Aktualizacja: Lipiec 2022

Zmywarka pod zabudowę 45 cm to odpowiedź na potrzeby osób, które nie chcą tracić czasu i energii na ręczne mycie naczyń, ale nie dysponują zbyt dużą przestrzenią kuchenną. Ten segment rynku jest jednak bardzo rozbudowany, więc zasadne jest pytanie – co warto wiedzieć, zanim w mieszkaniu stanie zmywarka do zabudowy 45? Ranking powstał po to, by ułatwić dokonanie najlepszego wyboru. Jaka zmywarka 45 do zabudowy okaże się najlepsza? Czym powinna cechować się nowoczesna zmywarka do zabudowy? Ranking zmywarek do zabudowy i przygotowany poradnik zakupowy odpowiada na każde z tych pytań.

 1. Bosch SPV 25CX01E
 2. Electrolux EES42210L
 3. Whirlpool WSIO 3O34 PFE X
 4. Amica DIM41E5QO
 5. Beko DIS25013
 6. Poradnik wyboru zmywarki do zabudowy

Porównanie najlepszych zmywarek do zabudowy 45 cm:

ModelCenaPojemnośćPoziom hałasu [dB]ProgramyTemperaturyKlasa energetycznaPołowa załadunkuZużycie energii [kWh/cykl]Roczne zużycie energii [kWh]Zużycie wody [l/cykl]Roczne zużycie wody [l]Wymiary [cm]
Bosch SPV 25CX01E
Sprawdź cenę »9 kompletów
48545/50/60/65/70
A+
NIE0,782208,52380
44,8×81,5×55
Electrolux EES42210LSprawdź cenę »9 kompletów44840/50/60/70A+++NIE0,691769,9277244,6 x 81,8 x 55
Whirlpool WSIO 3O34 PFE XSprawdź cenę »10 kompletów44840/50/60/65
A+++NIE0,661899,0
2520
44,8×82,0×55
Amica DIM404O
Sprawdź cenę »9 kompletów
49445/60/65
A+
TAK0,75215
9,0266044,8×81,5×55
Beko DIS25013Sprawdź cenę »10 kompletów
48
535/50/60/65/70
A+
TAK0,8323710,52940
44,8×81,8×55
 

1. Bosch SPV 25CX01E Kliknij aby kupić »

Bosch-SPV-25CX01EPierwszą propozycją w naszym zestawieniu jest zmywarka Bosch Silence Plus 45 cm. To zmywarka pod zabudowę znanego niemieckiego producenta, którego historia sięga lat 80 XIX wieku. Od tamtej pory sprzęty sygnowane marką Bosch są siłą innowacyjności i niezawodności. Czy tak samo jest z modelem SPV 25CX01E? Sprawdźmy!

Zmywarka Bosch do zabudowy 45 cm pomieści 9 kompletów brudnych naczyń, co jest najpopularniejszym rezultatem w zmywarkach o szerokości 45 cm. Do ich umycia możemy wybrać jeden z pięciu programów, różniących się przede wszystkim temperaturą, ale też czasem ich trwania. Jednym z nich jest program Cichy, który oferuje 1,5 razy cichszy proces zmywania w stosunku do pozostałych programów. Poziom hałasu, w trakcie normalnej pracy, wynosi 48 dB, co mimo zachwalania producenta, a nawet stworzenia linii produktów Silence Plus nie jest wcale najlepszym wynikiem, biorąc pod uwagę konkurencyjne produkty. Włączając jednak wspomniany cichy program, poziom hałasu powinien zmniejszyć się do około 36 dB, co jest już rewelacyjnym wynikiem i ogromną zaletą urządzenia. Zmywarka do zabudowy Bosch 45 cm sprawdzi się więc idealnie, jeśli ktoś nastawia zmywanie na noc lub jest szczęśliwym rodzicem małych dzieci.

Wyjaśniajmy jednak z czego wynika stosunkowo cicha praca urządzeń Bosch. Zmywarka 45 do zabudowy korzysta z innowacyjnego, bezszczotkowego silnika EcoSilence Drive, który dodatkowo wycisza odgłosy tarcia w trakcie jego pracy, dzięki czemu nie musimy się martwić o dyskomfort gości, gdy na przykład mamy otwartą kuchnię połączoną z salonem.

Czym jeszcze wyróżnia się zmywarka do zabudowy 45 Bosch? Bezpieczeństwem. Producent oferuje dożywotnią gwarancję ochrony przed zalaniem mieszkania. Taka pewność inżynierów niemieckiej firmy wynika z zastosowania systemu AquaStop, na który składa się opatentowany wąż wyposażony w płaszcz ochronny. W momencie pojawienia się wody w trakcie komory zostaje aktywowany czujnik przy kranie, który natychmiastowo zamyka jej dopływ. Czujnik zadziała w identyczny sposób również wtedy, kiedy wąż okaże się nieszczelny. Co więcej, zmywarka Bosch 45 pod zabudowę jest objęta klauzulą rekompensaty ewentualnych szkód. Będąc jeszcze przy temacie bezpieczeństwa, należy wspomnieć też o tym, że producent udziela 10-letniej gwarancji na zabezpieczenie wnętrza przed przerdzewieniem zmywarki. Taki pakiet zabezpieczeń na pewno uspokoi potencjalnych kupców tego modelu. Przechodząc do funkcjonalności, należy zaznaczyć, że zmywarka 45 do zabudowy Bosch wyposażona jest w:

 • Sensor Załadunku – mierzy minimalną, niezbędną ilość wody potrzebną do umycia naczyń znajdujących się aktualnie w zmywarce. Zapewnia to optymalny dobór parametrów nawet w przypadku połowicznego lub częściowego zapełnienia zmywarki, oszczędzając wodę i prąd.
 • Aquasensor – kontroluje zużycie wody, a także stopień jej zabrudzenia – tak by Twoje naczynia zawsze były czyste.
 • Asystent Dozowania – optymalizuje działanie tabletek do mycia naczyń poprzez sukcesywne kontrolowanie jej rozpuszczenia. Efektem tego jest większa siła działania wody z odpowiednią ilością detergentu.
 • System DuoPowerrozbudowany system zraszania w górnym koszu, który zapewnia dotarcie wody do każdego zakamarka komory bez pominięcia żadnego naczynia.
 • InfoLight – czerwona wiązka światła padająca na podłogę podczas pracy urządzenia. Dzięki temu nie musimy otwierać zmywarki, by sprawdzić, czy już zakończyła pracę.
 • System koszy VarioFlex – gwarancja wykorzystania przestrzeni. Zarówno górny, jak i dolny kosz wyposażone są w ruchome elementy, który możemy złożyć lub rozłożyć w zależności od wielkości zmywanych naczyń. Dzięki temu bez problemu umyjemy małe talerzyki, jak i większe garnki.
 • Ochrona szkła – funkcja zapewniająca delikatnie mycie szklanych i kruchych naczyń wrażliwych na miękką wody poprzez system regulacji stopnia jej twardości.
 • Opóźnienie startu – świetne rozwiązanie gdy chcemy nastawić zmywanie na konkretną godzinę, tak by na przykład skorzystać z tańszego prądu. Do wyboru mamy 3, 6 lub 9-godzinne opóźnienie startu.

Jak widać, to stosunkowo niedrogie urządzenie, jakim jest zmywarka Bosch 45 do zabudowy, oferuje całkiem sporo przydatnych funkcji, który zwiększają wydajność pracy oraz uprzyjemniają jej obsługę. Przyjrzyjmy się teraz temu, jak wygląda kwestia efektywności energetycznej zmywarki Bosch SPV 25CX01E. Urządzeniu została przyznana klasa A+, co jest dobrym wynikiem, jednak nie najlepszym. Obecnie można w podobnej cenie zakupić dużo bardziej oszczędne zmywarki, które wyróżniają się kategorią A+++. Jak jednak mniej energooszczędna kategoria przekłada się na zużycie wody i prądu? Zużycie wody podczas jednego cyklu mycia wynosi 8,5 litra, co jest najlepszym wynikiem w naszym zestawieniu. Zużycie energii wynosi natomiast 0,78 kWh, co pod tym kątem, plasuje zmywarkę na przedostatnim miejscu. Na koniec sprawdźmy, jak prezentuje się zmywarka Bosch 45 cm do zabudowy wśród opinii użytkowników? Zdecydowana większość to opinie zdecydowanie pozytywne, doceniające solidność urządzenia, jej funkcjonalność i oszczędność wody. Jedyne uwagi są kierowane w kierunku kosza na sztućce, który okazuje się zbyt mało pojemny, a specjalne uchwyty na noże nie spełniają należycie swojej funkcji. Podsumowując produkt od firmy Bosch – zmywarka do zabudowy 45 cm to solidne urządzenie, w którym ilość zalet zdecydowanie przewyższa ilość jego mankamentów. Stosunkowo niewysoka cena, gwarancja bezpieczeństwa i popularność marki to dobre argumenty za tym, by wybrać do swojego domu właśnie ten model zmywarki, jakim jest Bosch SPV 25CX01E.

Zalety
Program Cichy 50 °C zapewniający cichą pracę na poziomie 36 dB
Dożywotnia gwarancja przed zalaniem
Sensor załadunku odmierzający minimalną ilość potrzebnej wody
Asystent dozowania idealnie rozpuszczający tabletki do zmywania
System DuoPower™ zapewniający dokładne umycie każdego naczynia
Czerwona dioda informująca o pracy zmywarki
Funkcja ochrony szkła
Najmniejsze zużycie wody w jednym cyklu mycia (8,5 l)
Wady
Drugie największe zużycie prądu w zestawieniu (0,78 kWh/cykl)
Mało pojemne kosze na sztućce

 

2. Electrolux EES42210L Kliknij aby kupić »

Electrolux EES42210LPora na propozycję od szwedzkiej marki, która już od ponad 100 lat specjalizuje się w produkcji sprzętu AGD, czyli Electrolux. Zmywarka 45 cm EES42210L z linii PRO jest jednym z ich najlepiej ocenianych modeli.

Zmywarka Electrolux do zabudowy dysponuje aż 8 zróżnicowanymi programami w celu zapewnienia jak najlepszych efektów zmywania dla każdego rodzaju naczyń. Co więcej, możemy skorzystać z automatycznego programu, który sam wykryje stopień zabrudzenia i dobierze do nich potrzebną ilość wody, czas i temperaturę lub możemy wybrać system QuickSelect, który pozwala nam indywidualnie dostosować czas trwania cyklu oraz inne opcje dodatkowe.

Nie jest to jedyna zaleta urządzenia, gdyż zmywarka do zabudowy 45 Electrolux EES42210L może poszczycić się także innymi funkcjonalnościami:

 • Opóźnienie startu 1-24 h – możliwość ustawienia zmywania na dowolną godzinę,
 • System GlassCare – obniżenie temperatury zmywania w celu zapobiegnięcia uszkodzeniu szklanych naczyń,
 • SatelliteClean 600 – jest to podwójnie obracające się ramię, które stale zmienia kąt spryskiwania wodą, zapewniając nawet 3x skuteczniejsze spryskiwanie, dzięki czemu poradzi sobie nawet z ciasno ułożonymi naczyniami
 • AirDry – jest to system suszenia wykorzystujący naturalny przepływ powietrza w końcowej fazie cyklu poprzez automatyczne otwarcie drzwi, gwarantując tym samym do 3x skuteczniejsze suszenie niż w tradycyjnych urządzeniach,
 • Wyświetlacz podłogowy – informowanie o stanie pracy zmywarki kolorową kropką wyświetlaną na podłodze zamiast głośnego sygnału dźwiękowego.

Sam cykl również przebiega stosunkowo cicho, ponieważ zmywarka Electrolux 45 cm emituje hałas na poziomie 44 dB, co stanowi bardzo dobry wynik.

Choć model ten mieści jedynie 9 kompletów naczyń, to bez problemu umieścimy w nim zarówno mniejsze, jak i większe naczynia, dzięki regulowanym koszom, składanym uchwytom na filiżanki czy specjalnemu koszykowi na sztućce. Niestety jednak musimy przyznać tutaj mały minus, ponieważ nie ma możliwości uruchomienia zmywarki przy połowie załadunku. Ponadto o ile na jeden cykl zmywarka potrzebuje jedynie ok. 0,7 kWh energii, to wody już nieco więcej niż pozostałe propozycje, bo aż 9,9 L.

Trzeba natomiast podkreślić, że jeśli trochę większy pobór wody nie stanowi dla nas problemu, to warto wziąć pod uwagę zmywarkę Electrolux podczas wyposażania kuchni.

Zalety
8 programów zmywania naczyń
Funkcja opóźnienia startu nawet do 24 godzin
Cicha praca zmywarki (44 dB)
Funkcja delikatnego czyszczenia szklanych naczyń
Dosyć niska cena
Składane i regulowane kosze na sztućce
Wady
Wysoki pobór wody (9,96 l)

 

3. Whirlpool WSIO 3O34 PFE X Kliknij aby kupić »

Whirlpool-WSIO-3O34-PFE-XZmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X to kolejna zmywarka w naszym zestawieniu, która może poszczycić się najwyższą klasą energetyczną A+++ oraz najcichszą pracą na poziomie 44 dB. Już te dwie cechy stawiają ową zmywarkę jako jedną z lepszych na rynku, a to jeszcze nie wszystko. Jakie inne zalety, ale też i wady wykazuje produkt firmy Whirlpool?

Zmywarka do zabudowy 45 cm pozwala zazwyczaj na jednoczesne umycie 9 kompletów naczyń. W przypadku tego modelu jest inaczej i poszerza on wydajność mycia do 10 kompletów na raz. Dzięki temu zmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X to idealne rozwiązanie dla 2-3 osobowej rodziny. Jeśli jednak nie uda nam się zapełnić całej zmywarki, a wystąpi nagła potrzeba umycia brudnych naczyń przychodzi z pomocą funkcja połowy załadunku. Umożliwia ona wyjęcie jednego z koszy i umycie odpowiednio mniejszej ilości naczyń przy jednocześnie mniejszym zużyciu wody. To praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie. Takich i podobnych innowacyjności jest zdecydowanie więcej, a oto niektóre z nich:

 • PowerClean Pro – silny strumień wody, skierowany precyzyjnie ze specjalnych dysz domyje nawet zaschnięte i silnie zabrudzone naczynia.
 • Opóźnienie startu – funkcja umożliwiająca przesunięcie startu nawet do 12 godzin
 • Technologia 6th sense – zapewnia idealne rezultaty zmywania bez potrzeby mycia wstępnego czy szorowania, oszczędzając w ten sposób czas i zmniejszając koszty.
 • NaturalDry System – automatyczne otwieranie się drzwi urządzenia w ostatniej fazie pracy zmywarki. Zapewnia to naturalny przepływ powietrza i skuteczne suszenie naczyń.
 • System samoczyszczący – program działający w temperaturze 65ºC, który zapewnia czystość i eliminuje nieprzyjemne zapachy z wnętrza zmywarki
 • Sani Rinse – opcja higienicznego płukania, która w końcowym etapie mycia skutecznie usuwa wszelkie bakterie, zabrudzenia oraz reszki jedzenia, a przy tym nie wymaga zastosowania jakichkolwiek detergentów.
 • Aquastop – system zabezpieczający przed zalaniem – w momencie przeciekania lub nieprzewidzianego zdarzenia dopływ wody do urządzenia zostaje automatycznie odcięty.

Jak widać, zmywarka Whirlpool 45 do zabudowy oferuje liczne i bardzo zaawansowane funkcjonalności, które ułatwiają codzienne zmywanie, a przy tym zapewniają higieniczną czystość, bezpieczeństwo i wysoką oszczędność prądu oraz wody. Producent dużą wagę przywiązał również do elastyczności i pojemności wnętrza zmywarki. Jako jedna z niewielu zmywarek o szerokości 45 cm, posiada aż 3 kosze, z czego jeden przeznaczony jest na sztućce. Takie rozwiązanie pozwala na zwiększenie wolnego miejsca, które doczekało się nawet swojej nazwy – Extraspace. Wzornictwo to umożliwia pionowe układanie nawet wysokich garnków, a system koszy FlexiSpace pozwala na dowolne ich ustawienie, by zaaranżować przestrzeń w zmywarce wedle swoich potrzeb. Zmywarka Whirlpool WSIO 3O34 PFE X doczekała się również wielu pozytywnych opinii użytkowników, które wymieniają przydatność funkcji oraz solidność wykonania. A czy znalazły się także jakieś negatywne? Internauci najczęściej wypominają słabą wydajność suszenia oraz zaznaczają, że krótki, 30-minutowy program nie oferuje suszenia w ogóle. Tak czy siak, pozytywne głosy zdecydowanie przeważają nad tymi negatywnymi i nie ma co się temu dziwić. Zmywarka pod zabudowę 45 cm od Whirlpool to jedno z najlepszych urządzeń w swojej klasie.

Zalety
Klasa energetyczna A+++
Bardzo cicha praca (44 dB)
Trzeci, osobny poziom koszy na sztućce
Niski pobór prądu (0,66 kWh/cykl) oraz wody (9,0 l/cykl)
Pojemność mieszcząca 10 kompletów naczyń
Funkcja połowy załadunku
Funkcja PowerClean Pro zapewniająca potężny strumień wody
NaturalDry System umożliwiający naturalne suszenie naczyń
Funkcja Sani Rinse zapewniająca higieniczną czystość umytych naczyń oraz wnętrza zmywarki
System zabezpieczający przed zalaniem Aquastop
Wady
Według użytkowników słaba wydajność suszenia
Brak funkcji suszenia i automatycznego otwierania drzwi w programie 30-minutowym

Kup w RTV Euro AGD Kup na Mall.pl

 

4. Amica DIM41E5QO Kliknij aby kupić »

zmywarka do zabudowy 45 Amica DIM41E5QO Nie mogło zabraknąć również urządzenia od naszego rodzimego producenta Amica. Zmywarka do zabudowy Amica DIM41E5QO wykorzystuje liczne technologie, dzięki którym zmywanie będzie jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

Zmywarka Amica do zabudowy umożliwia umieszczenie do 9 kompletów naczyń, jednak przestrzeń w środku możemy dowolnie modyfikować w zależności od naczyń, które aktualnie musimy pozmywać. Regulowana wysokość koszy, składane elementy czy stojak na kubki zdecydowanie ułatwią nam rozmieszczenie wszystkich nawet tych większych naczyń. Co więcej, bez obaw możemy umieścić jednocześnie naczynia delikatniejsze oraz te z uporczywymi zabrudzeniami. Jest to efekt zastosowania dwóch poziomów ciśnienia wody – intensywne w dolnym koszu oraz słabsze w górnym.

Jednak takich systemów ułatwiających zmywanie, zmywarka do zabudowy 45 Amica oferuje znacznie więcej:

 •  SteamPower — system gorącej pary stosowany na koniec cyklu zmywania zapewniający idealne dosuszenie naczyń, a jednocześnie minimalizujący ryzyko pozostania na naczyniach bakterii, 
 • OptiTime – możliwość skrócenia lub wydłużenia czasu pracy zmywarki w zależności od potrzeb, • Antybakteryjny filtr – eliminuje ryzyko osadzania się patogenów wewnątrz zmywarki oraz powstawania nieprzyjemnych zapachów,
 • AntiFlood — elektroniczny system zabezpieczeń zapobiegający zalaniu mieszkania,
 • WashRestart – system automatycznego wznowienia pracy od momentu, w którym została ona przerwana na skutek braku prądu, 
 • HalfLoad – możliwość uruchomienia zmywarki przy połowie załadunku.

Warto również wspomnieć o silniku SilentDrive 2.0, dzięki któremu na jeden cykl zmywarka zużywa jedynie 0,704 kWh energii. Wody natomiast potrzebuje około 9 l. Takie połączenie na pewno pomoże nam w obniżeniu rachunków w porównaniu do mycia ręcznego. Niestety mimo informacji od producenta, że zastosowanie bezszczotkowego silnika pozwoliło obniżyć emitowany hałas, to model ten osiąga jeden z wyższych poziomów w zestawieniu, bo aż 49 dB, co dla niektórych może stanowić mały mankament. Podsumowując, ograniczony budżet nie musi oznaczać rezygnacji z funkcjonalnego i solidnego urządzenia, czego najlepszy przykładem jest zmywarka Amica 45.

Zalety
Niska cena
Niskie zużycie energii (0,7 kWh/cykl)
Regulowane kosze na sztućce i kubki
Wiele funkcji np. WashRestart
Wady
Głośny model (49 dB)

 

5. Beko DIS25013 Kliknij aby kupić »

Beko-DIS25013Ostatnią propozycją w rankingu jest sprzęt od znanej tureckiej firmy Beko. Zmywarka 45 do zabudowy opisywana symbolem DIS25013 to niedrogi, a przy tym wyjątkowo innowacyjny i praktyczny sprzęt umożliwiający oszczędne i skuteczne mycie wcale nie małej ilości naczyń.

Niemałej, ponieważ zmywarka do zabudowy Beko 45 cm potrafi, jako jedna z dwóch w naszym zestawieniu, pomieścić komplet aż 10 naczyń, co jak na tak mały rozmiar urządzenia jest świetnym wynikiem. Będąc jeszcze przy temacie konstrukcji zmywarki, warto wspomnieć o zawiasach SelFit, które pozwalają otworzyć drzwi zmywarki na dowolną szerokość, a waga frontu zmywarki może dochodzić aż do 6 kilogramów. Dzięki temu nie musimy się martwić o rodzaj drewna, z którego wykonana ma być nasza kuchnia, ponieważ zmywarka udźwignie każdy jego gatunek. To, co wyróżnia urządzenie od firmy Beko – choć trudno nazwać to pozytywnym wyróżnieniem – to najwyższe wartości poboru prądu i wody na jeden cykl mycia, które wynoszą odpowiednio 0,83 kWh i 10,5 litra. Zmywarka do zabudowy 45 Beko przygrywa więc wyścig o bycie eko, a skutkuje to odpowiednio większymi rachunkami co miesiąc. Różnice te nie są oczywiście bardzo znaczące, lecz warto mieć świadomość, że roczny koszt korzystania z tego modelu może wynieść kilkanaście złotych więcej w skali roku w stosunku do sprzętów o wyższej klasie energetycznej. Co jednak otrzymujemy na osłodzenie tej jedynej wady urządzenia? Ogromną ilość funkcji, można by wymieniać w nieskończoność, my jednak skupimy się na tych najważniejszych:

 • Połowa załadunku – dzięki tej funkcji nie musimy czekać na zapełnienie całej zmywarki brudnymi naczyniami. Rozkładając ich o połowę mniejszą ilość w dowolny sposób i włączając tę funkcję, która zmywa połowę wsadu, oszczędzamy nie tylko wodę, ale i pieniądze.
 • Quick&Shine – jest to najkrótszy na rynku (58 minut) pełen program w klasie energetycznej A, który idealnie nadaje się do codziennego zmywania. To unikalna funkcjonalność wyróżniająca zmywarki Beko.
 • Wygodny dyspenser – dzięki któremu tabletkę do zmywania zamkniesz w wygodny sposób, bez obawy, że wypadnie wcześniej, niż powinna.
 • Wyświetlacz LCD – znacznie ułatwia obsługę zmywarki, informując w praktyczny sposób o wybranych programach i czasem potrzebnym na umycie naczyń.
 • WaterStop – system odcinający dopływ wody z kranu w przypadku ryzyka zalania mieszkania
 • Mini 30 – bardzo krótki, 30-minutowy program przeznaczony dla lekko zabrudzonych naczyń oraz szkła. Idealne rozwiązanie, gdy potrzebujemy czyste i lśniące naczynia “na już”.
 • Regulacja wysokości półeczek na kubki – dzięki niej możemy np. niższe filiżanki umieścić tuż nad wysokimi kubkami. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz zmywarki.

Godząc się na ciut wyższe rachunki za prąd i wodę, otrzymujemy – jak widać – wyjątkowo funkcjonalne i solidne urządzenie. Zmywarka Beko 45 do zabudowy przekonuje do siebie swoją dużą pojemnością, praktycznymi programami mycia i prostotą obsługi. To bardzo dobry produkt!

Zalety
Pojemność mieszcząca 10 kompletów naczyń
Funkcja połowy załadunku
Wytrzymałe zawiasy SelFit
Najszybszy pełen program Quick&Shine
System zabezpieczający WaterStop
Program 30′ do szybkiego radzenia sobie z delikatnymi zabrudzeniami
Regulacja wysokości półek na kubki
Wyświetlacz LCD
Stosunkowo niska cena
Wady
Największy pobór prądu (237 kWh/rok)
Największe zużycie wody (2940 l/rok)

Kup na Morele.net