Aktualizacja: Maj 2022

  1. Philips HU4803/01
  2. Eldom NU5
  3. Xiaomi SmartMi Pure Evaporative
  4. HB UH2021DBL
  5. Stadler Form Oskar
  6. Poradnik wyboru nawilżacza

Porównanie nawilżaczy powietrza:

ModelCenaTyp
Wydajność [ml/h]
Powierzchnia [25m2]
Zbiornik [l]
Moc [W]
Poziom hałasu [dB]
Timer
Waga [kg]
Philips HU4803/01
Sprawdź cenę »ewaporacyjny
220
25
2
14
26
TAK
4,15
Eldom NU5
Sprawdź cenę »ultradźwiękowy
300
20
5,2
32
35
TAK
2,11
Xiaomi SmartMi Pure Evaporative
Sprawdź cenę »ewaporacyjny
240
40
4
8
34,3
NIE
5,17
HB UH2021DBL
Sprawdź cenę »ultradźwiękowy
300
22
3,3
30
35
TAK
1,75
Stadler Form Oskar
Sprawdź cenę »ewaporacyjny
370
50
3,5
18
26
NIE
3,1

Najlepsze nawilżacze powietrza – Ranking nawilżaczy powietrza 2021

1. Philips HU4803/01 Kliknij aby kupić »

Philips HU4803/01Philips HU4803 01 to nowoczesny nawilżacz, który dodatkowo oczyszcza powietrze w przestrzeni, w której pracuje. Wszystko to dzięki zaawansowanej technologii, jaką holenderski producent wykorzystał w swoim urządzeniu.

Nawilżacz powietrza Philips został wyposażony w technologię NanoCloud, która do nawilżania powietrza wykorzystuje naturalny proces parowania. Urządzenie wytwarza niewidoczną mgiełkę, składającą się z mikroskopijnych cząsteczek wody, która sprawia, że w powietrzu znajduje się o 99 procent mniej bakterii (w porównaniu z wynikiem, jaki zapewniają nawilżacze ultradźwiękowe). Dzięki temu jest to dobry nawilżacz powietrza dla dzieci.

Jak to możliwe? Cząsteczki są tak małe, że drobnoustroje nie mogą przyczepić się do nich.

Kolejna rzecz to poziom nawilżenia, zamykający się w przedziale od 40 do 60 proc. Takie warunki nie sprzyjają rozwojowi bakterii i pleśni, przez co powietrze jest czystsze. Oprócz tego skuteczne nawilżenie sprawia, że wszystkie osoby przebywające mogą oddychać z większą łatwością. Nawilżone powietrze pomaga zapobiegać wystąpieniu wielu chorób i łagodzi skutki już występujących dolegliwości.

Nawilżacz ewaporacyjny Philips został wyposażony w dokładny czujnik poziomu wilgotności. Na podstawie przeprowadzonych odczytów (parametry są wyświetlane na czytelnym ekranie), urządzenie dba o to, żeby powietrze było nawilżone w stopniu ustawionym przez użytkownika (40, 50 lub 60 procent). Model HU4803/01 oferuje także funkcję automatyczną, dzięki której sam może wybrać optymalny stopień nawilżenia.Może się wydawać, że zawarte w wodzie minerały i wapno pozostawią biały osad na meblach, a w bliskim sąsiedztwie nawilżacza pozostanie mokra plama. Nic z tych rzeczy. Mikroskopijny rozmiar cząsteczek nie może być nośnikiem dla minerałów, a ze względu na to, że niewidoczna mgiełka dłużej utrzymuje się w powietrzu, nie ma mowy o żadnych plamach.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Philips HU4803 wymaga minimum obsługi. System Healthy Air Protect nieustannie monitoruje poziom wody. Gdy tej będzie za mało, urządzenie samo się wyłączy. Użytkownik może też skorzystać z zaprogramowanych trybów pracy, włączając nawilżacz na jedną, cztery lub na osiem godzin. Z kolei tryb snu minimalizuje hałas i oświetlenie. W normalnych warunkach model HU4803/01 generuje jedynie 26 dB, co jest drugim najlepszym wynikiem w naszym zestawieniu. Tego typu urządzenia powinny być regularnie czyszczone (raz w tygodniu dla opisywanego modelu), celem zachowania higieny demontaż wszystkich elementów wymagających płukania – zbiornika, tacki i filtra (element jest wymienny) – zajmuje dosłownie chwilę. Nie jest to jednak model bez wad. Oczyszczacz i nawilżacz powietrza Philips HU4803 cechuje się najniższą wydajnością w zestawieniu, która, według danych producenta, wynosi 220 mililitrów na godzinę. Pojawiają się też opinie użytkowników, według których powierzchnia skutecznego nawilżania (25 m2) jest przeszacowana.

Zalety
Technologia NanoCloud wykorzystująca naturalny proces parowania
Automatyczne utrzymanie stałego nawilżenia
Drobna, niewidoczna mgiełka jest zbyt mała, aby przenosić minerały i tym samym tworzyć plamy
Kontrola poziomu wody i programowanie czasu pracy
W trybie snu nawilżacz pracuje z minimalnym oświetleniem
Automatyczne wyłączanie urządzenia przy braku wody
Wymienny Filtr
Poziom hałasu na poziomie 26 dB
Wady
Najniższa wydajność pracy, która według producenta wynosi 220 mililitrów w ciągu godziny
Użytkownicy skarżą się, że podana przez producenta powierzchnia nawilżania jest przeszacowana

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

2. Eldom NU5 Kliknij aby kupić »

Eldom NU5Nawilżacz powietrza Eldom NU5 to niedrogie urządzenie, które oferuje bardzo wysoki poziom funkcjonalności. Co dostaniemy za stosunkowo niewygórowaną cenę?

Eldom Foggy NU5 umożliwia ustawienie żądanego poziomu nawilżenia powietrza, a wbudowany czujnik wilgotności dba o to, żeby urządzenie nieustannie utrzymywało zadaną wartość, włączając się i wyłączając w odpowiednim momencie. Parametry pracy i aktualny poziom wilgotności można obserwować na dużym, czytelnym wyświetlaczu, który, wraz z wielokolorowym podświetleniem, sprawia, że model NU5 wygląda niezwykle efektownie i futurystycznie. Do bezobsługowego charakteru nawilżacza NU5 Eldom pasuje duży pojemnik na wodę – 5,2 litra to najlepszy rezultat w naszym zestawieniu. Na uwagę zasługuje fakt, że nawilżacz ultradźwiękowy Eldom NU5 oferuję funkcję jonizacji wytwarzanej pary. Umożliwia to neutralizację jonów dodatnich, które emitują niektóre sprzęty elektryczne, jak choćby telewizory i komputery.

Z wydajnością na poziomie 300 ml/h, Eldom NU5 zajmuje drugą pozycję w naszym zestawieniu, pozostając przy tym najtańszym urządzeniem ze wszystkich przedstawionych. Niska cena jest jednak okupiona pewnymi wadami. Nawilżacz powietrza Eldom NU5 charakteryzuje się najwyższym poborem prądu, co przełoży się na większe rachunki za energię elektryczną. Powierzchnia nawilżania, jaką oferuje nawilżacz Eldom (wynosząca 20 m2), to najsłabszy rezultat w rankingu. Eldom NU5 wypada też najgorzej pod względem hałaśliwości – według producenta, poziom emitowanego hałasu to 35 dB. Należy jednak podkreślić, że użytkownicy modelu NU5 Foggy Eldom nie uskarżają się na nadmierną hałaśliwość nawilżacza. Ich zdaniem, NU5 nie zakłóca spokojnego snu.

Zalety
Automatyczne włączanie i wyłączanie
Duży pojemnik na wodę
Funkcja jonizacji
Czytelny i duży wyświetlacz
Najtańszy nawilżacz powietrza w naszym zestawieniu
Druga najwyższa w zestawieniu wyjdaność nawilżania powietrza wynosząca 300 ml/h
Wady
Najmniejsza spośród zestawienia powierzchnia nawilżania wynosząca 20 m2
Duży pobór prądu
Głośność pracy na poziomie około 35 dB

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

3. Xiaomi SmartMi Pure Evaporative Kliknij aby kupić »

Xiaomi SmartMi Pure EvaporativeXiaomi SmartMi Pure Evaporative to nowoczesny nawilżacz ewaporacyjny, który wykorzystuje technologię obrotowych dysków. Urządzenie cechuje wysoka funkcjonalność i niskie koszty eksploatacji.

Nawilżacz powietrza Xiaomi wykorzystuje najbardziej naturalną, a co za tym idzie – także najbezpieczniejszą metodę nawilżania – ewaporację. Proces ten może być realizowany na dwa sposoby – poprzez odparowanie wody ze specjalnej maty ewaporacyjnej i poprzez dyski obracające się w wodzie. Model SmartMi Pure Evaporative pracuje z wykorzystaniem tej drugiej technologii, co należy uznać za spory plus. Dlaczego? To proste – dyski nie podlegają zużyciu, co znacząco obniża koszt eksploatacji urządzenia. Nawilżacz Xiaomi umożliwia ustawienie wybranego poziomu nawilżenia powietrza i automatycznie pilnuje, żeby wartość ta nie spadła poniżej zadanej. Należy podkreślić, że proces nawilżania jest realizowany bez nadmiernego zakłócania spokoju domowników – Xiaomi SmartMi Pure Evaporative generuje hałas na poziomie 34,3 dB, co należy uznać za dobry wynik.

O ponadprzeciętnej funkcjonalności opisywanego modelu decyduje przede wszystkim aplikacja Xiaomi Mi Home. Z poziomu smartfona lub tabletu, użytkownik może sterować nawilżaczem, pozostałymi urządzeniami Xiaomi, poprawiającymi jakość powietrza, oraz innymi elementami inteligentnego domu. Urządzenie oferuje wydajność na poziomie 240 ml/h, zatem powinno sobie poradzić z pomieszczeniami o powierzchni do 40 m2. Wysoka wydajność nie jest jednak okupiona nadmiernym apetytem na prąd – Xiaomi SmartMi Pure Evaporative wykazuje najniższe zapotrzebowanie energetyczne spośród wszystkich modeli, ujętych w naszym rankingu. Świetny stosunek ceny do jakości – z tego słynie Xiaomi. Nawilżacz powietrza SmartMi Pure Evaporative podtrzymuje tę tradycję, jednak warto zaznaczyć, że jest to najdroższa pozycja w całym zestawieniu. Warto też wspomnieć o jego sporej wadze i rozmiarach. Może to powodować pewien dyskomfort przy przenoszeniu nawilżacza między pomieszczeniami.

Zalety
Powietrze nawilżanie jest przez dyski obrotowe, które nie ulegają zużyciu
Cicha praca
Ewaporacyjna metoda nawilżania
Sterowany za pomocą aplikacji mobilnej Xiaomi Mi Home
Automatyczne przerywanie pracy
Minimalistyczny design
Wydajność nawilżania na poziomie 240 ml/h
Energooszczędny
Wady
Najdroższy nawilżacz powietrza w naszym zestawieniu
Duże wymiary i największa waga spośród zestawienia

Kup na Allegro

 

4. HB UH2021DBL Kliknij aby kupić »

HB UH2021DBLHB UH2021DBL to nowoczesny nawilżacz ultradźwiękowy, wyprodukowany przez polską firmę. Opisywane urządzenie odznacza się wysokim poziomem funkcjonalności przy zachowaniu dość niskiej ceny.

Nawilżacz powietrza HB został wyposażony w rozbudowany system sterowania, który umożliwia łatwe dostosowanie parametrów jego pracy do indywidualnych potrzeb użytkownika. Poza trzema poziomami mocy nawilżania możliwe jest ustawienie czasu pracy urządzenia, w przedziale od 2 do 8 godzin (co 2 godziny). Elektroniczny higrostat zapewnia możliwość kontroli poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu w zakresie 45-90 proc. RH. Panel sterowania oferuje czytelny ekran LED, na którym prezentowane są najważniejsze parametry – wybrana moc, poziom wilgotności i temperatura powietrza. O konieczności napełnienia zbiornika z wodą informuje dobrze widoczna lampka. Wszystkimi funkcjami nawilżacza można sterować za pomocą pilota. Warto wspomnieć o wysokiej wydajności urządzenia, zamykającej się w przedziale 80-300 ml/h. Sprawia to, że nawilżacz powietrza z jonizatorem HB bez problemu radzi sobie w średniej wielkości pomieszczeniach.

Opisywany model pracuje w technologii ultradźwiękowej i oferuje funkcję jonizacji powietrza. Jest to bardzo przydatna opcja, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których pracuje telewizor i komputer. Dużą zaletą jest ceramiczny wkład, który odpowiada za pochłanianie związków mineralnych i bakterii. Dzięki temu powietrze jest znacznie zdrowsze. Na uwagę zasługuje także nowoczesny, minimalistyczny design. Sprawia to, że opisywany model można łatwo wpasować do każdego pomieszczenia. Co do poziomu hałasu, ultradźwiękowy nawilżacz HB emituje 35 dB, co jest najgorszym wynikiem w naszym zestawieniu. Według użytkowników nie jest to jednak wartość, która mogłaby zakłócić spokojny sen. Kiepsko prezentuje się powierzchnia nawilżania. 22 m2 to drugi najsłabszy wynik w rankingu.

Zalety
Wysoka wydajność nawilżania 80-300 ml/h przy małym zużyciu energii
Cicha praca
Wyświetlacz LED
Ceramiczny wkład filtrujący wodę
Automatyczne wyłączenie i lampka informująca o potrzebie ponownego napełnienia zbiornika
3 poziomy mocy nawilżania
Polski producent
Atrakcyjny design
Funkcja jonizacji
Niska cena
Sterowanie pilotem
Elektroniczny higrostat
Wady
Głośność pracy wynosi około 35 dB
Powierzchnia nawilżania wynosi 22 m2

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

5. Stadler Form Oskar Kliknij aby kupić »

Stadler Form OskarStadler Form Oskar to idealna propozycja dla osób, które szukają zaawansowanego nawilżacza ewaporacyjnego. Opisywany model zaskakuje bogactwem oferowanych funkcji i topową wydajnością. To nie wszystko, o co zadbał Stadler. Nawilżacz Oskar cechuje się także wyjątkową estetyką.

Nawilżacz powietrza Stadler Form Oskar działa na podstawie procesu samoodparowania wody, wykorzystującego specjalne wkłady. Dwa wymienne wkłady filtracyjne oraz kostka z jonami srebra Iconic Silver Cube to elementy, których zadaniem jest troska o czystość emitowanej pary. Na szczególną uwagę zasługuje wydajność opisywanego modelu. Nawilżacz ewaporacyjny Stadler Form Oskar może efektywnie pracować w pomieszczeniu o powierzchni do 50 m2 (wydajność na poziomie 370 ml/h). Jest to bezsprzecznie najlepszy rezultat w naszym zestawieniu.

Jak przystało na urządzenie wysokiej klasy, Stadler Form Oskar oferuje ponadprzeciętną funkcjonalność. Wbudowany higrostat dba o to, żeby w pomieszczeniu stale utrzymywany był właściwy poziom wilgotności. W momencie, gdy zapas wody w zbiorniku zostanie zużyty, urządzenie wyłączy się automatycznie. W trybie nocnym niebieskie diody zmniejszają swoją intensywność lub zostają całkowicie wygaszone. Jeżeli dodamy do tego poziom hałasu na poziomie 26 dB (nawilżacz Stadler Form Oskar uzyskał jeden z dwóch najlepszych rezultatów w zestawieniu), otrzymujemy nawilżacz, który doskonale sprawdzi się w nocnych warunkach pracy.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wbudowany dozownik zapachowego olejku. Sprawia to, że powietrze jest nie tylko czyste i odpowiednio nawilżone, ale także wypełnione ulubionym aromatem. Dopracowany design, w którym widać dbałość o detale, potęguje wrażenie obcowania z produktem premium – nawilżacz powietrza ewaporacyjny Stadler Form Oskar to bardzo dopracowane urządzenie. Liczne zalety przekładają się jednak na wysoką cenę opisywanego modelu. Żeby wejść w posiadanie nawilżacza Stadler Form Oskar, trzeba sięgnąć głębiej do kieszeni. Kosztowne są też filtry, które wymagają regularnej wymiany. Nawilżacz Oskar jest kosztowny, ale oferuje wiele.

Stadler Form Oskar - Nawilżacz ewaporacyjny. Szwajcarska jakość

Nawilżacz Stadler Form Oskar to najczęściej wybierany nawilżacz powietrza wśród użytkowników

Zalety
Dwa wymienne filtry antybakteryjne oraz kostka z jonami srebra
Automatyczne wyłączanie
Tryb nocny
Dozownik na olejki zapachowe
Najwyższa wydajność pracy w naszym zestawieniu wynosząca 370 ml/h
Atrakcyjny design
Poziom hałasu na poziomie 26 dB
Wady
Wysoka cena
Drogie filtry, które trzeba wymieniać

Kup w Media Expert Kup na Allegro