Aktualizacja: Styczeń 2023

  1. Semilac Lampa UV 36 W
  2. Esperanza SAPHIRRE (EBN001W)
  3. Camry Cr 2171
  4. Neonail Lampa UV 36 W
  5. Poradnik wyboru lampy UV

Porównanie lamp UV:

ModelMoc [W]
Tryby pracy
Timer
Wiatrak
Wymiary S x W x D [cm]
Semilac Lampa UV 36 W
36
3TAK
NIE
21 x 10 x 24
Esperanza SAPHIRRE (EBN001W)
36
2TAK
NIE
24 x 11 x 27
Camry Cr 2171
40
5TAK
TAK
19 x 11 x 27
Neonail Lampa UV 36 W
36
2TAK
NIE
22 x 10 x 24

Najlepsze lampy UV do paznokci – Ranking lamp UV 2021

1. Semilac Lampa UV 36 W Kliknij aby kupić »

Semilac Lampa UV 36 WLampa Semilac to idealna propozycja dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z hybrydową stylizacją paznokci. Dzięki zastosowaniu czterech wydajnych świetlówek urządzenie skutecznie utwardza aplikację, a intuicyjna obsługa sprawia, że korzystanie z omawianego modelu jest bardzo łatwe.

Producent zadbał, żeby lampa UV Semilac spełniła oczekiwania zarówno początkujących, jak i bardziej doświadczonych użytkowniczek. Urządzenie oferuje trzy tryby pracy – dwa automatyczne i jeden manualny. W pierwszym, naświetlanie materiału trwa 120 sekund, w drugim – 180 sekund. Można zatem łatwo dostosować czas utrwalania do rodzaju żelu czy lakieru i do zawartości pigmentu. W trzecim trybie lampa do hybryd Semilac działa nieprzerwanie, do momentu, aż użytkownik nie przerwie procesu. Takie użytkowanie urządzenia wymaga większej uwagi i doświadczenia, ale sprawdzi się idealnie w przypadku wszelkich aplikacji, które wymagają naświetlania dłuższego lub krótszego niż standardowe. Lampa Semilac 36W została wyposażona w cztery wydajne świetlówki ultrafioletowe (każda z nich legitymuje się mocą na poziomie 9 W), których żywotność została obliczona na 2500-3000 godzin. Producent zaznacza jednak, że dla uzyskania najlepszego efektu utrwalania aplikacji, elementy te należy wymieniać co 3-4 miesiące. Warto podkreślić, że światło UV jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem w kwestii utrwalania materiałów światłoutwardzalnych, stosowanych w przemyśle kosmetycznym – doskonale radzi sobie zarówno z żelami, jak i z lakierami hybrydowymi.

Dużą zaletą urządzenia Semilac lampa do hybryd, o której nie można nie wspomnieć, jest lustrzany spód. Takie rozwiązanie sprawia, że lampa UV 4B 36W Semilac rozprasza promienie świetlne wewnątrz komory, dzięki czemu proces utwardzania materiału przebiega szybciej. To bardzo duże udogodnienie, którego nie oferuje wiele konkurencyjnych urządzeń. A co z wadami? Na jakim polu zawiódł Semilac? Lampa UV 36 W wykazuje jeden istotny mankament – producent nie zastosował tu wiatraka. Takie rozwiązanie mogłoby dodatkowo skrócić czas trwania zabiegu, który w przypadku modeli wykorzystujących technologię UV jest dość długi.

 

Porównanie lamp i zestawów do paznokci Semilac || Q&A #3 || Semilac TV (ENG)

Lampa UV Semilac 36 W to najczęściej wybierana lampa do paznokci UV wśród użytkowników

Zalety
Wysoka łączna moc (36 W) pozwala na szybkie utwardzenie paznokci
Automatyczny wyłącznik czasowy (120 i 180 sek)
Utwardza żel UV i lakier hybrydowy
Lustrzany spód, który odbija i rozprasza promienie UV wewnątrz lampy
Wady
Lampa nie jest wyposażona w wiatrak, który umożliwiałby szybsze utwardzanie lakieru

Kup na Allegro

2. Esperanza SAPHIRRE (EBN001W) Kliknij aby kupić »

Esperanza SAPHIRRE (EBN001W)Lampa UV Esperanza zalicza się do grupy niedrogich, za to dobrych modeli do utwardzania hybrydowej stylizacji paznokci. Rozbudowana funkcjonalność tego urządzenia sprawia, że skorzystają z niego zarówno osoby, które dopiero uczą się wykonywania hybrydy, jak i użytkowniczki, które nabyły już pewne doświadczenie w tej dziedzinie.

Lampa do paznokci Esperanza została wyposażona w cztery wydajne świetlówki. Łączna moc tego zestawu to 36 W, więc opisywane urządzenie bez problemu poradzi sobie z lakierami hybrydowymi i z innymi materiałami światłoutwardzalnymi, które służą do wykonywania stylizacji paznokci. Urządzenie zostało wyposażone w automatyczny wyłącznik. Lampa do hybryd Esperanza wyłącza się automatycznie po upływie 120 sekund. Warto podkreślić, że opisywany model został też wyposażony w tryb pracy ciągłej. Dzięki temu doskonale nadaje się do użytku przez osoby, których doświadczenie pozwala na wykonanie nietypowych stylizacji.

Jak w praktyce sprawuje się Esperanza? Lampa UV SAPHIRRE (EBN001W) utwardza materiał sprawnie i szybko, a to dzięki zastosowaniu lustrzanego dna – lustro rozprasza promienie UV w komorze urządzenia, co znacząco wpływa na skrócenie czasu, niezbędnego do utwardzenia materiału. Ile kosztuje Esperanza? Lampa do paznokci SAPHIRRE (EBN001W) jest oferowana już od kwoty 25 zł, co czyni ten model najtańszym spośród wszystkich, które znalazły się w naszym rankingu. Oczywiście, niska cena musi wiązać się z pewnymi kompromisami.

Jakie oszczędności poczyniła Esperanza? Lampa do hybryd SAPHIRRE (EBN001W) jest wykonana z plastiku o nie najlepszej jakości. Przy dłuższym użytkowaniu, może mieć to niekorzystny wpływ na trwałość tego urządzenia. Po stronie minusów należy zapisać jeszcze jedną cechę omawianego modelu. Lampa UV Esperanza SAPHIRRE (EBN001W) nie została wyposażona we wiatrak. Ma to negatywny wpływ na czas trwania procesu utwardzania materiału na paznokciach. Szkoda, bo w połączeniu z lustrzanym dnem, wentylator mógłby dać naprawdę dobry efekt. Oba minusy nie dyskwalifikują jednak tego urządzenia, zwłaszcza w kontekście bardzo niskiej ceny zakupu.

Zalety
Najtańsza lampa UV w zestawieniu
Szybkie utwardzenie paznokci dzięki wysokiej łącznej mocy (36 W)
Automatyczny wyłącznik czasowy (120 sek)
Lustrzany spód, który odbija i rozprasza promienie UV wewnątrz lampy
Wady
Brak wiatraka, który odpowiada za szybsze utwardzanie lakieru
Słaba jakość użytych materiałów oraz wykonania

Kup na Allegro

3. Camry Cr 2171 Kliknij aby kupić »

Camry Cr 2171Lampa UV Camry, model Cr 2171, to jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń tej klasy. Bogaty zakres funkcji tego urządzenia sprawia, że jest to właściwie kompletny przyrząd kosmetyczny, dzięki któremu można utrwalić lakiery hybrydowe i inne materiały światłoutwardzalne, służące do wykonania stylizacji paznokci.

Największą zaletą opisywanego modelu jest wysoka łączna moc zestawu świetlówek. Lampa do paznokci Camry generuje aż 40 W, przy czym zastosowane świetlówki są zdolne do chwilowego wydatku energetycznego na poziomie aż 70 W. Sprawia to, że opisywany model z łatwością poradzi sobie z każdym materiałem, służącym do wykonania stylizacji paznokci. Lampa do hybryd Camry została wyposażona w wysuwany spód. Takie rozwiązanie znacząco ułatwia dostęp do wnętrza komory, dzięki czemu czyszczenie urządzenia jest bardzo łatwe, podobnie jak wymiana świetlówek, które po pewnym czasie ulegają zużyciu.

Jakie jeszcze rozwiązania oferuje Camry? Lampa UV Cr 2171 utrwala stylizację paznokci szybko i skutecznie, dzięki zastosowaniu dwóch bardzo istotnych udogodnień. Pierwszym jest lustrzane dno. Lustro doprowadza do rozproszenia promieni UV, co znacząco wpływa na zwiększenie wydajności procesu. Drugie rozwiązanie to wbudowany w komorze wentylator. Wiatrak wymusza obieg powietrza, dzięki czemu materiał schnie szybciej. W codziennym użytkowaniu urządzenia, oba dodatki okazują się niezwykle przydatne. A jak wygląda obsługa opisywanego modelu Camry? Lampa do paznokci Cr 2171 została wyposażona w aż pięć trybów pracy. W pierwszym trybie pracują tylko świetlówki. W drugim – wyłącznie wentylator. Trzeci tryb to połączenie funkcji światłoutwardzania i suszenia (pracują świetlówki i wentylator). W kolejnych dwóch trybach użytkowniczki mogą ustawić czas, po jakim urządzenie wyłączy się automatycznie. Timer pozwala na wymuszenie automatycznego wyłączenia po upływie 90 lub 120 sekund. Dwuzakresowe działanie pozwala na dostosowanie czasu pracy do konkretnego lakieru.

Jakie wady przedstawia Camry? Lampa do hybryd Cr 2171 charakteryzuje się bardzo wysoką mocą, dzięki czemu szybko i skutecznie utrwala stylizację. Oznacza to jednak duży pobór prądu, co w praktyce przekłada się na wyższe rachunki za energię elektryczną.

Zalety
Najwyższa moc lamp (40 W) to najszybsze utwardzanie paznokci
Automatyczny wyłącznik czasowy (90 i 120 sek)
Wiatrak, który przyśpiesza utwardzanie lakieru
Wysuwany, lustrzany spód, który odbija i rozprasza promienie UV wewnątrz lampy
5 trybów pracy
Funkcja chwilowej pracy o mocy aż 70 W
Wady
Najwyższa moc (40 W) generuje największy pobór prądu, a tym samym wyższe rachunki

Kup na Allegro

4. Neonail Lampa UV 36 W Kliknij aby kupić »

Neonail Lampa UV 36 WLampa UV Neonail to urządzenie, które przyda się nie tylko w profesjonalnym salonie kosmetycznym, ale także w domu każdej miłośniczki hybrydowej stylizacji paznokci. Obsługa urządzenia jest na tyle łatwa i intuicyjna, że opisywany model spokojnie może służyć jako pierwsza lampa kosmetyczna. Zaawansowane funkcje sprawiają jednak, że z urządzenia mogą też skorzystać panie, które mają już spore doświadczenie w wykonywaniu hybryd.

Lampa do paznokci Neonail jest wyposażona w cztery świetlówki 9 W B Standard. Łączna moc zestawu to 36 W, co sprawia, że opisywany model skutecznie radzi sobie z utrwalaniem lakierów hybrydowych i innych materiałów światłoutwardzalnych, dzięki którym można wykonać stylizację paznokci. Warto podkreślić, że lampa do hybryd Neonail została wyposażona w lustrzany spód. Co to oznacza dla użytkowniczki? Lustrzana powierzchnia doprowadza do rozproszenia promieni ultrafioletowych wewnątrz komory urządzenia. Dzięki temu stylizacja jest utrwalana szybciej niż w modelach, które nie oferują takiego udogodnienia.

Producent przewidział dwa tryby pracy urządzenia. Neonail Lampa UV 36 W może pracować bez przerwy (użytkowniczka decyduje o tym, kiedy przerwać naświetlanie paznokci). Z tej funkcji skorzystają przede wszystkim profesjonalne kosmetyczki i panie, które już od jakiegoś czasu zajmują się wykonywaniem hybrydowej stylizacji (samodzielne określenie czasu pracy lampy wymaga sporej wiedzy na temat właściwości materiałów światłoutwardzalnych). Początkujące użytkowniczki mogą skorzystać z trybu timera. Po aktywacji tej funkcji lampa Neonail wyłączy się automatycznie po upływie 120 sekund. Jest to bardzo bezpieczne i wygodne rozwiązanie.

A jakie wady przedstawia Neonail? Lampa do paznokci 36 W nie ma na wyposażeniu wentylatora. Obieg powietrza w komorze znacząco skraca czas utrwalania, zwłaszcza w połączeniu z lustrzanym spodem, rozpraszającym promienie UV. Nie jest to jednak jedyna wada urządzenia od Neonail. Lampa do hybryd 36 W jest modelem słabo dostępnym. To ogromny minus dla pań, które są zainteresowane zakupem tego modelu.

Zalety
Szybkie utwardzenie paznokci dzięki wysokiej łącznej mocy (36 W)
Automatyczny wyłącznik czasowy (120)
Utwardza żel UV i lakier hybrydowy
Wysuwany, lustrzany spód, który odbija i rozprasza promienie UV wewnątrz lampy
Wady
Brak wiatraka, który odpowiada za szybsze utwardzanie lakieru
Model słabo dostępny w sklepach internetowych

Kup na Allegro

5. Jaką lampę UV do paznokci kupić? Najlepsze lampy UV do hybryd

Wykonanie profesjonalnej stylizacji paznokci nie musi wiązać się z wizytą w salonie kosmetycznym. Dobra lampa do hybryd sprawia, że bez większej trudności, taki zabieg można wykonać w zaciszu własnych czterech ścian. Lampa UV to bardzo dobra propozycja na początek. Jest tańsza od modeli LED-UV i bardziej uniwersalna niż lampy LED. Jaka lampa do hybryd będzie najlepsza? Czym kierować się podczas zakupu? Prezentujemy ranking lamp do paznokci, wykorzystujących technologię ultrafioletową.

Długie, wyglądające zadziornie paznokcie, na których nie pojawiają się odpryski, to bez wątpienia ważny kobiecy atrybut. Hybrydowa lub akrylowa stylizacja to doskonałe rozwiązanie problemu nieatrakcyjnych, łamliwych paznokci, jednak wykonanie takiego zabiegu w profesjonalnym salonie kosmetycznym kosztuje sporo, tym bardziej że dla utrzymania efektu, stylizację trzeba regularnie odnawiać. Rozwiązaniem tego problemu jest profesjonalna lampa kosmetyczna, którą można używać w domu. Wbrew pozorom, zakup takiego urządzenia nie musi wiązać się z koniecznością wydania znacznej sumy. Najlepsza lampa do paznokci, wykonana w technologii UV, kosztuje niewiele i nadaje się do pracy z każdym żelem i lakierem hybrydowym. Jak wybrać lampę do hybryd? Na jakie parametry należy zwrócić uwagę?

 

Jakie lampy do hybryd brać pod uwagę, czyli dlaczego warto skupić się na modelach UV?

Lampa UV do hybryd to najtańsze rozwiązanie w dziedzinie utrwalania stylizacji paznokci, nie oznacza to jednak, że tego typu urządzenia znacząco odstają od modeli LED i LED-UV. Należy pamiętać, że z pomocą lampy LED utrwalimy tylko dedykowane lakiery. Z kolei modele, które łączą obie technologie, są uniwersalne i bardzo wydajne, ale kosztują sporo. Na początek przygody z hybrydowym manicure, lampa UV do paznokci będzie idealnym wyborem – bez żadnego problemu poradzi sobie z każdym materiałem światłoutwardzalnym i jest tania w zakupie. Po stronie minusów takiego rozwiązania należy zapisać fakt, że proces utwardzania świetlówkami UV trwa dość długo, ale to właściwie jedyna istotna wada, jaką przedstawia dobra lampa do paznokci, wykonana w technologii ultrafioletowej. Jak lampa do paznokci hybrydowych jest warta zakupu? Zanim przejdziemy do omówienia najważniejszych parametrów, warto wyjaśnić zasadę działania takich urządzeń.

 

Najlepsze lampy UV – jak to działa?

Tego typu urządzenia wyposażone są w tunelową obudowę z komorą, w której umieszczone są świetlówki UV. Po wsunięciu palców do komory i włączeniu urządzenia, promienie UV zaczyna wchodzić w reakcję z lakierem, wyzwalając w ten sposób procesy chemiczne i fizyczne. W efekcie lakier lub żel zaczyna twardnieć. W przypadku tego urządzenia, świetlówki UV stanowią element eksploatacyjny – po pewnym czasie przepalają się i trzeba je wymienić. Należy jednak wspomnieć, że producenci lamp kosmetycznych nie zalecają czekania do momentu, aż świetlówka przestanie działać. Po pewnym czasie siła jej działania maleje, co wpływa na jakość oraz trwałość stylizacji. Dla każdego modelu lampy stosowane są indywidualne zalecenia eksploatacyjne, więc trudno jest wskazać na czas, w którym taka żarówka pozostanie sprawna. Koszt jednej sztuki to ok. 10-15 zł. Skoro wiemy, jak działa lampa UV do paznokci, przejdźmy do parametrów, które definiują dobre urządzenie.

 

Jaka najlepsza lampa do hybryd? Ważna jest ilość i moc świetlówek

Lampa UV do paznokci hybrydowych jest wyposażona w kilka świetlówek, które emitują światło ultrafioletowe. Należy jednak podkreślić, że dobry model powinien oferować cztery świetlówki. Na rynku są dostępne lampy z trzema żarówkami, jednak nie jest to dobre rozwiązanie. W takim przypadku utrwalanie stylizacji trwa bardzo długo. Należy też nadmienić, że taki model może nie poradzić sobie z każdym lakierem. Kolejny kluczowy parametr to moc. Jak wskazują profesjonalne kosmetyczki, minimalna moc, jaką powinna legitymować się lampa do hybryd UV, to 36 W. Oznacza to, że każda świetlówka powinna mieć 9 W (lub więcej). Wśród polecanych modeli 36-watowych, warto wskazać na lampy Semilac Lampa UV 36 W, Esperanza SAPHIRRE (EBN001W), BEURER MPE 38 i Neonail Lampa UV 36 W. Jeszcze szybsze utrwalanie stylizacji zapewni Camry Cr 2171, która zapewnia moc wynoszącą aż 40 W i chwilowy wydatek energetyczny na poziomie 70 W. Należy jednak pamiętać, że tak duża moc przekłada się na zwiększone zużycie energii, więc rachunki za prąd będą wyższe.

 

Jaka lampa do żeli? Bardzo ważny jest krótki czas utrwalania

Nawet dobre lampy do hybryd, wykonane w technologii UV, nie są w stanie utrwalić materiał tak szybko, jak robią to modele LED i LED-UV. Producenci starają się jednak przyspieszyć ten proces, stosując różne zmyślne rozwiązania. Najlepsze lampy do hybryd mają na wyposażeniu lustrzany spód i wentylator. Co to daje? Lustro rozprasza światło, co ma istotny wpływ na przyspieszenie procesu. Natomiast wiatrak, wymusza obieg powietrza, dzięki czemu żel lub lakier schnie szybciej. Co na to ranking lamp do hybryd? Camry Cr 2171 oferuje obie wymienione opcje. W modelach Esperanza SAPHIRRE (EBN001W), Neonail Lampa UV 36 W i Semilac Lampa UV 36 W otrzymujemy lustro. Niestety, żaden z tych producentów nie przewidział zastosowania wiatraka.

 

Jaka jest najlepsza lampa do hybryd – czy lampa UV do paznokci to dobry wybór?

Lampa UV polecana jest początkującym użytkowniczkom głównie ze względu na niską cenę. Nie oznacza to jednak, że wraz z nabyciem doświadczenia, trzeba szykować się do zakupu innego, bardziej zaawansowanego modelu. Tego typu urządzenia są na tyle uniwersalne, że spokojnie mogą służyć przez wiele lat. Trzeba tylko zaakceptować ich największą wadę, jaką jest stosunkowo długi czas utrwalania materiału.