Cell Qualcomm Quick Charge 3.0
  5. Poradnik wyboru powerbanka

1. Xiaomi 2C - nasz wybór

Nasz wybór - powerbank Xiaomi 2c
Powerbank 20000mAh to propozycja, która jest w stanie przekonać do produktów firmy Xiaomi nawet te osoby, które do tej pory podchodziły do nich z pewną dozą sceptycyzmu. Zarówno wspomniany model, jak i powerbank 10000mAh to rozwiązania wyjątkowo wydajne, sprawdzające się nie tylko podczas ładowania telefonu komórkowego, ale i wtedy, gdy to tablet jest tym sprzętem, który odmawia nam posłuszeństwa przez rozładowaną baterię.

JAKOŚĆ

CENA

Power bank Xiaomi jest chwalony przede wszystkim z uwagi na swoją pojemność, nie można jednak zapominać i o tym, że również samo jego ładowanie jest bardzo sprawne. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie innowacyjna elektronika sprawiająca, że poziom naładowania wynoszący 20000 mAh można osiągnąć już po siedmiu godzinach. Powerbank z USB C został wyposażony także w liczne zabezpieczenia w istotny sposób przedłużające jego żywotność. Przykładem może być zarówno zabezpieczenie chroniące go przed przeładowaniem, jak i te, które zapobiega jego rozładowaniu.

Cieszy także dostępność do technologii Quick Charge 3.0 pozwalającej na naładowanie wielu urządzeń nawet trzy razy szybciej niż zazwyczaj, a także wysoka jakość wykonania, która sprawia, że to rozwiązania wyjątkowo wytrzymałe.

Trudno znaleźć niedociągnięcia rozwiązania oferowanego przez Xiaomi. Pewnym problemem może być jednak choćby to, że power bank Xiaomi 20000 wykorzystuje do ładowania kabel microUSB. Oczywiście, współcześnie nie jest to szczególnie poważne utrudnienie, mówimy bowiem o kablu, z którym mamy do czynienia relatywnie często. Warto jednak mieć na uwadze to, że już w niedalekiej przyszłości może się to zmienić w związku z rosnącą popularnością połączenia USB typu C. Takie rozwiązanie posiada model Xiaomi 10000mAh pro, ten wybór skazuje nas jednak na rozwiązanie znacznie mniej pojemne.

[lyte id="4MuVn7qLc1c" /]

Powerbank Xiaomi 2C to najczęściej wybierany powerbank wśród użytkowników

Zalety
duża pojemność 20000 mAh
ultra szybkie ładowanie power banka
liczne zabezpieczenia
technologia quick charge 3.0
wysoka jakość wykonania
Wady
ładowanie przez kabel microUSB

Kup na Allegro

2. Hama Power Pack Joy 10400 mAh

Ciekawy Hama Power Pack Joy 10400
Powerbank Hama Power Pack Joy 10400 mAh to sprzęt, który pozwoli na doładowanie baterii każdego sartfona czy tabletu. Waga równa 342 gramy sprawia, że jest to urządzenie stosunkowo lekkie, łatwe i wygodne do przenoszenia czy przewożenia – a więc zawsze może być pod ręką, gdy okaże się potrzebne. Jakie wady, a jakie zalety posiada ten model? Warto się dowiedzieć!

JAKOŚĆ

CENA

Hama powerbank to drugi najlżejszy powerbank w naszym zestawieniu. To naprawdę niewielki i poręczny sprzęt, który można wszędzie schować i ze sobą wziąć. Wyposażony jest zresztą w dodatkowe zabezpieczenia, które jeszcze usprawniają jego pracę i czynią ten model jeszcze lepszym. Posiada on między innymi ochronę przed przeładowaniem oraz przed całkowitym rozładowaniem. Nie trzeba się więc o to martwić - system sam się pod tymi względami reguluje. Przydatnym dodatkiem jest też ochrona przeciwzwarciowa, co z kolei pozwala chronić nie tylko powerbank, ale i urządzenia, które będą do niego podpinane. Powerbank 10400 mAh (tyle wynosi pojemność jego baterii) jest przy tym najtańszym urządzeniem w naszym zestawieniu. Wyróżnia się niską ceną, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów działania i prezencji.

Powerbank Hama 10400 jest sprzętem bardzo dobrej jakości, jednak i takie urządzenia posiadają pewne wady. W tym przypadku sporym minusem jest bateria - pojemna, ale jednak wypadająca kiepsko w porównaniu z innymi powerbankami z naszego zestawienia. Pod tym względem prezentowany model stoi na drugim miejscu od końca w naszym rankingu. Warto przy tym dodać, że jednak na pełnym naładowaniu Hama Power Pack Joy pozwala naładować smartfon co najmniej 2-krotnie. Jego wadą jest również zastosowane wejście - na kabel microUSB. Nadal takie wejście jest jeszcze popularne, jednak jest już stopniowo wypierane przez USB wejściowe typu C. W związku z tym w odległej przyszłości większość urządzeń będzie posiadała jednak ten drugi typ wejścia, a Hama powerbank 10400 nadal będzie potrzebował starszego przewodu microUSB do jego naładowania.

Zalety
przystępna cena
ochrona przed przeładowaniem
drugi najlżejszy w zestawieniu
Wady
jedna z mniejszych pojemności w zestawieniu
ładowanie przez kabel microUSB

Kup na Allegro

3. Adata P20000D - najtańsza alternatywa

Najtańsza alternatywa z ciekawych powerbanków Adata P20000D
Adata P20000D powerbank to urządzenie o świetnej pojemności baterii 20000 mAh i o natężeniu wyjściowym 2.1 A. Posiada 2 USB wyjściowe, przygotowane na podpięcie 2 urządzeń do załadowania. To sprzęt ciężki, ale efektowny i poręczny. Jakie są jego inne zalety i jakie wady?

JAKOŚĆ

CENA

Powerbank Adata posiada liczne zalety, które czynią z niego świetne urządzenie dla każdego. Przede wszystkim model ten posiada rewelacyjną pojemność baterii (20000 mAh), dzięki czemu pozwala aż 6-krotnie naładować do pełna smartfon i 2-krotnie tablet. Baterie zastosowane w tym urządzeniu są naprawdę wysokiej jakości. Sam sprzęt także jest solidny, wytrzymały, odporny na ogień, wstrząsy i uderzenia.

Zamontowany w powerbanku wyświetlacz cyfrowy informuje o aktualnym stanie naładowania baterii. Stąd też od razu wiadomo ile zostało procent. Nie trzeba się już tego domyślać, spoglądając na migające światełko czy na rysunek baterii, który przecież nie pokazywał nic zbyt dokładnie, gdy poziom naładowania był już słaby. Tutaj wszystko przedstawione jest liczbowo - od 0 do 100. W dodatku powerbank 20000 mAh ma także wbudowaną latarkę LED, co czyni go przydatnym w różnych miejscach - choćby na polu namiotowym. Można przy pomocy urządzenia oświetlać sobie drogę czy szukać czegoś w ciemności, zaś pojemna bateria sprawi, że światło nie wyłączy się przez długi czas!

Powerbank Adata P20000D posiada wejścia microUSB. Do ładowania jest więc potrzebny kabel z takim wejściem, a warto wiedzieć, że w tej chwili najnowsze urządzenia są już produkowane z USB wyjściowym typu C. W związku z tym za jakiś czas ten powerbank może być niestety przestarzały. Kolejny minus to jego waga - jest dość ciężki, bo waży aż 450 gramów. To niemal pół kilograma, co sprawia, że model ten jest drugim najcięższym sprzętem w naszym zestawieniu. Na pewno użytkownik odczuje jego obecność w plecaku czy torbie. Zastosowany w powerbanku wyświetlacz LED jest słabo widoczny pod ostrymi kątami widzenia. Obsługa może być z tego powodu utrudniona.

Zalety
duża pojemność 20000 mah
wysokiej klasy, testowane w laboratoriach baterie i nie najgorsza obudowa
wyświetlacz cyfrowy informujący o aktualnym poziomie naładowania
wbudowana latarka led
Wady
drugi najcięższy powerbank w zestawieniu
ładowanie przez kabel microUSB
wyświetlacz led

4. Green Cell Qualcomm Quick Charge 3.0 - produkt premium

Produkt z półki premium
Powerbank Green Cell Qualcomm Quick Charge 3.0 to sprzęt o najlepszej pojemności baterii w naszym zestawieniu (aż 30000 mAh). Posiada również najlepsze natężenie wyjściowe (3 A). Co warto wiedzieć o tym sprzęcie? Jakie posiada jeszcze zalety, a jakie wady?

JAKOŚĆ

CENA

Green Cell powerbank posiada wspomnianą już, najlepszą pojemność baterii oraz najlepsze natężenie wyjściowe w naszym rankingu. Jest to zatem urządzenie pozwalające na szybkie ładowanie innych sprzętów - i to wielokrotnie. Można swobodnie ładować tablety, smartfony, a nawet laptopy, jednocześnie nie przejmując się rodzajem wejścia, jakie posiadają. W nowoczesnych urządzeniach montowane są już przeważnie wejścia typu C, podczas gdy w starszych obecne jest microUSB. Green Cell posiada jedno i drugie wejście, więc sprzęt ten możemy ładować dowolnym kablem. Kolejny plus to oryginalny design oraz wysoka jakość wykonania. Sprzęt jest solidny, wytrzymały, odporny. Obudowa została wykonana z ABS, co czyni ją mocniejszą. Warto też zwrócić uwagę, że powerbank 30000 mAh wyposażony został w technologię Quick Charge 3.0. Dzięki niej wiele urządzeń można ładować aż 3 razy szybciej.

Powerbank Green Cell Qualcomm Quick Charge 3.0 posiada mnóstwo zalet, czyniących z niego bardzo przydatne urządzenie dla każdego. Sprzęt ma jednak i wady, do których przede wszystkim zaliczają się waga i cena. Urządzenie jest ciężkie - waży przeszło pół kilograma (570 gramów). Taka waga jest już odczuwalna, gdy nosi się powerbank stale przy sobie na wszelki wypadek. Minusem jest też jego cena, gdyż jest to sprzęt dosyć drogi. W naszym zestawieniu przydatnych powerbanków jest najdroższy, więc na pewno nie każdego będzie stać na jego zakup.

Zalety
największa pojemność 30000 mah
wyposażony aż 2 dwa wejścia, możliwość ładowania microUSB lub usb typu c
oryginalny design
technologia quick charge 3.0
największe natężenie wyjściowe wynoszące 3a
Wady
najwyższa cena spośród zestawienia
najcięższy powerbank w zestawieniu

Kup na Allegro