Aktualizacja: Maj 2021

Zmywarka pod zabudowę 45 cm to odpowiedź na potrzeby osób, które nie chcą tracić czasu i energii na ręczne mycie naczyń, ale nie dysponują zbyt dużą przestrzenią kuchenną. Ten segment rynku jest jednak bardzo rozbudowany, więc zasadne jest pytanie – co warto wiedzieć, zanim w mieszkaniu stanie zmywarka do zabudowy 45? Ranking powstał po to, by ułatwić dokonanie najlepszego wyboru. Jaka zmywarka 45 do zabudowy okaże się najlepsza? Czym powinna cechować się nowoczesna zmywarka do zabudowy? Ranking zmywarek do zabudowy i przygotowany poradnik zakupowy odpowiada na każde z tych pytań.

 1. Bosch SPV 25CX01E
 2. Electrolux ESL4655RO AirDry
 3. Whirlpool WSIO 3O34 PFE X
 4. Amica DIM404O
 5. Beko DIS25013
 6. Poradnik wyboru zmywarki do zabudowy

Porównanie najlepszych zmywarek do zabudowy 45 cm:

ModelCenaPojemnośćPoziom hałasu [dB]ProgramyTemperaturyKlasa energetycznaPołowa załadunkuZużycie energii [kWh/cykl]Roczne zużycie energii [kWh]Zużycie wody [l/cykl]Roczne zużycie wody [l]Wymiary [cm]
Bosch SPV 25CX01E
Sprawdź cenę »9 kompletów
48545/50/60/65/70
A+
NIE0,782208,52380
44,8×81,5×55
Electrolux ESL4655RO AirDrySprawdź cenę »9 kompletów44740/50/60/70A+++NIE0,6251769,9277544,6×81,8×55
Whirlpool WSIO 3O34 PFE XSprawdź cenę »10 kompletów44840/50/60/65
A+++NIE0,661899,0
2520
44,8×82,0×55
Amica DIM404O
Sprawdź cenę »9 kompletów
49445/60/65
A+
TAK0,75215
9,0266044,8×81,5×55
Beko DIS25013Sprawdź cenę »10 kompletów
48
535/50/60/65/70
A+
TAK0,8323710,52940
44,8×81,8×55
 

1. Bosch SPV 25CX01E Kliknij aby kupić »

Bosch-SPV-25CX01EPierwszą propozycją w naszym zestawieniu jest zmywarka Bosch Silence Plus 45 cm. To zmywarka pod zabudowę znanego niemieckiego producenta, którego historia sięga lat 80 XIX wieku. Od tamtej pory sprzęty sygnowane marką Bosch są siłą innowacyjności i niezawodności. Czy tak samo jest z modelem SPV 25CX01E? Sprawdźmy!

Zmywarka Bosch do zabudowy 45 cm pomieści 9 kompletów brudnych naczyń, co jest najpopularniejszym rezultatem w zmywarkach o szerokości 45 cm. Do ich umycia możemy wybrać jeden z pięciu programów, różniących się przede wszystkim temperaturą, ale też czasem ich trwania. Jednym z nich jest program Cichy, który oferuje 1,5 razy cichszy proces zmywania w stosunku do pozostałych programów. Poziom hałasu, w trakcie normalnej pracy, wynosi 48 dB, co mimo zachwalania producenta, a nawet stworzenia linii produktów Silence Plus nie jest wcale najlepszym wynikiem, biorąc pod uwagę konkurencyjne produkty. Włączając jednak wspomniany cichy program, poziom hałasu powinien zmniejszyć się do około 36 dB, co jest już rewelacyjnym wynikiem i ogromną zaletą urządzenia. Zmywarka do zabudowy Bosch 45 cm sprawdzi się więc idealnie, jeśli ktoś nastawia zmywanie na noc lub jest szczęśliwym rodzicem małych dzieci.

Wyjaśniajmy jednak z czego wynika stosunkowo cicha praca urządzeń Bosch. Zmywarka 45 do zabudowy korzysta z innowacyjnego, bezszczotkowego silnika EcoSilence Drive, który dodatkowo wycisza odgłosy tarcia w trakcie jego pracy, dzięki czemu nie musimy się martwić o dyskomfort gości, gdy na przykład mamy otwartą kuchnię połączoną z salonem.

Czym jeszcze wyróżnia się zmywarka do zabudowy 45 Bosch? Bezpieczeństwem. Producent oferuje dożywotnią gwarancję ochrony przed zalaniem mieszkania. Taka pewność inżynierów niemieckiej firmy wynika z zastosowania systemu AquaStop, na który składa się opatentowany wąż wyposażony w płaszcz ochronny. W momencie pojawienia się wody w trakcie komory zostaje aktywowany czujnik przy kranie, który natychmiastowo zamyka jej dopływ. Czujnik zadziała w identyczny sposób również wtedy, kiedy wąż okaże się nieszczelny. Co więcej, zmywarka Bosch 45 pod zabudowę jest objęta klauzulą rekompensaty ewentualnych szkód. Będąc jeszcze przy temacie bezpieczeństwa, należy wspomnieć też o tym, że producent udziela 10-letniej gwarancji na zabezpieczenie wnętrza przed przerdzewieniem zmywarki. Taki pakiet zabezpieczeń na pewno uspokoi potencjalnych kupców tego modelu. Przechodząc do funkcjonalności, należy zaznaczyć, że zmywarka 45 do zabudowy Bosch wyposażona jest w:

 • Sensor Załadunku – mierzy minimalną, niezbędną ilość wody potrzebną do umycia naczyń znajdujących się aktualnie w zmywarce. Zapewnia to optymalny dobór parametrów nawet w przypadku połowicznego lub częściowego zapełnienia zmywarki, oszczędzając wodę i prąd.
 • Aquasensor – kontroluje zużycie wody, a także stopień jej zabrudzenia – tak by Twoje naczynia zawsze były czyste.
 • Asystent Dozowania – optymalizuje działanie tabletek do mycia naczyń poprzez sukcesywne kontrolowanie jej rozpuszczenia. Efektem tego jest większa siła działania wody z odpowiednią ilością detergentu.
 • System DuoPowerrozbudowany system zraszania w górnym koszu, który zapewnia dotarcie wody do każdego zakamarka komory bez pominięcia żadnego naczynia.
 • InfoLight – czerwona wiązka światła padająca na podłogę podczas pracy urządzenia. Dzięki temu nie musimy otwierać zmywarki, by sprawdzić, czy już zakończyła pracę.
 • System koszy VarioFlex – gwarancja wykorzystania przestrzeni. Zarówno górny, jak i dolny kosz wyposażone są w ruchome elementy, który możemy złożyć lub rozłożyć w zależności od wielkości zmywanych naczyń. Dzięki temu bez problemu umyjemy małe talerzyki, jak i większe garnki.
 • Ochrona szkła – funkcja zapewniająca delikatnie mycie szklanych i kruchych naczyń wrażliwych na miękką wody poprzez system regulacji stopnia jej twardości.
 • Opóźnienie startu – świetne rozwiązanie gdy chcemy nastawić zmywanie na konkretną godzinę, tak by na przykład skorzystać z tańszego prądu. Do wyboru mamy 3, 6 lub 9-godzinne opóźnienie startu.

Jak widać, to stosunkowo niedrogie urządzenie, jakim jest zmywarka Bosch 45 do zabudowy, oferuje całkiem sporo przydatnych funkcji, który zwiększają wydajność pracy oraz uprzyjemniają jej obsługę. Przyjrzyjmy się teraz temu, jak wygląda kwestia efektywności energetycznej zmywarki Bosch SPV 25CX01E. Urządzeniu została przyznana klasa A+, co jest dobrym wynikiem, jednak nie najlepszym. Obecnie można w podobnej cenie zakupić dużo bardziej oszczędne zmywarki, które wyróżniają się kategorią A+++. Jak jednak mniej energooszczędna kategoria przekłada się na zużycie wody i prądu? Zużycie wody podczas jednego cyklu mycia wynosi 8,5 litra, co jest najlepszym wynikiem w naszym zestawieniu. Zużycie energii wynosi natomiast 0,78 kWh, co pod tym kątem, plasuje zmywarkę na przedostatnim miejscu. Na koniec sprawdźmy, jak prezentuje się zmywarka Bosch 45 cm do zabudowy wśród opinii użytkowników? Zdecydowana większość to opinie zdecydowanie pozytywne, doceniające solidność urządzenia, jej funkcjonalność i oszczędność wody. Jedyne uwagi są kierowane w kierunku kosza na sztućce, który okazuje się zbyt mało pojemny, a specjalne uchwyty na noże nie spełniają należycie swojej funkcji. Podsumowując produkt od firmy Bosch – zmywarka do zabudowy 45 cm to solidne urządzenie, w którym ilość zalet zdecydowanie przewyższa ilość jego mankamentów. Stosunkowo niewysoka cena, gwarancja bezpieczeństwa i popularność marki to dobre argumenty za tym, by wybrać do swojego domu właśnie ten model zmywarki, jakim jest Bosch SPV 25CX01E.

Zalety
Program Cichy 50 °C zapewniający cichą pracę na poziomie 36 dB
Dożywotnia gwarancja przed zalaniem
Sensor załadunku odmierzający minimalną ilość potrzebnej wody
Asystent dozowania idealnie rozpuszczający tabletki do zmywania
System DuoPower™ zapewniający dokładne umycie każdego naczynia
Czerwona dioda informująca o pracy zmywarki
Funkcja ochrony szkła
Najmniejsze zużycie wody w jednym cyklu mycia (8,5 l)
Wady
Drugie największe zużycie prądu w zestawieniu (0,78 kWh/cykl)
Mało pojemne kosze na sztućce

Kup w Neo24 Kup na Morele.net

 

2. Electrolux ESL4655RO AirDry Kliknij aby kupić »

Electrolux-ESL4655RO-AirDryKolejną propozycją w naszym rankingu zmywarek do zabudowy 45 cm jest zmywarka Eletrolux ESL4655RO AirDry. To najdroższe urządzenie w zestawieniu, za które musimy zapłacić co najmniej 1850 zł. Przekonajmy się, z czego wynika tak wysoka cena i czy przekłada się ona na wyższą jakość urządzenia.

To, co jako pierwsze rzuca się w oczy w przypadku urządzenia, jakim jest zmywarka do zabudowy Electrolux 45 cm, to wysoka klasa efektywności energetycznej A+++. Przekłada się ona na najmniejsze zużycie energii na jeden cykl mycia, które wynosi 0,625 kWh. Odnosząc ten wynik do skali roku, otrzymujemy roczne zużycie na poziomie 176 kWh/rok co w przeliczeniu wynosi 96,80 zł. Jest to jeden z najlepszych rezultatów na rynku, który pozwala zaoszczędzić pieniądze bez straty jakości zmywania brudnych naczyń. W przypadku modelu Eletrolux ESL4655RO AirDry nie sposób nie wspomnieć o jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań, a mianowicie technologii AirDry. Zmywarka w ostatniej fazie cyklu pracy samoczynnie otwiera drzwi na szerokość 10 cm, umożliwiając naturalny przepływ powietrza, który w prosty, ale jakże skuteczny sposób pozwala na naturalne i idealne wysuszenie naczyń. Jakimi jeszcze funkcjonalnościami może się pochwalić? Jest ich całkiem sporo:

 • Funkcja TimeBeam® – najważniejsze informacje dotyczące przebiegu zmywania wyświetlane są na podłodze pod zmywarką. Dzięki temu jesteśmy na bieżąco informowani o przebiegu cyklu zmywania
 • Program FlexiWash – umożliwia jednoczesne mycie delikatnego szkła, jak i mocno zabrudzonych pozostałych naczyń. Wszystko dzięki zastosowaniu delikatnego ustawienia zmywania górnego kosza, które łagodnie potraktuje delikatne szkło. Silnie zabrudzone naczynia znajdujące się w dolnym koszu zostaną potraktowane programem bardziej intensywnym o wyższej temperaturze i ciśnieniu.
 • Time Manager – funkcja pozwalająca skrócić czas trwania cyklu o połowę. Jest to idealne rozwiązanie, gdy zawitają do domu niezapowiedziani gości i szybko trzeba nakryć do stołu.
 • Stabilizatory Soft Spikes – stabilizujące delikatne szkło i kubki zaczepy będące na wyposażeniu górnego kosza.

Innowacyjnością wartą opisania jest także system RealLife z 5 poziomami natrysku, który pozwala efektywnie umyć naczynia o różnym, nawet nietypowym kształcie. Pozwala na to specjalnie zaprojektowane satelitarne ramię spryskujące, które poruszą się na różne sposoby, umożliwiając dotarcie wody do każdego zakamarku wnętrza zmywarki. Dzięki temu nie musisz się martwić o to, czy w odpowiedni sposób zostały włożone brudne naczynia – po zakończonym cyklu na pewno będą idealnie czyste. Czym jeszcze wyróżnia się zmywarka do zabudowy 45 Eletrolux ESL4655RO AirDry? Na pewno kulturą pracy. Według producenta poziom hałasu w trakcie standardowej pracy wynosi zaledwie 44 dB, co jest jednym z najlepszych wyników w zestawieniu. Dzięki temu możemy ustawić zmywanie na nocne godziny, a zmywarka na pewno nie zakłóci snu domowników. Takie rozwiązanie umożliwia również funkcja opóźnienia startu, dzięki której możemy wybrać moment startu od 1 do 24 godzin w przód. Jak widać, zmywarka Eletrolux ESL4655RO AirDry jest wyjątkowo funkcjonalnym, nowoczesnym i zaawansowanym urządzeniem. Musimy co prawda zapłacić za nią najwięcej w naszym rankingu, jednak w tym przypadku za ceną idzie jakość i praktyczność sprzętu.

Zalety
Klasa energetyczna A+++
Najmniejszy pobór prądu w zestawieniu (0,625 kWh/cykl)
Technologia AirDry umożliwiająca naturalne suszenie naczyń
Funkcja TimeBeam® wyświetlająca informacje przebiegu zmywania
Program FlexiWash dla jednoczesnego mycia delikatnych i silnie zabrudzonych naczyń
Funkcja TimeMenager pozwalająca skrócić czas cyklu
Stabilizatory Soft Spikes dla delikatnego szkła i kubków
System RealLife z ramieniem FlexiSpray
Bardzo cicha praca (44 dB)
Wady
Wysoka cena – najdroższa zmywarka do zabudowy 45 cm w zestawieniu
Dość duży pobór wody (9,9 l/cykl)

Kup w RTV Euro AGD Kup w Media Expert

 

3. Whirlpool WSIO 3O34 PFE X Kliknij aby kupić »

Whirlpool-WSIO-3O34-PFE-XZmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X to kolejna zmywarka w naszym zestawieniu, która może poszczycić się najwyższą klasą energetyczną A+++ oraz najcichszą pracą na poziomie 44 dB. Już te dwie cechy stawiają ową zmywarkę jako jedną z lepszych na rynku, a to jeszcze nie wszystko. Jakie inne zalety, ale też i wady wykazuje produkt firmy Whirlpool?

Zmywarka do zabudowy 45 cm pozwala zazwyczaj na jednoczesne umycie 9 kompletów naczyń. W przypadku tego modelu jest inaczej i poszerza on wydajność mycia do 10 kompletów na raz. Dzięki temu zmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X to idealne rozwiązanie dla 2-3 osobowej rodziny. Jeśli jednak nie uda nam się zapełnić całej zmywarki, a wystąpi nagła potrzeba umycia brudnych naczyń przychodzi z pomocą funkcja połowy załadunku. Umożliwia ona wyjęcie jednego z koszy i umycie odpowiednio mniejszej ilości naczyń przy jednocześnie mniejszym zużyciu wody. To praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie. Takich i podobnych innowacyjności jest zdecydowanie więcej, a oto niektóre z nich:

 • PowerClean Pro – silny strumień wody, skierowany precyzyjnie ze specjalnych dysz domyje nawet zaschnięte i silnie zabrudzone naczynia.
 • Opóźnienie startu – funkcja umożliwiająca przesunięcie startu nawet do 12 godzin
 • Technologia 6th sense – zapewnia idealne rezultaty zmywania bez potrzeby mycia wstępnego czy szorowania, oszczędzając w ten sposób czas i zmniejszając koszty.
 • NaturalDry System – automatyczne otwieranie się drzwi urządzenia w ostatniej fazie pracy zmywarki. Zapewnia to naturalny przepływ powietrza i skuteczne suszenie naczyń.
 • System samoczyszczący – program działający w temperaturze 65ºC, który zapewnia czystość i eliminuje nieprzyjemne zapachy z wnętrza zmywarki
 • Sani Rinse – opcja higienicznego płukania, która w końcowym etapie mycia skutecznie usuwa wszelkie bakterie, zabrudzenia oraz reszki jedzenia, a przy tym nie wymaga zastosowania jakichkolwiek detergentów.
 • Aquastop – system zabezpieczający przed zalaniem – w momencie przeciekania lub nieprzewidzianego zdarzenia dopływ wody do urządzenia zostaje automatycznie odcięty.

Jak widać, zmywarka Whirlpool 45 do zabudowy oferuje liczne i bardzo zaawansowane funkcjonalności, które ułatwiają codzienne zmywanie, a przy tym zapewniają higieniczną czystość, bezpieczeństwo i wysoką oszczędność prądu oraz wody. Producent dużą wagę przywiązał również do elastyczności i pojemności wnętrza zmywarki. Jako jedna z niewielu zmywarek o szerokości 45 cm, posiada aż 3 kosze, z czego jeden przeznaczony jest na sztućce. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie wolnego miejsca, które doczekało się nawet swojej nazwy – Extraspace. Wzornictwo to umożliwia pionowe układanie nawet wysokich garnków, a system koszy FlexiSpace pozwala na dowolne ich ustawienie, by zaaranżować przestrzeń w zmywarce wedle swoich potrzeb. Zmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X doczekała się również wielu pozytywnych opinii użytkowników, które wymieniają przydatność funkcji oraz solidność wykonania. A czy znalazły się także jakieś negatywne? Internauci najczęściej wypominają słabą wydajność suszenia oraz zaznaczają, że krótki, 30-minutowy program nie oferuje suszenia w ogóle. Tak czy siak, pozytywne głosy zdecydowanie przeważają nad tymi negatywnymi i nie ma co się temu dziwić. Zmywarka pod zabudowę 45 cm od Whirlpool to jedno z najlepszych urządzeń w swojej klasie.

Zalety
Klasa energetyczna A+++
Bardzo cicha praca (44 dB)
Trzeci, osobny poziom koszy na sztućce
Niski pobór prądu (0,66 kWh/cykl) oraz wody (9,0 l/cykl)
Pojemność mieszcząca 10 kompletów naczyń
Funkcja połowy załadunku
Funkcja PowerClean Pro zapewniająca potężny strumień wody
NaturalDry System umożliwiający naturalne suszenie naczyń
Funkcja Sani Rinse zapewniająca higieniczną czystość umytych naczyń oraz wnętrza zmywarki
System zabezpieczający przed zalaniem Aquastop
Wady
Według użytkowników słaba wydajność suszenia
Brak funkcji suszenia i automatycznego otwierania drzwi w programie 30-minutowym

Kup w RTV Euro AGD Kup na Mall.pl

 

4. Amica DIM404O Kliknij aby kupić »

Amica-DIM404OCzas na najtańszą propozycję zmywarek do zabudowy 45 cm w naszym zestawieniu. Jest nią zmywarka Amica DIM404O. Czy niska cena sprawia, że jest to zmywarka gorsza lub mniej funkcjonalna od innych? Przekonajmy się!

Zmywarka do zabudowy 45 Amica pod wieloma względami dorównuje pozostałym sprzętom do zmywania naczyń. Umyje jednocześnie 9 kompletów naczyń, wyposażona jest w 4 programy mycia i legitymuje się klasą energetyczną A+. Na pierwszy rzut oka niska cena nie przekłada się na gorszą jakość sprzętu. Spostrzegawczy użytkownicy zauważą jednak, że urządzenie polskiej firmy Amica pracuje najgłośniej z całego zestawienia, gdyż deklarowany poziom hałasu wynosi 49 dB. Czy to duża różnica w stosunku do pozostałych modeli? Zdecydowanie nie! Różnica 1 dB jest niemal nieodczuwalna dla ludzkiego ucha, zwłaszcza w pomieszczeniu, w którym dużo się dzieje, jak właśnie kuchnia. Tym, czym również wyróżnia się zmywarka Amica 45 do zabudowy to funkcja połowy załadunku, zwana HalfLoad. Dzięki niej nie musimy już czekać, aż cała zmywarka będzie zapełniona brudnymi naczyniami, by móc ją włączyć. W sytuacji, gdy zostanie załadowany jedynie jeden z koszy, lub nawet oba, ale połową maksymalnej ilości naczyń, funkcja ta dzięki sekwencyjnej pracy ramion natryskowych pozwoli zaoszczędzić nawet do 20% wody i prądu, osiągając równie wysokie efekty mycia. Jakie funkcjonalności oferuje zmywarka do zabudowy Amica 45 cm? Poza wspomnianą funkcją HalfLoad możemy wyróżnić:

 • Funkcja opóźnienia startu o 3, 6, 9 lub 12 godzin, dzięki której możemy tak zaprogramować zmywarkę, by rozpoczęła swoją pracę o najbardziej dogodnym dla nas czasie.
 • HotAir System, który dzięki zastosowaniu zjawiska kondensacji, czyli skraplaniu pary wodnej w komorze zmywarki, zapewnia dokładne wysuszenie naczyń.
 • FlexiSpace – składane półki w górnym koszu i grzebienie w dolnym umożliwiają elastyczne zarządzanie przestrzenią wewnątrz zmywarki, tak by umyć każdego typu naczynia, od delikatnych kieliszków, po duże garnki i patelnie.
 • WashRestart – funkcja zapewniająca ciągłość cyklu mycia nawet po przerwaniu zasilania np. wskutek awarii prądu. Funkcja Memory zapamiętując wszystkie ustawienia, rozpocznie pracę od momentu, w którym została przerwana.
 • AquaStop – dzięki tej funkcji otrzymujemy gwarancję zabezpieczenia przed zalaniem. W przypadku nagromadzenia się zbyt dużej ilości wody w zmywarce program odetnie jej dopływ, co uchroni mieszkanie przed zalaniem.

Jak widać, niska cena wcale nie musi oznaczać znacznie gorszej jakości urządzenia. Jeśli ktoś szuka dobrej zmywarki do zabudowy 45 cm do 1000 zł, to ten model jest zdecydowanie wartym polecenia.

Manual zmywarek do zabudowy | Amica

Zmywarka do zabudowy Amica DIM404O to najczęściej wybierana zmywarka o szerokości 45 cm wśród użytkowników

Zalety
Niska cena – najtańsza zmywarka do zabudowy w naszym zestawieniu
Funkcja połowy załadunku
Funkcja opóźnienia startu o 3, 6, 9 lub 12 godzin
Możliwość zarządzania przestrzenią dzięki składanym półkom
Funkcja WashRestart
Zabezpieczenie przed zalaniem
Wady
Najmniejsza ilość programów do wyboru (4)
Najwyższy poziom głośności w zestawieniu (49 dB)

Kup w Media Expert Kup na Morele.net

 

5. Beko DIS25013 Kliknij aby kupić »

Beko-DIS25013Ostatnią propozycją w rankingu jest sprzęt od znanej tureckiej firmy Beko. Zmywarka 45 do zabudowy opisywana symbolem DIS25013 to niedrogi, a przy tym wyjątkowo innowacyjny i praktyczny sprzęt umożliwiający oszczędne i skuteczne mycie wcale nie małej ilości naczyń.

Niemałej, ponieważ zmywarka do zabudowy Beko 45 cm potrafi, jako jedna z dwóch w naszym zestawieniu, pomieścić komplet aż 10 naczyń, co jak na tak mały rozmiar urządzenia jest świetnym wynikiem. Będąc jeszcze przy temacie konstrukcji zmywarki, warto wspomnieć o zawiasach SelFit, które pozwalają otworzyć drzwi zmywarki na dowolną szerokość, a waga frontu zmywarki może dochodzić aż do 6 kilogramów. Dzięki temu nie musimy się martwić o rodzaj drewna, z którego wykonana ma być nasza kuchnia, ponieważ zmywarka udźwignie każdy jego gatunek. To, co wyróżnia urządzenie od firmy Beko – choć trudno nazwać to pozytywnym wyróżnieniem – to najwyższe wartości poboru prądu i wody na jeden cykl mycia, które wynoszą odpowiednio 0,83 kWh i 10,5 litra. Zmywarka do zabudowy 45 Beko przygrywa więc wyścig o bycie eko, a skutkuje to odpowiednio większymi rachunkami co miesiąc. Różnice te nie są oczywiście bardzo znaczące, lecz warto mieć świadomość, że roczny koszt korzystania z tego modelu może wynieść kilkanaście złotych więcej w skali roku w stosunku do sprzętów o wyższej klasie energetycznej. Co jednak otrzymujemy na osłodzenie tej jedynej wady urządzenia? Ogromną ilość funkcji, można by wymieniać w nieskończoność, my jednak skupimy się na tych najważniejszych:

 • Połowa załadunku – dzięki tej funkcji nie musimy czekać na zapełnienie całej zmywarki brudnymi naczyniami. Rozkładając ich o połowę mniejszą ilość w dowolny sposób i włączając tę funkcję, która zmywa połowę wsadu, oszczędzamy nie tylko wodę, ale i pieniądze.
 • Quick&Shine – jest to najkrótszy na rynku (58 minut) pełen program w klasie energetycznej A, który idealnie nadaje się do codziennego zmywania. To unikalna funkcjonalność wyróżniająca zmywarki Beko.
 • Wygodny dyspenser – dzięki któremu tabletkę do zmywania zamkniesz w wygodny sposób, bez obawy, że wypadnie wcześniej, niż powinna.
 • Wyświetlacz LCD – znacznie ułatwia obsługę zmywarki, informując w praktyczny sposób o wybranych programach i czasem potrzebnym na umycie naczyń.
 • WaterStop – system odcinający dopływ wody z kranu w przypadku ryzyka zalania mieszkania
 • Mini 30 – bardzo krótki, 30-minutowy program przeznaczony dla lekko zabrudzonych naczyń oraz szkła. Idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy czyste i lśniące naczynia “na już”.
 • Regulacja wysokości półeczek na kubki – dzięki niej możemy np. niższe filiżanki umieścić tuż nad wysokimi kubkami. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz zmywarki.

Godząc się na ciut wyższe rachunki za prąd i wodę, otrzymujemy – jak widać – wyjątkowo funkcjonalne i solidne urządzenie. Zmywarka Beko 45 do zabudowy przekonuje do siebie swoją dużą pojemnością, praktycznymi programami mycia i prostotą obsługi. To bardzo dobry produkt!

Zalety
Pojemność mieszcząca 10 kompletów naczyń
Funkcja połowy załadunku
Wytrzymałe zawiasy SelFit
Najszybszy pełen program Quick&Shine
System zabezpieczający WaterStop
Program 30′ do szybkiego radzenia sobie z delikatnymi zabrudzeniami
Regulacja wysokości półek na kubki
Wyświetlacz LCD
Stosunkowo niska cena
Wady
Największy pobór prądu (237 kWh/rok)
Największe zużycie wody (2940 l/rok)

Kup na Morele.net