Aktualizacja: Kwiecień 2024

Porównanie najlepszych steamerów do ubrań: [table id=160 responsive=collapse /] Najlepsze parownice do ubrań - Ranking parownic do ubrań 2021 1. Philips Steam&Go GC362/80
  1. Philips Steam&Go GC362/80
  2. Blaupunkt VSI601
  3. Ariete 4167
  4. Poradnik wyboru parownicy do ubrań
  5. Porównanie najlepszych steamerów do ubrań:

    [table id=160 responsive=collapse /]

    Najlepsze parownice do ubrań - Ranking parownic do ubrań 2021

    1. Philips Steam&Go GC362/80 Kliknij aby kupić »

    Philips-SteamGo-GC362-80Pierwszym prezentowanym urządzeniem w naszym zestawieniu jest parownica Philips Steam&Go GC362/80. To jedno z najbardziej popularnych i najlepiej sprzedających się urządzeń tego typu na polskim rynku. Z czego wynika owa popularność i czy ma związek z jakością urządzenia? Sprawdźmy!

    Parownica do ubrań Philips została zamknięta w niewielkiej, estetycznie wykonanej obudowie, jednak kompaktowa forma nie powinna wprowadzać błędnej sugestii, wskazującej na małą wydajność — steamer Philips Steam&Go dzięki wysokiej mocy wynoszącej 1300 W i podgrzewanej płycie SmartFlow staje się niezwykle skutecznym urządzeniem, które bez trudu poradzi sobie nawet z opornymi zagnieceniami. Co więcej, urządzenie to jest wyposażone automatyczny ciągły strumień pary, który zabija 99,9% bakterii i usuwa nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na mniejszej częstotliwości prania i czyszczenia chemicznego, a tym samym zapewniać naszym ubraniom większą trwałość.

    Co jeszcze potrafi sprzęt od Philips? Parownica do ubrań Steam&Go może pracować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Pionowy wyrzut pary wynoszący 25 g/min sprawia, że w sytuacji, w której zachodzi konieczność szybkiego wygładzenia zagnieceń, użytkownik nie musi nawet rozkładać deski do prasowania, a jego ubrania i tak będą idealne gładkie. Co więcej, prasowalnica Philips jest gotowa do pracy już po upływie 45 sekund — dokładnie tyle trwa proces nagrzewania urządzenia. Wynik ten w naszym zestawieniu plasuje się dokładnie na środku - nie najgorszy, ale też nie najlepszy. Tak samo wygląda sytuacja jeśli chodzi o długość kabla zasilającego, którego długość wynosi przyzwoite 2,5 metra. Opinie użytkowników wskazują jednak, że ten element mógłby być nieco dłuższy.

    Jakie inne pozytywy wynikają z zakupu sprzętu, którym jest ręczny steamer do ubrań Philips? Na pewno funkcjonalność i bezpieczeństwo. Poza prasowaniem pionowym otrzymujemy również możliwość prasowania poziomego mocno pogniecionych ubrań. Nie musimy się również przy tym martwić o mokre plamy, ponieważ wspomniana już płyta SmartFlow skutecznie chroni przed kapaniem, a dodatkowa szczotka, która "otwiera" włókna tkaniny i umożliwia lepsze wnikanie pary przydaje się szczególnie w przypadku grubszych ubrań jak marynarki czy swetry. Nie trzeba też obawiać się o zniszczenie ubrania — temperatura płyty jest bezpieczna dla wszystkich materiałów, a system anty wapienny chroni nasze ubrania przed pojawieniem się na nich nieestetycznego białego osadu, w postaci białych drobinek oraz wydłuża żywotność urządzenia.

    Czy parownica Steam And Go od Philips wykazuje jakieś wady? Należy tutaj przede wszystkim wskazać na brak możliwości regulacji strumienia pary. W rezultacie urządzenie pracuje ze stałą wydajnością, bez względu na to, czy prasowane są mocno pogniecione ubrania, czy rzeczy, które wymagają jedynie delikatnego wygładzenia. Kolejnym mankamentem, który należy odnotować to stosunkowo mała pojemność pojemnika na wodę, wynosząca zaledwie 70 ml, co zmusza użytkownika do częstszego jej dolewania. W tym przypadku producent wychodzi jednak obronną ręką, ponieważ wyposażył swoje urządzenie w wyjmowany zbiorniczek na wodę, co znacząco ułatwia napełnianie zasobnika i eliminuje ryzyko zachlapania parownicy podczas uzupełniania wody.

    [lyte id="v=znZC2d1Sbqw" /]

    Ręczny steamer Philips Steam&Go GC362/80 najczęściej wybierana parownica do ubrań wśród użytkowników

    Zalety
    Gotowy do pracy już w 45 sekund
    Długi przewód zasilający – 2,5 m
    Może pracować w dowolnej płaszczyźnie
    Dzięki wyjmowanemu zbiorniczkowi, wygodnie się go napełnia
    Posiada system antywapienny
    Stosunkowo mocny wyrzut pary (24 g/min)
    Nie pozostawia mokrych plam na ubraniach
    Bezpieczny dla wszystkich rodzajów materiału
    Wyposażony w specjalną szczotkę do grubych ubrań
    Termoodporna torba ułatwiająca przechowywanie w zestawie
    Wady
    Mała pojemność zbiornika na wodę, tylko 70 ml
    Brak regulacji mocy strumienia pary

    Kup na Allegro

    2. Blaupunkt VSI601 Kliknij aby kupić »

    Blaupunkt-VSI601Parownica Blaupunkt VSI601 to przemyślane urządzenie w niskiej cenie, które charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami pracy i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Użytkownicy opisywanego modelu doceniają łatwość jego obsługi i funkcjonalne rozwiązania, które znacząco upraszczają prasowanie nawet bardzo opornych zagnieceń.

    Parownica do ubrań Blaupunkt VSI601 charakteryzuje się mocnym wyrzutem pary - 30 g/min to wartość, która sprawia, że urządzenie z łatwością radzi sobie nawet z mocno pogniecionymi tkaninami o twardej strukturze. Warto podkreślić, że Blaupunkt wyposażył model VSI601 w regulację mocy strumienia pary. Dzięki temu, parametry pracy można łatwo dostosować do rodzaju i stopnia zagniecenia materiału.

    Kolejnym atutem jest pojemny zbiornik na wodę, który można łatwo odłączyć od obudowy (co znacząco ułatwia uzupełnianie). Urządzenie zostało wyposażone w zasobnik o pojemności aż 260 ml, co stanowi bardzo dobry rezultat. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że system regulacji mocy strumienia ogranicza zużycie wody, nie trzeba obawiać się o konieczność częstego uzupełniania jej poziomu. Produkt niemieckiej marki legitymuje się mocą 1600 W, co przekłada się na mocną i skuteczną parę, jednak nie na szybkie nagrzewanie urządzenia. Model VSI601 jest gotowy do pracy po upływie 60 sekund, co nie jest najlepszym rezultatem.

    Co jeszcze potrafi urządzenie sygnowane marką Blaupunkt? Parownica VSI601 została wyposażona w system automatycznego odłączania zasilania w przypadku bezczynności. To bardzo przydatne rozwiązanie, pozwala bowiem oszczędzić energię i wodę, a przy tym — zwiększa bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Nie zabrakło też sytemu antywapiennego, która zapobiega osadzaniu się kamienia na elementach grzewczych. Pozwala to przypuszczać, że parownica nie odmówi zbyt szybko posłuszeństwa, a wyrzucana para będzie pozbawiona białych drobinek. Producent nie zapomniał też o blokadzie zapobiegającej kapaniu wody, więc nie ma mowy o nieestetycznych mokrych plamach.

    Kolejną zaletą opisywanego modelu jest długi przewód zasilający - 2,5 metra to wartość, która umożliwia swobodne prasowanie, nawet w miejscach znacznie oddalonych od gniazdka sieciowego. Szkoda tylko, że parownica nie oferuje funkcji prasowania w poziomie, np. na desce, co na pewno podwyższyło jej funkcjonalność. Urządzenie nadaje się tylko do użytku pionowego, więc wygładzanie bardzo opornych zagnieceń może być nieco utrudnione. Nie jest to jednak duża wada, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę atrakcyjną cenę parownicy. Blaupunkt VSI601 jest jednym z najtańszych urządzeń, które znalazły się w naszym zestawieniu.

    Zalety
    Duży zbiornik na wodę (260 ml)
    System antywapienny chroniący przed osadzaniem się kamienia
    Możliwość odłączenia zbiornika wody, ułatwia jego napełnianie
    Długi przewód zasilający (2,5 m)
    Łatwiejsze prasowanie dzięki wysokiej mocy (1600 W)
    Wysoki wyrzut pary (30 g/min)
    Blokada kapania
    Regulacja mocy strumienia pary pozwala dopasować parę do konkretnej tkaniny
    Funkcja automatycznie wyłączania
    Wady
    Stosunkowo długi czas oczekiwania na gotowość do pracy (ok. 60 sekund)
    Brak możliwości prasowania poziomego

    Kup na Allegro

    3. Ariete 4167 Kliknij aby kupić »

    Ariete-4167Ostatnim opisywanym urządzeniem w naszym rankingu jest parownica do ubrań Ariete 4167. Jest to stosunkowo niedrogi domowy sprzęt, który charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością. Niska cena nie jest jedyną zaletą opisywanego modelu, użytkownicy docenili także inne cechy urządzenia. Jakie? Sprawdźmy!

    Jednym z najwygodniejszych rozwiązań, w jakie została wyposażona parownica Ariete 4167 to spory zasobnik na wodę. Pojemność tego elementu wynosi aż 260 ml, co stanowi najlepszy rezultat w naszym zestawieniu, a dzięki temu wyeliminowana została konieczność dolewania płynu w trakcie prasowania — jedno napełnienie powinno wystarczyć na skuteczne wygładzenia zagnieceń i to nawet kilku koszul. Należy również wspomnieć, że pojemnik jest wyjmowany z obudowy. Takie rozwiązanie sprawia, że dolewanie wody jest bardzo proste i nie stwarza ryzyka zachlapania urządzenia.

    Niezwykle istotnym jest fakt, iż parownica ręczna Ariete 4167 umożliwia pracę w pionie i w poziomie. Pierwsza opcja sprawdzi się w sytuacji, gdy zachodzi konieczność szybkiego wygładzenia i odświeżenia ubrań. Druga opcja umożliwia prasowanie na desce, co okaże się niezastąpionym rozwiązaniem przy prasowaniu bardzo opornych zagnieceń oraz gdy zajdzie konieczność wyprasowania spodni z kantem. Należy także podkreślić, że parownica do ubrań Ariete bardzo szybko osiąga gotowość do pracy. Proces nagrzewania urządzenia trwa zaledwie 30 sekund. Pod tym względem, opisywany model nie tylko nie odstaje od droższych urządzeń, a nawet je przewyższa.

    Włoski producent zadbał również o bogaty zestaw sprzedażowy. Parownica do prasowania w pionie Ariete jest oferowana z dwiema końcówkami. Pierwsza z nich umożliwia prasowanie ubrań, a druga — czyszczenie. Dzięki temu proces odświeżania tkanin jest bardzo efektywny, a samo urządzenie może być wykorzystanie nie tylko do prasowania, ale również do odświeżania firan czy materiałowych żaluzji.

    Jakie jeszcze zalety przedstawia sprzęt od Ariete? Parownica 4167 została wyposażona w przewód zasilający o długości aż 2,5 metra. Sprawia to, że użytkownik nie musi przejmować się odległością od gniazdka zasilającego. Pochwalić należy także kulowe wyjście kabla. Rozwiązanie to znacząco ułatwia manewrowanie i eliminuje ryzyko uszkodzenia przewodu, zapobiegając jego zginaniu się w miejscu, w którym wychodzi z obudowy. Do listy zalet, jakie przedstawia opisywane urządzenie, należy dodać cenę. Opisywane urządzenie jest jednym z tańszych w naszym zestawieniu, jednak pod względem funkcjonalności, nie odstaje zbyt mocno.

    Jakie więc wady przedstawia Ariete? Parownica do ubrań 4167 charakteryzuje się dość niską mocą. Wartość 1200 W, pozwala na uzyskanie wyrzutu pary na poziomie jedynie 20 g/min, co stanowi dość słaby rezultat. W efekcie urządzenie może nie poradzić sobie z cięższymi pognieceniami na wymagających tkaninach. Po stronie minusów należy zapisać też brak regulacji strumienia wyrzucanej pary.

    Przechodząc do podsumowania należy zaznaczyć, że liczba zalet zdecydowanie przekracza liczbę wad. Dopisując pod stronie pozytywów niską ceną, szybki czas nagrzewania oraz uniwersalność, otrzymuje znakomite domowe urządzenia, które z pewnością ułatwi i uprzyjemni podstawowe obowiązki.

    Zalety
    Duży zbiornik na wodę – 260 ml
    Gotowy do użycia w 30 sekund
    W zestawie dwie końcówki – do prasowania i czyszczenia tkanin
    Możliwość prasowania w różnych płaszczyznach
    Długi przewód – 2,5 m
    Wyjmowany pojemnik na wodę
    Kulowe wyjście przewodu, ułatwiające sprawne manewrowanie urządzenia
    Wady
    Brak regulacji strumienia wyrzucanej pary
    Niski wyrzut pary, jedynie 20 g/min

    Kup na Allegro