Aktualizacja: Sierpień 2022

Mimo postępującego rozwoju technologii dobre płyty gazowe wciąż cieszą się ogromną popularnością. Najlepsza płyta gazowa grzewcza świetnie prezentuje się w nowoczesnej, zabudowanej kuchni, a przy tym – pozostaje niedroga w zakupie i, co równie istotne, w eksploatacji. Jaka płyta gazowa do zabudowy okaże się dobrym wyborem? Czym powinny charakteryzować się najlepsze płyty gazowe do zabudowy? Ranking płyt gazowych obejmuje modele sygnowane przez uznanych producentów, które cieszą się najlepszą opinią użytkowników.

  1. SOLGAZ 4+2
  2. BOSCH PCH6A5M90R
  3. SAMSUNG NA64H3031AK
  4. BEKO HILW64222S
  5. Poradnik wyboru płyty gazowej

Porównanie płyt gazowych:

ModelPowierzchnia
SterowanieIlość palników
Wymiary [SxGxW CM]
Kolor
Do zabudowy
SOLGAZ 4+2
szkło
dotykowe4
77 x 49,5 x 11czarny
TAK
BOSCH PCH6A5M90Rstalmanualne
4
58.2 x 52 x 4,5
stalowyTAK
SAMSUNG NA64H3031AK
szkło
manualne
4
60 x 52 x 5
czarny
TAK
BEKO HILW64222S
szkło
manualne
4
58,2 x 52,4 x 4,6czarny
TAK

Najlepsze płyty gazowe do zabudowy – Ranking płyt gazowych 2021

1. Płyta gazowa szklana bezpłomieniowa SOLGAZ 4+2 Kliknij aby kupić »

SOLGAZ-4+2Płyta gazowa Solgaz 4+2 w wyglądzie przypomina płytę indukcyjną. To bardzo estetyczny i nowoczesny produkt, z 4 palnikami i o wymiarach 77 x 49,5 x 11 cm (S x G x W). Czarny kolor i możliwość zabudowy sprawia, że płyta gazowa bez płomieni Solgaz jest chętnie wybieranym produktem. Co warto o niej wiedzieć?

Płyta gazowa do zabudowy Solgaz wyróżnia się przede wszystkim bardzo atrakcyjnym wyglądem. To polski wynalazek-płyty gazowe, które wyglądają jak płyty indukcyjne, a zamiast tradycyjnych pokręteł posiadają panel dotykowy. Zdecydowanie ułatwia to sterowanie urządzeniem. Kuchenki Solgaz pokryte są gładką ceramiką w kolorze czarnym, która nie tylko dodaje im elegancji, ale i jest prosta w czyszczeniu. Płyta gazowa bezpłomieniowa Solgaz wyposażona została w ukryte pod szklaną powierzchnią palniki. Nie potrzeba jednak żadnych specjalistycznych naczyń, żeby na niej gotować, w tym więc góruje na płytami indukcyjnymi. Solgaz płyta gazowa zużywa również do 50% mniej gazu niż inne, gazowe kuchenki. Tę oszczędność widać w rachunkach-na jej posiadaniu zyskuje więc budżet domowy.

Wbrew pozorom, użytkownicy zgłaszają, że płyta gazowa ciężko się myje, a do tego jest sprzętem dość awaryjnym. Awarii ulega czasem nie tylko zapalarka iskry, ale też sam dopływ gazu, który potrafi włączyć się nawet przy lekkim dotyku. Z uwagi na fakt, że Solgaz płyta gazowa bez płomieni, ma także większe rozmiary niż inne, standardowe płyty gazowe do kuchni, niektórzy mogą mieć problem z jej odpowiednią zabudową i rozmieszczeniem. To niewątpliwie nowoczesny, niezwykle gustowny sprzęt, który posiada wielu fanów, choć trzeba mieć na uwadze także wady jej użytkowania.

Zalety
Innowacyjne rozwiązanie
Designerski wygląd
Wady
Awaryjność
Cięzko się czyści
Zajmuje dużo miejsca

Kup na Allegro

 

2. Płyta kuchenna gazowa BOSCH PCH6A5M90R Kliknij aby kupić »

BOSCH-PCH6A5M90RPłyta gazowa Bosch PCH6A5M90R to produkt o stalowej powierzchni, sterowany manualnie i z 4 palnikami, na których można wygodnie piec oraz gotować. Płyta Bosch gazowa jest sprzętem o wymiarach 58,2 x 52 x 4,5 cm (S x G x W). Przeznaczona jest do zabudowy, a jej stalowy kolor pasuje do wielu innych, współcześnie używanych w kuchniach sprzętów, które również są w srebrnym kolorze. Jakie zalety, a jakie wady posiada ten produkt?

Płyta gazowa do zabudowy Bosch wyposażona została w zapalarkę elektryczną, która usprawnia jej używanie. Zapalacz gazu umieszczony jest w pokrętle. Wystarczy je przekręcić, by automatycznie konkretny, wybrany palnik się zapalił. To wielka wygoda w codziennym stosowaniu, która zwiększa również bezpieczeństwo (nie trzeba sięgać po zapałki). Płyta gazowa Bosch do zabudowy posiada także specjalny Palnik WOK. Potrójny płomień i zwiększona moc grzania to jego cechy charakterystyczne. Można na nim przyrządzać posiłki w coraz popularniejszych obecnie naczyniach WOK, wykorzystywanych przede wszystkim w kuchni chińskiej. Możliwe jest także szykowanie posiłków w wyjątkowo dużych garnkach, co ułatwia gotowanie dla większej liczby osób. Bosch płyta gazowa posiada też funkcję FlameSelect. To 9 precyzyjnych poziomów podgrzewania, dzięki którym można ustawić płomień o żądanej mocy, co dodatkowo zwiększa wygodę szykowania dań. Pozwala też skrócić czas przygotowania lub wydłużyć go, zgodnie z wymaganiami konkretnej potrawy i danej sytuacji.

Bosch płyta gazowa do zabudowy niestety nie prezentuje się tak dobrze, jak inne, podobne produkty z naszego zestawienia. Na tle płyt gazowych ze szkłem jej stalowa powierzchnia nie jest zbyt zachwycająca. To największy minus tego modelu, który jest mniej estetyczny od pozostałych. Użytkownicy narzekają też na nagrzewanie gałek w czasie używania płyty gazowej.

Zalety
Palnik WOK
Zapalarka elektryczna
FlameSelect
Wady
Mało atrakcyjny wygląd
Gałki się nagrzewają podczas gotowania

Kup na Allegro

3. Płyta gazowa pod zabudowę SAMSUNG NA64H3031AK Kliknij aby kupić »

Samsung-NA64H3031AKPłyta gazowa na szkle Samsung posiada niestety również pewne wady. Choć wydaje się wyjątkowo solidna, niestety jest podatna na uszkodzenia. Istnieje ryzyko jej pęknięcia, więc należy się z nią obchodzić ostrożnie. Płyta gazowa Samsung do zabudowy jest także ciężka do czyszczenia, przez co trudniej ją utrzymać w odpowiedniej czystości.

Płyta gazowa do zabudowy Samsung wyposażona została w automatyczne wyłączanie przy przypadkowym zgaśnięciu płomienia. Zwiększa to bezpieczeństwo stosowania tego sprzętu. Wygodę zapewnia z kolei elektryczna zapalarka oraz żeliwne ruszty. Jeśli chodzi o zapalarkę, została ona umieszczona w pokrętle. Po jego przekręceniu, odpowiedni palnik automatycznie się zapali. Dodatkowym atutem tego modelu jest nakładka na WOK. To coraz popularniejsze, duże patelnie, charakterystyczne dla kuchni chińskiej, ale chętnie wykorzystywane ostatnio również w naszym kraju. Dzięki nakładce na WOK można zresztą wygodnie szykować posiłki także w innych, dużych garnkach. To wielka zaleta przede wszystkim, gdy gotuje się dla większej liczby osób.

Płyta gazowa na szkle Samsung posiada niestety również pewne wady. Choć wydaje się wyjątkowo solidna, niestety jest podatna na uszkodzenia. Istnieje ryzyko jej pęknięcia, więc należy się z nią obchodzić ostrożnie. Płyta gazowa Samsung do zabudowy jest także ciężka do czyszczenia, przez co trudniej ją utrzymać w odpowiedniej czystości.

Zalety
Nakładka WOK
Żeliwne ruszta
Elektryczna zapalarka
Automatyczne wyłączanie
Wady
Ciężko się czyści
Podatna na uszkodzenia

 Kup na Allegro

 

4. BEKO HILW64222S Kliknij aby kupić »

BEKO-HILW64222SPłyta gazowa Beko HILW64222S to sterowana manualnie, czarna płyta gazowa, posiadająca wymiary 58,2 x 52,4 x 4,6 cm (S x G x W). Płyta przeznaczona jest do zabudowy, ma 4 palniki i szklaną powierzchnię. Jest to wygodny w użytkowaniu produkt, który wiele osób chętnie wybiera do swojego domu. Posiada jednak nie tylko zalety, ale i wady – jakie?

Płyta gazowa na szkle Beko posiada specjalny palnik do patelni typu WOK. To coraz popularniejszy obecnie sprzęt do szykowania posiłków, który charakterystyczny jest dla kuchni chińskiej. W tej chwili coraz więcej Europejczyków korzysta jednak z jego zalet. Palnik WOK, umieszczony w prezentowanym modelu płyty gazowej, pozwala na szybsze ogrzanie patelni. Posiada bowiem dużą moc. Do tego dochodzą wydajne palniki gazowe, jakie posiada płyta gazowa do zabudowy Beko. Palniki zostały w specjalny sposób zaprojektowane, by można było zwiększyć ich wydajność. I rzeczywiście, dzięki odpowiedniej konstrukcji użytkownik może zaoszczędzić do 35% czasu i do 17% gazu więcej. Kolejny plus, jaki posiada Beko płyta gazowa, to elektryczna zapalarka, która sprzyja wygodnemu szykowaniu posiłków. Automatyczny system zapłonu i system wyłączający gaz w przypadku zalania czy zdmuchnięcia płomienia zapewniają zaś większe bezpieczeństwo wszystkim domownikom.

Płyta gazowa, szklana Beko posiada niestety także i pewne wady. Przede wszystkim chodzi o brak dodatkowych funkcji, które wyróżniałyby ten model na tle innych oraz dodatkowo ułatwiały szykowanie posiłków. Ich brak sprawia, że model od Beko – płyta gazowa HILW64222S – jest raczej przeciętna. Poprawna i użyteczna, ale nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych modeli, które znalazły się w naszym zestawieniu.

Wydajne palniki gazowe w płytach gazowych Beko

Płyta gazowa BEKO HILW64222S to najczęściej wybierana płyta gazowa do zabudowy wśród użytkowników

Zalety
Palnik WOK
Wydajne palniki gazowe
Elektryczna zapalarka
Wady
Mało dodatkowych funkcji

Kup w na Allegro