Aktualizacja: Kwiecień 2024

Telefon stacjonarny dla seniora powinien odpowiadać na indywidualne potrzeby starszej osoby i ułatwiać komunikację z bliskimi osobami. Najnowsze dostępne na rynku modele przyczyniają się do zwiększenia komfortu oraz poczucia bezpieczeństwa starszych osób i ich rodziny. Nasz ranking pomaga dobrać sprzęt pasujący do stylu życia seniora oraz taki, który usprawni codzienne funkcjonowanie w przypadku występowania niektórych chorób czy dolegliwości charakterystycznych dla starszych osób. Podczas planowania zakupu idealnego modelu telefonu stacjonarnego dla babci lub dziadka warto wykorzystać nasz ranking telefonów dla seniora, w którym znajdują się najlepsze modele odpowiadające na różne potrzeby starszych osób.

Klasyczny telefon
Kaer KT 1000
Kaer KT 1000

Rozwiń

Nasz wybór
Maxcom MC6800
Maxcom MC6800

Rozwiń

Telefon z przyciskiem SOS
Maxcom KXT481
Maxcom KXT481

Rozwiń

Zestawienie otwiera Maxcom MC6800, jest to telefon stacjonarny bezprzewodowy. Ranking nie mógł go pominąć, a to ze względu na to, że można wyjąć telefon ze stacji ładującej i przeprowadzić rozmowę z dowolnego miejsca w domu. Jest kompatybilny z aparatami słuchowymi i ma funkcje podgłaśniania, w sam raz dla niedosłyszącej osoby. Na drugim miejscu zamieściliśmy Kaer KT 1000, mimo klasycznego wyglądu działa na kartę SIM. Nie musimy rezygnować z okazyjnego abonamentu. Kolejnym modelem jest telefon stacjonarny z przyciskiem sos Maxcom KXT481, klawiszami szybkiego wybierania z możliwością zamieszczenia zdjęć, w klasycznej intuicyjnej obudowie. W rankingu zamieściliśmy również 2 inne modele, Alcatel TMAX10 oraz Dartel LJ290. Pierwszy ma duże i czytelne klawisze oraz 6 przycisków szybkiego wybierania numeru z możliwością zamieszczenia zdjęć. Drugi natomiast jest to klasyczny telefon przewodowy w bardzo niskiej cenie.

  1. Maxcom MC6800 – bezprzewodowy na kartę SIM
  2. Kaer KT 1000 – klasyczny na kartę SIM
  3. Maxcom KXT481 – z przyciskiem SOS
  4. Alcatel TMAX10 – dla osób z wadą wzroku lub problemami z pamięcią
  5. Dartel LJ290 – najtańszy w zestawieniu

1. Maxcom MC6800

 Maxcom MC6800
Maxcom MC6800 to telefon stacjonarny bezprzewodowy, pozwala więc na swobodne przemieszczanie się po domu w trakcie rozmowy telefonicznej.

JAKOŚĆ

CENA

Cechą, która sprawia, że model przewyższa inne tego typu telefony bezprzewodowe, jest długość działania baterii. Bez ładowania telefon stacjonarny Maxcom czuwa przez 100 godzin, pozwalając na przeprowadzenie 10 godzin rozmów.

Kolejną zaletą telefonu jest zwiększenie komfortu użytkowania dla osób niedowidzących. Duże, podświetlane klawisze są bardzo wyraźnie widoczne i mogą okazać się pomocne dla osób starszych, mających problem ze wzrokiem i wykonujących telefon przy słabym oświetleniu.

Funkcja głośnomówiąca, w którą wyposażony jest ten telefon stacjonarny bezprzewodowy, sprawia, że senior rozmawiający z bliską osobą nie musi przerywać wykonywania swoich codziennych czynności lub po prostu zrezygnować z trzymania słuchawki, gdy wiąże się to z większym wysiłkiem. Maxcom MC6800 także jest kompatybilny z aparatami słuchowymi, które wyposażone są w cewkę indukcyjną. Osoby mające problem z narządem słuchu mogą więc korzystać z rozmów telefonicznych bez niepotrzebnych nerwów spowodowanych zakłóceniami w słyszeniu rozmówcy. Opcja ta zwiększa komfort nie tylko seniora, ale również bliskich osób odbywających z nim rozmowę, ponieważ z ich strony wypowiedzi nie muszą już być tak głośne i wielokrotnie powtarzane.

Dla seniorów niedosłyszących, którzy nie noszą aparatu słuchowego, przydatna może okazać się funkcja wzmocnienia głośności słuchawki o około 8 dB. Uruchomienie jej za pomocą jednego przycisku jest szybkie oraz intuicyjne. W zależności od potrzeb związanych z funkcjonowaniem narządu słuchu oraz umiejscowienia telefonu w domu Maxcom MC6800 posiada 5 stopni głośności dzwonka. Pozwala to uniknąć nieodebranych przez seniora połączeń spowodowanych zbyt cichym dzwonkiem, niedopasowanym do wady słuchu.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych, telefon wyposażony jest również w możliwość wprowadzenia do niego trzech numerów szybkiego kontaktu. Aby połączyć się z bliską osobą, senior będzie potrzebował wcisnąć tylko jeden klawisz do niej przypisany. Funkcja ta znacznie zwiększa poziom poczucia bezpieczeństwa, ponieważ osoby starsze w stresujących lub nagłych sytuacjach takich jak wypadek mogą mieć problem z szybkim wprowadzeniem numeru.

Dodatkowe opcje takie jak możliwość nastawienia budzika, wyświetlanie czasu połączenia oraz pojemna na 20 numerów książka telefoniczna sprawiają, że Maxcom MC6800 to telefon stacjonarny idealny dla osób starszych. Sprawdzi się świetnie zarówno u seniorów w pełni zdrowych, jak i tych posiadających wady wzroku lub słuchu.

Jedynym minusem wyróżniającym się pośród wielu pozytywnych cech tego modelu jest wyświetlanie niepełnych numerów telefonu. Maxcom MC6800 ma niewielki wyświetlacz i nie mieszczą się na nim pełne numery, co może być minusem dla niektórych osób z niego korzystających.

Jednak jest to jedyny w zestawieniu telefon stacjonarny bezprzewodowy. Ranking wyraźnie pokazuje, że Maxcom MC6800 dla wielu seniorów może okazać się najlepszy wyborem.

Zalety
Telefon bezprzewodowy, dzięki temu można rozmawiać w dowolnym pomieszczeniu
Duże i widoczne klawisze, które ułatwią obsługę osobom niedowidzącym
Kompatybilny z aparatami słuchowymi
Funkcja rozmowy na głośnomówiącym
Przycisk natychmiastowego zwiększenia głośności
Książka telefoniczna mieszcząca 20 kontraktów
Bateria bez ładowania jest w stawie wytrzymać ok. 100 godzin
Pamięć 5 ostatnich połączeń
Blokada klawiszy (np. w trakcie rozmowy)
Wady
Na wyświetlaczu nie mieści się pełny numer, pokazuje się tylko jego część

2. Maxcom KXT481

Maxcom KXT481
Maxcom KXT481 to stawiający przede wszystkim na bezpieczeństwo starszych osób telefon stacjonarny przewodowy. Dla seniora potrzebującego nagłej i szybkiej pomocy bardzo użyteczna może okazać się przycisk sos, którego naciśnięcie wiąże się z natychmiastowym wykonaniem połączenia pod wcześniej wybrany numer alarmowy.

JAKOŚĆ

CENA

W przypadku osób niedowidzących dużym plusem w tym modelu okażą się duże i widoczne klawisze ułatwiające szybkie wybranie numeru.

Aby zadbać o poziom bezpieczeństwa osób starszych Maxcom KXT481, wyposażony jest w duży przycisk sos umieszczony na telefonie oraz zdalny pilot. W przypadku wystąpienia nagłego wypadku lub zagrożenia życia i zdrowia starszej osoby można skorzystać z dołączonego do telefonu pilota sos, którego przyciśnięcie będzie działało do 50 metrów od miejsca, gdzie podłączony jest telefon.

Ten telefon stacjonarny dla seniora z przyciskiem sos posiada również funkcję umożliwiającą wcześniejsze przygotowanie wiadomości głosowej, która zostanie przekazana automatycznie po naciśnięciu pilota sos. Tego typu udogodnienia znacznie zwiększają poczucie bezpieczeństwa osoby starszej, która przebywając sama w domu, może obawiać się, że nie otrzyma pomocy w razie niespodziewanego wypadku.

Maxcom KXT481 posiada również intuicyjny wyświetlacz, który wyświetla książkę telefoniczną mogącą pomieścić do 30 numerów, a także rejestr 20 ostatnio odbytych rozmów.

Model zawiera również opcję klawiszy szybkiego wybierania numeru, dzięki której osoba starsza nie musi zapamiętywać numeru wybranych, najbliższych osób. Wystarczy wciśnięcie jednego klawisza, który ze względu na wielkość może być dodatkowo oznaczony zdjęciem, co jeszcze bardziej usprawni szybki wybór numeru w razie potrzeby nawiązania szybkiego kontaktu. Przydatne okaże się w przypadku osób niedowidzących, czy też z problemami wynikającymi z podeszłego wieku.

Dla osób mających problemy ze słuchem bardzo pomocna może okazać się funkcja umożliwiająca kompatybilność z aparatami słuchowymi. Dzięki niej osoby, które często nie słyszą wyraźnie swojego rozmówcy w trakcie trwania połączenia, odbierają dźwięk pochodzący z telefonu bezpośrednio w aparacie słuchowym.

Inne opcje, pozwalające regulować wartość dźwięku to regulacja głośności dzwonka oraz samego połączenia. Są to rozwiązania bardzo intuicyjne i pozwalające dostosować dźwięk do indywidualnych potrzeb z pomocą jednego klawisza.

Pośród wielu plusów, jakie posiada Maxcom KXT481 minusem dla niektórych osób, może okazać się brak mobilności telefonu ze względu na przewód oraz fakt, że nie ma możliwości aktywować go na kartę sim. Poza tym jest to doskonały wybór dla seniorów, którym zależy na zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa w życiu codziennym.

Zalety
Duże i widoczne klawisze, które ułatwią obsługę osobom niedowidzącym
Duży czerwony przycisk SOS, który dzwoni automatycznie na wybrany numer
Pilot SOS, który po naciśnięciu wyślę wiadomość na wybrany numer
Kompatybilny z aparatami słuchowymi
Funkcja głośnomówiąca
Pamięć 20 ostatnich przychodzących połączeń
Klawisze szybkiego wybierania numeru z możliwością zamieszczenia zdjęć
Funkcja wyłączenia mikrofonu
Książka telefoniczna pomieści 30 numerów
Wady
Telefon nie obsługuje karty SIM
Przewód ogranicza mobilność

3. Alcatel TMAX10

Alcatel TMAX10
Alcatel TMAX10 to telefon stacjonarny przewodowy, który wyróżnia się łatwą obsługą i możliwością wyboru 6 numerów bezpośredniego nawiązania połączeń.

JAKOŚĆ

CENA

Aby połączyć się z najbliższą osobą, senior musi tylko wcisnąć jeden klawisz, do którego ta osoba jest przypisana. Osobom starszym, mającym problem z narządem wzroku można to ułatwić, przyklejając do określonych klawiszy zdjęcia osób, do których wyjść ma połączenie. Wśród seniorów z postępującą chorobą starczą może zdarzyć się, że będą zapominać numeru do bliskiej osoby, dlatego w awaryjnej sytuacji takie klawisze na pewno okażą się przydatne.

Telefon stacjonarny Alcatel TMAX10 sprawdzi się również w przypadku niedosłyszących seniorów. Możliwość regulacji głośności dzwonka na trzech poziomach oraz regulowana wysokość dźwięku zestawu głośnomówiącego sprawiają, że telefon będzie doskonale dopasowany do indywidualnych potrzeb starszej osoby.

Dodatkowo telefon ma funkcję budzika, która może przypominać o wykonaniu planowanego połączenia. Ten model jest również przystosowany do zamontowania na ścianie. Dzięki temu nie potrzebujemy do tego szafki.

Minusami telefonu stacjonarnego, jakim jest Alcatel TMAX10, są zmniejszona ze względu na przewód mobilność oraz fakt, że telefon nie działa na kartę sim. Poza tym jest to sprzęt, który będzie idealnym rozwiązaniem dla osób starszych potrzebujących łatwego w obsłudze narzędzia do kontaktu z bliskimi.

Zalety
6 przycisków bezpośredniego wybierana z możliwością umieszczenia zdjęć
Regulacja głośności dzwonka
4 poziomy głośności zestawu głośnomówiącego
Telefon można zamontować na ścianie
Funkcja budzika
Niska cena (poniżej 100 zł)
Wady
Telefon nie jest na kartę SIM
Brak wyświetlacza

4. Dartel LJ290

Dartel LJ290
Dartel LJ290 to telefon stacjonarny przewodowy charakteryzującym się dużym, podświetlanym na zielono wyświetlaczem, który zwiększa komfort używania sprzętu osobom mającym problem ze wzrokiem.

JAKOŚĆ

CENA

Dartel LJ290 wyposażony jest w 8 przycisków natychmiastowego wybierania numerów. Jest to funkcja przydatna dla seniorów, którzy dzięki niej nie muszą wyszukiwać oraz zapamiętywać numeru. W przypadku nagłej sytuacji wystarczy przyciśnięcie jednego klawisza, aby połączyć się z bliską osobą, co znacznie zwiększa poziom poczucia bezpieczeństwa seniora.

Elementem, który może przyczynić się do zwiększenia komfortu codziennego funkcjonowania z telefonem, jest możliwość wyboru odpowiedniego rodzaju oraz głośności dzwonka do indywidualnych potrzeb. Może się to okazać bardzo przydatne dla niedosłyszących seniorów potrzebujących dzwonka o wyższym stopniu dźwięku.

Telefon Dartel LJ290 posiada również świetlną sygnalizację dzwonienia z możliwością całkowitej rezygnacji z sygnału dźwiękowego.

Ten telefon stacjonarny przewodowy zapamiętuje 30 ostatnio wybieranych numerów, co będzie przydatne dla osób starszych rozmawiających zazwyczaj regularnie z kilkoma bliskimi osobami. Aby jeszcze bardziej usprawnić szybkość wykonywania połączeń, telefon posiada funkcję Redial, która za pomocą jednego przycisku wykona połączenie do ostatniego wybieranego numeru.

Dartel LJ290 to telefon montowany w pozycji wiszącej, można więc dostosować go do wzrostu osoby starszej, aby korzystanie ze sprzętu było jak najbardziej komfortowe i niepowodujące niepotrzebnego wysiłku.

Minusem tego modelu jest brak wbudowanej książki telefonicznej oraz niska mobilność telefonu ze względu na przewód. Dartel LJ290 będzie stanowił jednak dobry wybór dla seniorów potrzebujących prostego w obsłudze sprzętu, ułatwiającego szybkie wybieranie numerów.

Zalety
Aż 8 przycisków szybkiego wybierania numeru
Regulacja głośności dzwonka
Pamięć 30 ostatnich numerów
Dość niska cena
Przycisk Redial – za pomocą jednego przycisku, jesteśmy w stanie zadzwonić na ostatni numer
Możliwość zamontowania na ścianie
Wady
Brak w budowanej książki telefonicznej
Przewód ograniczający mobilność

Jaki telefon stacjonarny dla seniora wybrać? Wskazówki, które warto znać przed zakupem

Osoby starsze coraz częściej korzystają z telefonów komórkowych, natomiast w dalszym ciągu w wielu domach podstawowym środkiem komunikacji z rodziną jest telefon stacjonarny. Wybierając stacjonarny telefon dla seniora, warto wziąć pod uwagę czynniki mogące znacznie zwiększyć komfort użytkowania sprzętu oraz funkcje dostępne w najnowszych modelach. Czym należy się kierować, wybierając telefon stacjonarny dla seniora i jakie dodatkowe funkcje są obecnie dostępne na rynku?

Spis treści:

  1. Dopasowywanie telefonu do potrzeb
  2. Wybrać bezprzewodowy czy klasyczny?
  3. Sprawdź czy telefon jest wystarczająco głośny
  4. Telefon stacjonarny z przyciskiem SOS
  5. Zwróć uwagę na wyświetlacz
  6. Klawisze muszą być czytelne
  7. Funkcje, które powinny znaleźć się w telefonie

Jak dobrać stacjonarny telefon odpowiedni dla starszej osoby?

Zastanawiając się jak wybrać najlepszy telefon dla babci lub dla dziadka warto zastanowić się jakie cechy powinien spełniać, aby ułatwiać życie seniorowi.

W przypadku gdy starsza osoba cierpi na problemy ze słuchem, dobrze byłoby wybrać telefon stacjonarny dla niedosłyszących. Osoba starsza wykonująca w ciągu dnia różne domowe czynności lub głośniej oglądająca telewizor powinna mieć odpowiednio głośny telefon. Dla seniora będzie to znaczne ułatwienie, ponieważ nie będzie miał problemu z usłyszeniem, że ktoś w danym momencie próbuje się do niego dodzwonić.

Przydatna może okazać się również występująca w wielu telefonach stacjonarnych funkcja regulacji głośności, która pozwoli na dokładne zrozumienie drugiej osoby przez seniora. Odpowiednio głośny telefon stacjonarny dla seniora sprawi, że rozmowy telefoniczne nie będą wiązały się z nerwami i potrzebą bardzo głośnego mówienia, co zwiększy komfort rozmowy jednej i drugiej strony.

Telefony stacjonarne dla seniorów coraz częściej przystosowane są również do osób mających problem ze wzrokiem. Na rynku dostępne są na przykład telefony stacjonarne dla seniorów posiadające bardzo duże cyfry ułatwiające wpisanie numeru.

Coraz częściej w telefonach stacjonarnych dostępna jest również funkcja szybkiego wyboru numerów, która polega na tym, że aby nawiązać połączenie z bliską osobą, wystarczy jedynie nacisnąć na konkretny klawisz, który automatycznie rozpocznie wykonywanie telefonu. Pozwala to uniknąć konieczności zapamiętywania numeru telefonu, w razie potrzeby skontaktowania się z danym członkiem rodziny, co znacznie usprawnia proces nawiązania połączenia.

Wiele telefonów stacjonarnych dostępnych jest również bez wymogu posiadania gniazdka telefonicznego. Telefon stacjonarny dla seniora na kartę sim wiąże się jednak z koniecznością wyboru odpowiedniego abonamentu dla starszej osoby.

Oferta może być bardzo podstawowa lub zawierać również wiadomości tekstowe, które aktualnie można wysyłać za pomocą niektórych modeli telefonów stacjonarnych. Odpowiedni telefon stacjonarny na kartę sim dla seniora wraz z korzystnym abonamentem może być bardzo dobrym wyborem zastępującym tradycyjne rozwiązanie, które wymaga posiadania gniazdka telefonicznego.

Lepiej zdecydować się na telefon stacjonarny przewodowy czy bezprzewodowy?

Wybierając telefon dla dziadka lub babci, warto wziąć pod uwagę, że aparat stacjonarny dla seniora powinien być przede wszystkim prosty w obsłudze i łatwo dostępny.

Telefon stacjonarny bezprzewodowy dla seniora będzie stanowił bardzo dobry wybór ze względu na możliwość przenoszenia go w dowolne miejsce w domu. Jest to szczególnie ważne w przypadku gdy starsza osoba ma problemy z szybkim przemieszczaniem się i mogłaby nie zdążyć z odebraniem telefonu na czas.

Jednak wybierając telefon stacjonarny dla seniora bezprzewodowy, należy pamiętać, że wymaga on regularnego odkładania na stację ładującą. W przeciwnym wypadku może wyczerpać się bateria, co może przyczynić się do sytuacji, gdy starsza osoba będzie potrzebowała pomocy lub szybkiego kontaktu z rodziną, a nie będzie w stanie wykonać połączenia.

Telefon stacjonarny przewodowy nie jest tak mobilny, jak telefony stacjonarne bezprzewodowe dla seniorów, ale jego zdecydowaną zaletą jest to, że zawsze jest w tym samym miejscu, przez co nie ma możliwości rozładowania się i zgubienia w domu. Nie wymaga również dodatkowego ładowania ze względu na stałe położenie.

Stacjonarny telefon przewodowy ma również tę zaletę, że ze względu na większy rozmiar posiada większe klawisze, co może znacznie ułatwić użytkowanie tego typu sprzętu osobom starszym.

Wystarczająca głośność telefonu dla starszej osoby

Aparat telefoniczny stacjonarny dla seniora musi cechować się odpowiednim stopniem głośności dzwonka oraz odbywanych rozmów. W wielu sklepach dostępne są telefony mające wbudowane przyciski wzmacniające dźwięk o określoną wartość decybeli.

Wybierając telefon dla dziadka, który ma problemy z narządem słuchu, warto zastanowić się nad wyborem aparatu telefonicznego posiadającego taką funkcję oraz wybrać, do jakiej wartości można zwiększyć dźwięk, aby sprzęt był odpowiednio głośny. Telefon dla seniora może być zwykle podgłośniony od 20 do 80 dB, w zależności od stopnia nasilenia wady słuchu i indywidualnych preferencji.

Aparat stacjonarny dla seniora z alarmem sos

Dbając o bezpieczeństwo starszych członków rodziny, warto zakupić telefon stacjonarny dla seniora z przyciskiem sos. W przypadku bardzo złego samopoczucia, nagłego wypadku czy zagrożenia życia wystarczy, że starsza osoba wciśnie tylko klawisz sos i automatycznie połączy się z numerem alarmowym. Jest to funkcja, która może ocalić życie seniora, który w nagłej i stresującej sytuacji może nie być w stanie zadzwonić pod odpowiedni numer.

Stacjonarny telefon z odpowiednim wyświetlaczem oraz podświetleniem telefonu

Telefon dla seniora stacjonarny, bezprzewodowy czy przewodowy musi mieć odpowiednio dobrany wyświetlacz, tak aby osoba starsza mogła bez problemu korzystać z wszystkich jego funkcji. Ekran telefonu dla starszej osoby powinien być odpowiednio duży, a informacje na nim zawarte powinny być wyraźne. Na wyświetlaczu osoba starsza powinna widzieć między innymi:

  • poziom baterii,
  • stopień głośności aparatu telefonicznego,
  • nazwę kontaktu lub numer osoby dzwoniącej.

Oprócz samego występowania tych danych na wyświetlaczu dobrze jest zwrócić uwagę czy wielkość cyfr i inne informacje mają odpowiednio dużą wielkość. Dla osób starszych zbyt małe znaki na wyświetlaczu mogą być po prostu nieczytelne, co znacznie utrudni im używanie sprzętu, którego celem powinno być zapewnienie szybkiej i sprawnej obsługi.

Kolejnym istotnym aspektem jest wielkość klawiszy

Telefon dla seniora stacjonarny powinien mieć duże, wyraźnie oznaczone przyciski, co będzie miało szczególne znaczenie w przypadku osób niedowidzących. Aby zwiększyć bezpieczeństwo starszej osoby, można zakupić telefon posiadający podświetlone klawisze, co będzie pomocne, gdy nastąpi potrzeba użycia telefonu w nagłej sytuacji w nocy.

Na jakie dodatkowe funkcje warto zwrócić uwagę, wybierając telefon stacjonarny dla seniora?

Najnowsze telefony zawierają różne funkcje ułatwiające ich korzystanie lub zwiększające zakres czynności, które mogą być wykonane z ich użyciem. Wybierając aparat stacjonarny dla seniora, warto wziąć pod uwagę dodatkowe funkcje, które może zawierać.

Książka telefoniczna wbudowana w telefon stacjonarny

Jest to funkcja, która pozwoli osobie starszej trzymać wszystkie potrzebne numery do znajomych oraz rodziny w jednym miejscu. Sprawi to, że nie będą one wymagały zapamiętania lub zapisywania ich w notatniku. Książki telefoniczne w telefonach stacjonarnych często mają również funkcję wybierania numeru do ostatniej osoby, z którą nawiązywana była rozmowa lub zapisanie numerów do najważniejszych bliskich osób pod konkretnymi klawiszami. Wszystkie te czynniki sprawią, że używanie telefonu stacjonarnego dla starszej osoby będzie po prostu bardziej intuicyjne.

Długość kabla

Krótki, znajdujący się w nieodpowiednim miejscu kabel sprawi, że rozmowy telefoniczne staną się dla seniora nieprzyjemną czynnością. Warto zadbać o to, by telefon stacjonarny przewodowy miał dłuższy kabel umieszczony przy krześle lub fotelu, aby w czasie dłużej trwającej rozmowy starsza osoba mogła spokojnie usiąść.

Komendy głosowe

Funkcja zdalnego kierowania telefonem jest dostępna w coraz większej ilości nowszych modeli telefonów stacjonarnych. Dzięki niej starsza osoba może pokierować sprzętem za pomocą głosu bez wybierania numeru na klawiaturze i nadwyrężania wzroku. Funkcja komend głosowych wiąże się często z możliwością dyktowania wiadomości tekstowych, które również można wysyłać za pomocą telefonów stacjonarnych. Telefon bezprzewodowy dla seniora posiadający taką funkcję może śmiało zastąpić telefon komórkowy, który często jest dla starszych osób po prostu trudniejszy w obsłudze.

Połączenie z aparatem słuchowym

Najnowsza technologia pozwala na funkcje, które kiedyś nie były łączone z telefonami stacjonarnymi. Możliwość sparowania aparatu słuchowego z telefonem sprawia, że osoby niedosłyszące mają możliwość przeprowadzania rozmów telefonicznych bez żadnych przeszkód. Odpowiednio wyregulowana głośność może przyczynić się do tego, że problem nieusłyszanych i nieodebranych połączeń nie będzie miał więcej miejsca.

Podsumowanie

Zastanawiając się jaki telefon stacjonarny dla seniora będzie najlepszym rozwiązaniem warto przeanalizować indywidualne potrzeby starszej osoby. Przedstawione w naszym zestawieniu telefony stacjonarne dla seniorów zawierają różne funkcje ułatwiające dzwonienie i korzystanie z aparatu telefonicznego. Dzięki temu można znaleźć tu sprzęt dla osób starszych cierpiących na różne dolegliwości i posiadających odmienne potrzeby związane z codziennym funkcjonowaniem.