Aktualizacja: Styczeń 2021

Mimo postępującego rozwoju technologii dobre płyty gazowe wciąż cieszą się ogromną popularnością. Najlepsza płyta gazowa grzewcza świetnie prezentuje się w nowoczesnej, zabudowanej kuchni, a przy tym – pozostaje niedroga w zakupie i, co równie istotne, w eksploatacji. Jaka płyta gazowa do zabudowy okaże się dobrym wyborem? Czym powinny charakteryzować się najlepsze płyty gazowe do zabudowy? Ranking płyt gazowych obejmuje modele sygnowane przez uznanych producentów, które cieszą się najlepszą opinią użytkowników.

 1. AMICA PVCZ 7511
 2. SOLGAZ 4+2
 3. BOSCH PCH6A5M90R
 4. SAMSUNG NA64H3031AK
 5. BEKO HILW64222S
 6. Poradnik wyboru płyty gazowej

Porównanie płyt gazowych:

ModelCenaPowierzchnia
SterowanieIlość palników
Wymiary [SxGxW CM]
Kolor
Do zabudowy
AMICA PVCZ 7511
Sprawdź cenę »szkło
manualne
5
89 x 52 x 9,8
czarny
TAK
SOLGAZ 4+2
Sprawdź cenę »szkło
dotykowe4
77 x 49,5 x 11czarny
TAK
BOSCH PCH6A5M90RSprawdź cenę »stalmanualne
4
58.2 x 52 x 4,5
stalowyTAK
SAMSUNG NA64H3031AK
Sprawdź cenę »szkło
manualne
4
60 x 52 x 5
czarny
TAK
BEKO HILW64222S
Sprawdź cenę »szkło
manualne
4
58,2 x 52,4 x 4,6czarny
TAK

Najlepsze płyty gazowe do zabudowy – Ranking płyt gazowych 2020

1. Płyta gazowa do zabudowy AMICA PVCZ 7511 Kliknij aby kupić »

AMICA-PVCZ-7511Płyta gazowa Amica PVCZ 7511 to sprzęt o szklanej powierzchni, z 5 palnikami i posiadający wymiary 89 x 52 x 9,8 cm (S x G x W). Czarny kolor sprawia, że urządzenie świetnie się prezentuje w każdej nowoczesnej kuchni. Z kolei sterowanie manualne pozwala wszystko dokładnie ustawić. Amica płyta gazowa przeznaczona jest do zabudowy. Co warto wiedzieć o jej zaletach i jej wadach?

Płyta gazowa na szkle Amica to posiadający aż 5 palników sprzęt-najwięcej, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie urządzenia tego typu, jakie znalazły się w naszym zestawieniu. Płyta gazowa Amica do zabudowy ma także specjalny Palnik WOK-przeznaczony na duże garnki lub właśnie charakterystyczną dla kuchni chińskiej patelnię typu WOK. Ten dodatkowy palnik posiada zwiększoną moc grzania oraz potrójny płomień. Produkt posiada elektryczny zapalacz gazu w pokrętle-wystarczy je przekręcić, by konkretny palnik zaczął działać. Kolejny plus to natychmiastowe odcięcie gazu, jeśli płomień palnika nieoczekiwanie zgaśnie. To specjalne zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu, które sprzyja bezpieczeństwu użytkowania.

Płyta Amica gazowa jest dosyć duża. Zajmuje więc więcej miejsca niż pozostałe urządzenia z naszego rankingu. Większość osób uzna to za wadę, ponieważ trzeba na nią znaleźć odpowiednio duże miejsca w kuchni. Zwykle są to raczej małe pomieszczenia. Kolejną wadą tego urządzenia jest jego szybkie brudzenie. Na szklanej powierzchni ciągle pojawiają się nowe ślady i zabrudzenia, czego nie da się powstrzymać z racji codziennego użytkowania, a co mimo wszystko jest mało estetyczne.


AMICA PVCZ 7511

Pros

Zalety
 • Palnik WOK
 • Natychmiastowe odcięcie gazu
 • Elektryczny zapalacz gazu w pokrętle
 • 5 palników

Cons

Wady
 • Zajmuje dużo miejsca
 • Ciężko się czyści

Kup na Allegro

 

2. Płyta gazowa szklana bezpłomieniowa SOLGAZ 4+2 Kliknij aby kupić »

SOLGAZ-4+2Płyta gazowa Solgaz 4+2 w wyglądzie przypomina płytę indukcyjną. To bardzo estetyczny i nowoczesny produkt, z 4 palnikami i o wymiarach 77 x 49,5 x 11 cm (S x G x W). Czarny kolor i możliwość zabudowy sprawia, że płyta gazowa bez płomieni Solgaz jest chętnie wybieranym produktem. Co warto o niej wiedzieć?

Płyta gazowa do zabudowy Solgaz wyróżnia się przede wszystkim bardzo atrakcyjnym wyglądem. To polski wynalazek-płyty gazowe, które wyglądają jak płyty indukcyjne, a zamiast tradycyjnych pokręteł posiadają panel dotykowy. Zdecydowanie ułatwia to sterowanie urządzeniem. Kuchenki Solgaz pokryte są gładką ceramiką w kolorze czarnym, która nie tylko dodaje im elegancji, ale i jest prosta w czyszczeniu. Płyta gazowa bezpłomieniowa Solgaz wyposażona została w ukryte pod szklaną powierzchnią palniki. Nie potrzeba jednak żadnych specjalistycznych naczyń, żeby na niej gotować, w tym więc góruje na płytami indukcyjnymi. Solgaz płyta gazowa zużywa również do 50% mniej gazu niż inne, gazowe kuchenki. Tę oszczędność widać w rachunkach-na jej posiadaniu zyskuje więc budżet domowy.

Wbrew pozorom, użytkownicy zgłaszają, że płyta gazowa ciężko się myje, a do tego jest sprzętem dość awaryjnym. Awarii ulega czasem nie tylko zapalarka iskry, ale też sam dopływ gazu, który potrafi włączyć się nawet przy lekkim dotyku. Z uwagi na fakt, że Solgaz płyta gazowa bez płomieni, ma także większe rozmiary niż inne, standardowe płyty gazowe do kuchni, niektórzy mogą mieć problem z jej odpowiednią zabudową i rozmieszczeniem. To niewątpliwie nowoczesny, niezwykle gustowny sprzęt, który posiada wielu fanów, choć trzeba mieć na uwadze także wady jej użytkowania.


SOLGAZ 4+2

Pros

Zalety
 • Innowacyjne rozwiązanie
 • Designerski wygląd

Cons

Wady
 • Awaryjność
 • Cięzko się czyści
 • Zajmuje dużo miejsca

Kup w Media Expert Kup w Neo24

 

3. Płyta kuchenna gazowa BOSCH PCH6A5M90R Kliknij aby kupić »

BOSCH-PCH6A5M90RPłyta gazowa Bosch PCH6A5M90R to produkt o stalowej powierzchni, sterowany manualnie i z 4 palnikami, na których można wygodnie piec oraz gotować. Płyta Bosch gazowa jest sprzętem o wymiarach 58,2 x 52 x 4,5 cm (S x G x W). Przeznaczona jest do zabudowy, a jej stalowy kolor pasuje do wielu innych, współcześnie używanych w kuchniach sprzętów, które również są w srebrnym kolorze. Jakie zalety, a jakie wady posiada ten produkt?

Płyta gazowa do zabudowy Bosch wyposażona została w zapalarkę elektryczną, która usprawnia jej używanie. Zapalacz gazu umieszczony jest w pokrętle. Wystarczy je przekręcić, by automatycznie konkretny, wybrany palnik się zapalił. To wielka wygoda w codziennym stosowaniu, która zwiększa również bezpieczeństwo (nie trzeba sięgać po zapałki). Płyta gazowa Bosch do zabudowy posiada także specjalny Palnik WOK. Potrójny płomień i zwiększona moc grzania to jego cechy charakterystyczne. Można na nim przyrządzać posiłki w coraz popularniejszych obecnie naczyniach WOK, wykorzystywanych przede wszystkim w kuchni chińskiej. Możliwe jest także szykowanie posiłków w wyjątkowo dużych garnkach, co ułatwia gotowanie dla większej liczby osób. Bosch płyta gazowa posiada też funkcję FlameSelect. To 9 precyzyjnych poziomów podgrzewania, dzięki którym można ustawić płomień o żądanej mocy, co dodatkowo zwiększa wygodę szykowania dań. Pozwala też skrócić czas przygotowania lub wydłużyć go, zgodnie z wymaganiami konkretnej potrawy i danej sytuacji.

Bosch płyta gazowa do zabudowy niestety nie prezentuje się tak dobrze, jak inne, podobne produkty z naszego zestawienia. Na tle płyt gazowych ze szkłem jej stalowa powierzchnia nie jest zbyt zachwycająca. To największy minus tego modelu, który jest mniej estetyczny od pozostałych. Użytkownicy narzekają też na nagrzewanie gałek w czasie używania płyty gazowej.


BOSCH PCH6A5M90R

Pros

Zalety
 • Palnik WOK
 • Zapalarka elektryczna
 • FlameSelect

Cons

Wady
 • Mało atrakcyjny wygląd
 • Gałki się nagrzewają podczas gotowania

 

4. Płyta gazowa pod zabudowę SAMSUNG NA64H3031AK Kliknij aby kupić »

Samsung-NA64H3031AKPłyta gazowa na szkle Samsung posiada niestety również pewne wady. Choć wydaje się wyjątkowo solidna, niestety jest podatna na uszkodzenia. Istnieje ryzyko jej pęknięcia, więc należy się z nią obchodzić ostrożnie. Płyta gazowa Samsung do zabudowy jest także ciężka do czyszczenia, przez co trudniej ją utrzymać w odpowiedniej czystości.

Płyta gazowa do zabudowy Samsung wyposażona została w automatyczne wyłączanie przy przypadkowym zgaśnięciu płomienia. Zwiększa to bezpieczeństwo stosowania tego sprzętu. Wygodę zapewnia z kolei elektryczna zapalarka oraz żeliwne ruszty. Jeśli chodzi o zapalarkę, została ona umieszczona w pokrętle. Po jego przekręceniu, odpowiedni palnik automatycznie się zapali. Dodatkowym atutem tego modelu jest nakładka na WOK. To coraz popularniejsze, duże patelnie, charakterystyczne dla kuchni chińskiej, ale chętnie wykorzystywane ostatnio również w naszym kraju. Dzięki nakładce na WOK można zresztą wygodnie szykować posiłki także w innych, dużych garnkach. To wielka zaleta przede wszystkim, gdy gotuje się dla większej liczby osób.

Płyta gazowa na szkle Samsung posiada niestety również pewne wady. Choć wydaje się wyjątkowo solidna, niestety jest podatna na uszkodzenia. Istnieje ryzyko jej pęknięcia, więc należy się z nią obchodzić ostrożnie. Płyta gazowa Samsung do zabudowy jest także ciężka do czyszczenia, przez co trudniej ją utrzymać w odpowiedniej czystości.


SAMSUNG NA64H3031AK

Pros

Zalety
 • Nakładka WOK
 • Żeliwne ruszta
 • Elektryczna zapalarka
 • Automatyczne wyłączanie

Cons

Wady
 • Ciężko się czyści
 • Podatna na uszkodzenia

Kup w Media Expert Kup w Media Markt

 

5. BEKO HILW64222S Kliknij aby kupić »

BEKO-HILW64222SPłyta gazowa Beko HILW64222S to sterowana manualnie, czarna płyta gazowa, posiadająca wymiary 58,2 x 52,4 x 4,6 cm (S x G x W). Płyta przeznaczona jest do zabudowy, ma 4 palniki i szklaną powierzchnię. Jest to wygodny w użytkowaniu produkt, który wiele osób chętnie wybiera do swojego domu. Posiada jednak nie tylko zalety, ale i wady – jakie?

Płyta gazowa na szkle Beko posiada specjalny palnik do patelni typu WOK. To coraz popularniejszy obecnie sprzęt do szykowania posiłków, który charakterystyczny jest dla kuchni chińskiej. W tej chwili coraz więcej Europejczyków korzysta jednak z jego zalet. Palnik WOK, umieszczony w prezentowanym modelu płyty gazowej, pozwala na szybsze ogrzanie patelni. Posiada bowiem dużą moc. Do tego dochodzą wydajne palniki gazowe, jakie posiada płyta gazowa do zabudowy Beko. Palniki zostały w specjalny sposób zaprojektowane, by można było zwiększyć ich wydajność. I rzeczywiście, dzięki odpowiedniej konstrukcji użytkownik może zaoszczędzić do 35% czasu i do 17% gazu więcej. Kolejny plus, jaki posiada Beko płyta gazowa, to elektryczna zapalarka, która sprzyja wygodnemu szykowaniu posiłków. Automatyczny system zapłonu i system wyłączający gaz w przypadku zalania czy zdmuchnięcia płomienia zapewniają zaś większe bezpieczeństwo wszystkim domownikom.

Płyta gazowa, szklana Beko posiada niestety także i pewne wady. Przede wszystkim chodzi o brak dodatkowych funkcji, które wyróżniałyby ten model na tle innych oraz dodatkowo ułatwiały szykowanie posiłków. Ich brak sprawia, że model od Beko – płyta gazowa HILW64222S – jest raczej przeciętna. Poprawna i użyteczna, ale nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle innych modeli, które znalazły się w naszym zestawieniu.

Wydajne palniki gazowe w płytach gazowych Beko

Płyta gazowa BEKO HILW64222S to najczęściej wybierana płyta gazowa do zabudowy wśród użytkowników


BEKO HILW64222S

Pros

Zalety
 • Palnik WOK
 • Wydajne palniki gazowe
 • Elektryczna zapalarka

Cons

Wady
 • Mało dodatkowych funkcji

Kup w Media Markt Kup w Neo24