Aktualizacja: Czerwiec 2024

Zmywarka pod zabudowę 45 cm to odpowiedź na potrzeby osób, które nie chcą tracić czasu i energii na ręczne mycie naczyń, ale nie dysponują zbyt dużą przestrzenią kuchenną. Ten segment rynku jest jednak bardzo rozbudowany, więc zasadne jest pytanie – co warto wiedzieć, zanim w mieszkaniu stanie zmywarka do zabudowy 45? Ranking powstał po to, by ułatwić dokonanie najlepszego wyboru. Jaka zmywarka 45 do zabudowy okaże się najlepsza? Czym powinna cechować się nowoczesna zmywarka do zabudowy? Ranking zmywarek do zabudowy i przygotowany poradnik zakupowy odpowiada na każde z tych pytań.

 1. Electrolux EES42210L
 2. Whirlpool WSIO 3O34 PFE X
 3. Amica DIM41E5QO
 4. Poradnik wyboru zmywarki do zabudowy

Porównanie najlepszych zmywarek do zabudowy 45 cm: [table id=21 responsive=collapse /]  

1. Electrolux EES42210L Kliknij aby kupić »

Electrolux EES42210LPora na propozycję od szwedzkiej marki, która już od ponad 100 lat specjalizuje się w produkcji sprzętu AGD, czyli Electrolux. Zmywarka 45 cm EES42210L z linii PRO jest jednym z ich najlepiej ocenianych modeli.

Zmywarka Electrolux do zabudowy dysponuje aż 8 zróżnicowanymi programami w celu zapewnienia jak najlepszych efektów zmywania dla każdego rodzaju naczyń. Co więcej, możemy skorzystać z automatycznego programu, który sam wykryje stopień zabrudzenia i dobierze do nich potrzebną ilość wody, czas i temperaturę lub możemy wybrać system QuickSelect, który pozwala nam indywidualnie dostosować czas trwania cyklu oraz inne opcje dodatkowe.

Nie jest to jedyna zaleta urządzenia, gdyż zmywarka do zabudowy 45 Electrolux EES42210L może poszczycić się także innymi funkcjonalnościami:

 • Opóźnienie startu 1-24 h – możliwość ustawienia zmywania na dowolną godzinę,
 • System GlassCare – obniżenie temperatury zmywania w celu zapobiegnięcia uszkodzeniu szklanych naczyń,
 • SatelliteClean 600 – jest to podwójnie obracające się ramię, które stale zmienia kąt spryskiwania wodą, zapewniając nawet 3x skuteczniejsze spryskiwanie, dzięki czemu poradzi sobie nawet z ciasno ułożonymi naczyniami
 • AirDry – jest to system suszenia wykorzystujący naturalny przepływ powietrza w końcowej fazie cyklu poprzez automatyczne otwarcie drzwi, gwarantując tym samym do 3x skuteczniejsze suszenie niż w tradycyjnych urządzeniach,
 • Wyświetlacz podłogowy – informowanie o stanie pracy zmywarki kolorową kropką wyświetlaną na podłodze zamiast głośnego sygnału dźwiękowego.

Sam cykl również przebiega stosunkowo cicho, ponieważ zmywarka Electrolux 45 cm emituje hałas na poziomie 44 dB, co stanowi bardzo dobry wynik.

Choć model ten mieści jedynie 9 kompletów naczyń, to bez problemu umieścimy w nim zarówno mniejsze, jak i większe naczynia, dzięki regulowanym koszom, składanym uchwytom na filiżanki czy specjalnemu koszykowi na sztućce. Niestety jednak musimy przyznać tutaj mały minus, ponieważ nie ma możliwości uruchomienia zmywarki przy połowie załadunku. Ponadto o ile na jeden cykl zmywarka potrzebuje jedynie ok. 0,7 kWh energii, to wody już nieco więcej niż pozostałe propozycje, bo aż 9,9 L.

Trzeba natomiast podkreślić, że jeśli trochę większy pobór wody nie stanowi dla nas problemu, to warto wziąć pod uwagę zmywarkę Electrolux podczas wyposażania kuchni.

Zalety
8 programów zmywania naczyń
Funkcja opóźnienia startu nawet do 24 godzin
Cicha praca zmywarki (44 dB)
Funkcja delikatnego czyszczenia szklanych naczyń
Dosyć niska cena
Składane i regulowane kosze na sztućce
Wady
Wysoki pobór wody (9,96 l)

 

2. Whirlpool WSIO 3O34 PFE X Kliknij aby kupić »

Whirlpool-WSIO-3O34-PFE-XZmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X to kolejna zmywarka w naszym zestawieniu, która może poszczycić się najwyższą klasą energetyczną A+++ oraz najcichszą pracą na poziomie 44 dB. Już te dwie cechy stawiają ową zmywarkę jako jedną z lepszych na rynku, a to jeszcze nie wszystko. Jakie inne zalety, ale też i wady wykazuje produkt firmy Whirlpool?

Zmywarka do zabudowy 45 cm pozwala zazwyczaj na jednoczesne umycie 9 kompletów naczyń. W przypadku tego modelu jest inaczej i poszerza on wydajność mycia do 10 kompletów na raz. Dzięki temu zmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X to idealne rozwiązanie dla 2-3 osobowej rodziny. Jeśli jednak nie uda nam się zapełnić całej zmywarki, a wystąpi nagła potrzeba umycia brudnych naczyń przychodzi z pomocą funkcja połowy załadunku. Umożliwia ona wyjęcie jednego z koszy i umycie odpowiednio mniejszej ilości naczyń przy jednocześnie mniejszym zużyciu wody. To praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie. Takich i podobnych innowacyjności jest zdecydowanie więcej, a oto niektóre z nich:

 • PowerClean Pro - silny strumień wody, skierowany precyzyjnie ze specjalnych dysz domyje nawet zaschnięte i silnie zabrudzone naczynia.
 • Opóźnienie startu - funkcja umożliwiająca przesunięcie startu nawet do 12 godzin
 • Technologia 6th sense - zapewnia idealne rezultaty zmywania bez potrzeby mycia wstępnego czy szorowania, oszczędzając w ten sposób czas i zmniejszając koszty.
 • NaturalDry System - automatyczne otwieranie się drzwi urządzenia w ostatniej fazie pracy zmywarki. Zapewnia to naturalny przepływ powietrza i skuteczne suszenie naczyń.
 • System samoczyszczący - program działający w temperaturze 65ºC, który zapewnia czystość i eliminuje nieprzyjemne zapachy z wnętrza zmywarki
 • Sani Rinse - opcja higienicznego płukania, która w końcowym etapie mycia skutecznie usuwa wszelkie bakterie, zabrudzenia oraz reszki jedzenia, a przy tym nie wymaga zastosowania jakichkolwiek detergentów.
 • Aquastop - system zabezpieczający przed zalaniem - w momencie przeciekania lub nieprzewidzianego zdarzenia dopływ wody do urządzenia zostaje automatycznie odcięty.

Jak widać, zmywarka Whirlpool 45 do zabudowy oferuje liczne i bardzo zaawansowane funkcjonalności, które ułatwiają codzienne zmywanie, a przy tym zapewniają higieniczną czystość, bezpieczeństwo i wysoką oszczędność prądu oraz wody. Producent dużą wagę przywiązał również do elastyczności i pojemności wnętrza zmywarki. Jako jedna z niewielu zmywarek o szerokości 45 cm, posiada aż 3 kosze, z czego jeden przeznaczony jest na sztućce. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie wolnego miejsca, które doczekało się nawet swojej nazwy - Extraspace. Wzornictwo to umożliwia pionowe układanie nawet wysokich garnków, a system koszy FlexiSpace pozwala na dowolne ich ustawienie, by zaaranżować przestrzeń w zmywarce wedle swoich potrzeb. Zmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X doczekała się również wielu pozytywnych opinii użytkowników, które wymieniają przydatność funkcji oraz solidność wykonania. A czy znalazły się także jakieś negatywne? Internauci najczęściej wypominają słabą wydajność suszenia oraz zaznaczają, że krótki, 30-minutowy program nie oferuje suszenia w ogóle. Tak czy siak, pozytywne głosy zdecydowanie przeważają nad tymi negatywnymi i nie ma co się temu dziwić. Zmywarka pod zabudowę 45 cm od Whirlpool to jedno z najlepszych urządzeń w swojej klasie.

Zalety
Klasa energetyczna A+++
Bardzo cicha praca (44 dB)
Trzeci, osobny poziom koszy na sztućce
Niski pobór prądu (0,66 kWh/cykl) oraz wody (9,0 l/cykl)
Pojemność mieszcząca 10 kompletów naczyń
Funkcja połowy załadunku
Funkcja PowerClean Pro zapewniająca potężny strumień wody
NaturalDry System umożliwiający naturalne suszenie naczyń
Funkcja Sani Rinse zapewniająca higieniczną czystość umytych naczyń oraz wnętrza zmywarki
System zabezpieczający przed zalaniem Aquastop
Wady
Według użytkowników słaba wydajność suszenia
Brak funkcji suszenia i automatycznego otwierania drzwi w programie 30-minutowym

Kup w RTV Euro AGD Kup na Mall.pl

 

3. Amica DIM41E5QO Kliknij aby kupić »

zmywarka do zabudowy 45 Amica DIM41E5QO Nie mogło zabraknąć również urządzenia od naszego rodzimego producenta Amica. Zmywarka do zabudowy Amica DIM41E5QO wykorzystuje liczne technologie, dzięki którym zmywanie będzie jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

Zmywarka Amica do zabudowy umożliwia umieszczenie do 9 kompletów naczyń, jednak przestrzeń w środku możemy dowolnie modyfikować w zależności od naczyń, które aktualnie musimy pozmywać. Regulowana wysokość koszy, składane elementy czy stojak na kubki zdecydowanie ułatwią nam rozmieszczenie wszystkich nawet tych większych naczyń. Co więcej, bez obaw możemy umieścić jednocześnie naczynia delikatniejsze oraz te z uporczywymi zabrudzeniami. Jest to efekt zastosowania dwóch poziomów ciśnienia wody – intensywne w dolnym koszu oraz słabsze w górnym.

Jednak takich systemów ułatwiających zmywanie, zmywarka do zabudowy 45 Amica oferuje znacznie więcej:

 •  SteamPower — system gorącej pary stosowany na koniec cyklu zmywania zapewniający idealne dosuszenie naczyń, a jednocześnie minimalizujący ryzyko pozostania na naczyniach bakterii, 
 • OptiTime – możliwość skrócenia lub wydłużenia czasu pracy zmywarki w zależności od potrzeb, • Antybakteryjny filtr – eliminuje ryzyko osadzania się patogenów wewnątrz zmywarki oraz powstawania nieprzyjemnych zapachów,
 • AntiFlood — elektroniczny system zabezpieczeń zapobiegający zalaniu mieszkania,
 • WashRestart – system automatycznego wznowienia pracy od momentu, w którym została ona przerwana na skutek braku prądu, 
 • HalfLoad – możliwość uruchomienia zmywarki przy połowie załadunku.

Warto również wspomnieć o silniku SilentDrive 2.0, dzięki któremu na jeden cykl zmywarka zużywa jedynie 0,704 kWh energii. Wody natomiast potrzebuje około 9 l. Takie połączenie na pewno pomoże nam w obniżeniu rachunków w porównaniu do mycia ręcznego. Niestety mimo informacji od producenta, że zastosowanie bezszczotkowego silnika pozwoliło obniżyć emitowany hałas, to model ten osiąga jeden z wyższych poziomów w zestawieniu, bo aż 49 dB, co dla niektórych może stanowić mały mankament. Podsumowując, ograniczony budżet nie musi oznaczać rezygnacji z funkcjonalnego i solidnego urządzenia, czego najlepszy przykładem jest zmywarka Amica 45.

Zalety
Niska cena
Niskie zużycie energii (0,7 kWh/cykl)
Regulowane kosze na sztućce i kubki
Wiele funkcji np. WashRestart
Wady
Głośny model (49 dB)