Aktualizacja: Sierpień 2022

  1. Philips Steam&Go GC362/80
  2. Tefal Access Steam Care DT9100
  3. Blaupunkt VSI601
  4. Ariete 4167
  5. Poradnik wyboru parownicy do ubrań

Porównanie najlepszych steamerów do ubrań:

ModelPojemność zbiornika [ml]
Moc [W]
Wyrzut pary [g/min]Długość przewodu [m]
Regulacja strumienia pary
Płaszczyzna pracy
Czas nagrzewania [s]System antywapiennyAutomatyczne wyłączanie
Philips Steam&Go GC362/80
70
1300242,5NieDowolna
45TAK
Nie
Tefal Access Steam Care DT9100
200
1600303TakPionowa
40TakNie
Blaupunkt VSI601
2601600302,5TakPionowa
60TakTak
Ariete 41672601200202,5NieDowolna
30NieNie

Najlepsze parownice do ubrań – Ranking parownic do ubrań 2021

1. Philips Steam&Go GC362/80 Kliknij aby kupić »

Philips-SteamGo-GC362-80Pierwszym prezentowanym urządzeniem w naszym zestawieniu jest parownica Philips Steam&Go GC362/80. To jedno z najbardziej popularnych i najlepiej sprzedających się urządzeń tego typu na polskim rynku. Z czego wynika owa popularność i czy ma związek z jakością urządzenia? Sprawdźmy!

Parownica do ubrań Philips została zamknięta w niewielkiej, estetycznie wykonanej obudowie, jednak kompaktowa forma nie powinna wprowadzać błędnej sugestii, wskazującej na małą wydajność — steamer Philips Steam&Go dzięki wysokiej mocy wynoszącej 1300 W i podgrzewanej płycie SmartFlow staje się niezwykle skutecznym urządzeniem, które bez trudu poradzi sobie nawet z opornymi zagnieceniami. Co więcej, urządzenie to jest wyposażone automatyczny ciągły strumień pary, który zabija 99,9% bakterii i usuwa nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na mniejszej częstotliwości prania i czyszczenia chemicznego, a tym samym zapewniać naszym ubraniom większą trwałość.

Co jeszcze potrafi sprzęt od Philips? Parownica do ubrań Steam&Go może pracować zarówno w pionie, jak i w poziomie. Pionowy wyrzut pary wynoszący 25 g/min sprawia, że w sytuacji, w której zachodzi konieczność szybkiego wygładzenia zagnieceń, użytkownik nie musi nawet rozkładać deski do prasowania, a jego ubrania i tak będą idealne gładkie. Co więcej, prasowalnica Philips jest gotowa do pracy już po upływie 45 sekund — dokładnie tyle trwa proces nagrzewania urządzenia. Wynik ten w naszym zestawieniu plasuje się dokładnie na środku – nie najgorszy, ale też nie najlepszy. Tak samo wygląda sytuacja jeśli chodzi o długość kabla zasilającego, którego długość wynosi przyzwoite 2,5 metra. Opinie użytkowników wskazują jednak, że ten element mógłby być nieco dłuższy.

Jakie inne pozytywy wynikają z zakupu sprzętu, którym jest ręczny steamer do ubrań Philips? Na pewno funkcjonalność i bezpieczeństwo. Poza prasowaniem pionowym otrzymujemy również możliwość prasowania poziomego mocno pogniecionych ubrań. Nie musimy się również przy tym martwić o mokre plamy, ponieważ wspomniana już płyta SmartFlow skutecznie chroni przed kapaniem, a dodatkowa szczotka, która “otwiera” włókna tkaniny i umożliwia lepsze wnikanie pary przydaje się szczególnie w przypadku grubszych ubrań jak marynarki czy swetry. Nie trzeba też obawiać się o zniszczenie ubrania — temperatura płyty jest bezpieczna dla wszystkich materiałów, a system anty wapienny chroni nasze ubrania przed pojawieniem się na nich nieestetycznego białego osadu, w postaci białych drobinek oraz wydłuża żywotność urządzenia.

Czy parownica Steam And Go od Philips wykazuje jakieś wady? Należy tutaj przede wszystkim wskazać na brak możliwości regulacji strumienia pary. W rezultacie urządzenie pracuje ze stałą wydajnością, bez względu na to, czy prasowane są mocno pogniecione ubrania, czy rzeczy, które wymagają jedynie delikatnego wygładzenia. Kolejnym mankamentem, który należy odnotować to stosunkowo mała pojemność pojemnika na wodę, wynosząca zaledwie 70 ml, co zmusza użytkownika do częstszego jej dolewania. W tym przypadku producent wychodzi jednak obronną ręką, ponieważ wyposażył swoje urządzenie w wyjmowany zbiorniczek na wodę, co znacząco ułatwia napełnianie zasobnika i eliminuje ryzyko zachlapania parownicy podczas uzupełniania wody.

Ręczny steamer Philips Steam&Go GC362/80 najczęściej wybierana parownica do ubrań wśród użytkowników

Zalety
Gotowy do pracy już w 45 sekund
Długi przewód zasilający – 2,5 m
Może pracować w dowolnej płaszczyźnie
Dzięki wyjmowanemu zbiorniczkowi, wygodnie się go napełnia
Posiada system antywapienny
Stosunkowo mocny wyrzut pary (24 g/min)
Nie pozostawia mokrych plam na ubraniach
Bezpieczny dla wszystkich rodzajów materiału
Wyposażony w specjalną szczotkę do grubych ubrań
Termoodporna torba ułatwiająca przechowywanie w zestawie
Wady
Mała pojemność zbiornika na wodę, tylko 70 ml
Brak regulacji mocy strumienia pary

Kup na Allegro

2. Tefal Access Steam Care DT9100 Kliknij aby kupić »

Tefal-Access-Steam-Care-DT9100Kolejnym znakomitym produktem w naszym zestawieniu jest Parownica do ubrań Tefal Access Steam Care DT9100. To niezwykle efektywne urządzenie, które z łatwością poradzi sobie nawet z bardzo opornymi zagnieceniami. Poza wysoką funkcjonalnością urządzenie wyróżnia się także zawartością zestawu sprzedażowego — nabywca zostaje wyposażony praktycznie we wszystkie akcesoria, które umożliwiają skuteczne prasowanie pionowe.

O tym, jak bardzo wydajnym urządzeniem jest parownica do ubrań Tefal, świadczy wysoki wyrzut pary – 30 g/min. To bardzo dobry rezultat, który umożliwia zarówno wygładzenie rzeczy, wymagających tylko delikatnego odświeżenia, jak i wyprasowanie bardzo mocno wygniecionych ubrań — w obu zastosowaniach, parownica Tefal sprawdzi się równie dobrze. Tym co ją wyróżnia od swojej poprzedniczki to fakt, że urządzenie zostało wyposażone w 3-stopniowy system regulacji strumienia pary. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może dostosować moc pary do danej tkaniny, a aluminiowa płyta zapewniająca eliminację wilgoci z świeżo wyprasowanych ubrań sprawia, że są one gotowe do natychmiastowego założenia.

Jeśli chodzi o inne dogodności, które charakteryzują parownicę Tefal DT9100 warto zaznaczyć, że została ona wyposażona w wyjmowany pojemnik, dzięki czemu uzupełnianie płynu jest łatwe i bezpiecznenie ma ryzyka zalania urządzenia. Jego pojemność to również spora zaleta, ponieważ wynosi aż 200 ml, a to oznacza rzadszą potrzebę jego napełniania.

Producent zadbał też o to, by urządzenie służyło przez możliwie najdłuższy czas. Model Tefal DT9100 wyposażono w system oczyszczania z kamienia, dzięki czemu wyeliminowana została konieczność czyszczenia ręcznego, a na elementach grzewczych nie gromadzi się szkodzący im osad. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę — steamer do ubrań nie pozostawia na ubraniach białych drobinek.

Co jeszcze potrafi Tefal? Parownica Access Steam Care DT9100 błyskawicznie osiąga gotowość do pracy. Proces nagrzewania urządzenia trwa zaledwie 40 sekund, co należy uznać za bardzo dobry wynik. Za tak szybkie nagrzewanie odpowiada wysoka moc, wynosząca aż 1600 W. Kolejnym plusem jest przewód sieciowy o długości 3 metrów, który sprawdzi się sytuacji, gdy prasowanie odbywa się z dala od źródła zasilania. Nie można również nie wspomnieć, że steamer do ubrań Tefal jest sprzedawany w zestawie z szczotką do grubych tkanin oraz z funkcjonalnym zaczepem na ubrania do zamocowania na drzwiach, umożliwiającym pionowe prasowanie.

A co z wadami sprzętu od Tefal? Steamer DT9100E0 Access Steam Care został wykonany z dbałością o szczegóły i na pewno może się podobać, jednak niektórzy użytkownicy wskazują, że urządzenie jest dość duże i ciężkie. Może okazać się to dość uciążliwe, zwłaszcza gdy opisywany model będzie używany przez dłuższy czas. Jest to jedyna wada warta odnotowania co świadczy o naprawdę wysokiej jakości i funkcjonalności urządzenia. Każdy Pan lub Pani domu będą zachwycone tym sprzętem.

Zalety
Mocny wyrzut pary (30 g/min)
Możliwość dopasowania mocy pary do tkanin dzięki 3-stopniowej regulacja pary
System antywapienny zapobiegający osadzaniu się kamienia na płycie grzewczej
Zestaw obejmuje również szczotkę do tkanin oraz zaczep na drzwi do pionowego prasowania
Skuteczniejsze prasowanie dzięki wysokiej mocy (1600 W)
Krótki czas nagrzewania (40 sekund)
Większa mobilność, dzięki długiemu przewodowi sieciowemu (3 m)
Dość duża pojemność wyjmowanego zbiorniczka na wodę (200 ml)
Wady
Urządzenie na tle innych jest dosyć ciężkie

Kup na Allegro

 

3. Blaupunkt VSI601 Kliknij aby kupić »

Blaupunkt-VSI601Parownica Blaupunkt VSI601 to przemyślane urządzenie w niskiej cenie, które charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami pracy i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Użytkownicy opisywanego modelu doceniają łatwość jego obsługi i funkcjonalne rozwiązania, które znacząco upraszczają prasowanie nawet bardzo opornych zagnieceń.

Parownica do ubrań Blaupunkt VSI601 charakteryzuje się mocnym wyrzutem pary – 30 g/min to wartość, która sprawia, że urządzenie z łatwością radzi sobie nawet z mocno pogniecionymi tkaninami o twardej strukturze. Warto podkreślić, że Blaupunkt wyposażył model VSI601 w regulację mocy strumienia pary. Dzięki temu, parametry pracy można łatwo dostosować do rodzaju i stopnia zagniecenia materiału.

Kolejnym atutem jest pojemny zbiornik na wodę, który można łatwo odłączyć od obudowy (co znacząco ułatwia uzupełnianie). Urządzenie zostało wyposażone w zasobnik o pojemności aż 260 ml, co stanowi bardzo dobry rezultat. Jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że system regulacji mocy strumienia ogranicza zużycie wody, nie trzeba obawiać się o konieczność częstego uzupełniania jej poziomu. Produkt niemieckiej marki legitymuje się mocą 1600 W, co przekłada się na mocną i skuteczną parę, jednak nie na szybkie nagrzewanie urządzenia. Model VSI601 jest gotowy do pracy po upływie 60 sekund, co nie jest najlepszym rezultatem.

Co jeszcze potrafi urządzenie sygnowane marką Blaupunkt? Parownica VSI601 została wyposażona w system automatycznego odłączania zasilania w przypadku bezczynności. To bardzo przydatne rozwiązanie, pozwala bowiem oszczędzić energię i wodę, a przy tym — zwiększa bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Nie zabrakło też sytemu antywapiennego, która zapobiega osadzaniu się kamienia na elementach grzewczych. Pozwala to przypuszczać, że parownica nie odmówi zbyt szybko posłuszeństwa, a wyrzucana para będzie pozbawiona białych drobinek. Producent nie zapomniał też o blokadzie zapobiegającej kapaniu wody, więc nie ma mowy o nieestetycznych mokrych plamach.

Kolejną zaletą opisywanego modelu jest długi przewód zasilający – 2,5 metra to wartość, która umożliwia swobodne prasowanie, nawet w miejscach znacznie oddalonych od gniazdka sieciowego. Szkoda tylko, że parownica nie oferuje funkcji prasowania w poziomie, np. na desce, co na pewno podwyższyło jej funkcjonalność. Urządzenie nadaje się tylko do użytku pionowego, więc wygładzanie bardzo opornych zagnieceń może być nieco utrudnione. Nie jest to jednak duża wada, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę atrakcyjną cenę parownicy. Blaupunkt VSI601 jest jednym z najtańszych urządzeń, które znalazły się w naszym zestawieniu.

Zalety
Duży zbiornik na wodę (260 ml)
System antywapienny chroniący przed osadzaniem się kamienia
Możliwość odłączenia zbiornika wody, ułatwia jego napełnianie
Długi przewód zasilający (2,5 m)
Łatwiejsze prasowanie dzięki wysokiej mocy (1600 W)
Wysoki wyrzut pary (30 g/min)
Blokada kapania
Regulacja mocy strumienia pary pozwala dopasować parę do konkretnej tkaniny
Funkcja automatycznie wyłączania
Wady
Stosunkowo długi czas oczekiwania na gotowość do pracy (ok. 60 sekund)
Brak możliwości prasowania poziomego

Kup na Allegro

4. Ariete 4167 Kliknij aby kupić »

Ariete-4167Ostatnim opisywanym urządzeniem w naszym rankingu jest parownica do ubrań Ariete 4167. Jest to stosunkowo niedrogi domowy sprzęt, który charakteryzuje się wysoką funkcjonalnością. Niska cena nie jest jedyną zaletą opisywanego modelu, użytkownicy docenili także inne cechy urządzenia. Jakie? Sprawdźmy!

Jednym z najwygodniejszych rozwiązań, w jakie została wyposażona parownica Ariete 4167 to spory zasobnik na wodę. Pojemność tego elementu wynosi aż 260 ml, co stanowi najlepszy rezultat w naszym zestawieniu, a dzięki temu wyeliminowana została konieczność dolewania płynu w trakcie prasowania — jedno napełnienie powinno wystarczyć na skuteczne wygładzenia zagnieceń i to nawet kilku koszul. Należy również wspomnieć, że pojemnik jest wyjmowany z obudowy. Takie rozwiązanie sprawia, że dolewanie wody jest bardzo proste i nie stwarza ryzyka zachlapania urządzenia.

Niezwykle istotnym jest fakt, iż parownica ręczna Ariete 4167 umożliwia pracę w pionie i w poziomie. Pierwsza opcja sprawdzi się w sytuacji, gdy zachodzi konieczność szybkiego wygładzenia i odświeżenia ubrań. Druga opcja umożliwia prasowanie na desce, co okaże się niezastąpionym rozwiązaniem przy prasowaniu bardzo opornych zagnieceń oraz gdy zajdzie konieczność wyprasowania spodni z kantem. Należy także podkreślić, że parownica do ubrań Ariete bardzo szybko osiąga gotowość do pracy. Proces nagrzewania urządzenia trwa zaledwie 30 sekund. Pod tym względem, opisywany model nie tylko nie odstaje od droższych urządzeń, a nawet je przewyższa.

Włoski producent zadbał również o bogaty zestaw sprzedażowy. Parownica do prasowania w pionie Ariete jest oferowana z dwiema końcówkami. Pierwsza z nich umożliwia prasowanie ubrań, a druga — czyszczenie. Dzięki temu proces odświeżania tkanin jest bardzo efektywny, a samo urządzenie może być wykorzystanie nie tylko do prasowania, ale również do odświeżania firan czy materiałowych żaluzji.

Jakie jeszcze zalety przedstawia sprzęt od Ariete? Parownica 4167 została wyposażona w przewód zasilający o długości aż 2,5 metra. Sprawia to, że użytkownik nie musi przejmować się odległością od gniazdka zasilającego. Pochwalić należy także kulowe wyjście kabla. Rozwiązanie to znacząco ułatwia manewrowanie i eliminuje ryzyko uszkodzenia przewodu, zapobiegając jego zginaniu się w miejscu, w którym wychodzi z obudowy. Do listy zalet, jakie przedstawia opisywane urządzenie, należy dodać cenę. Opisywane urządzenie jest jednym z tańszych w naszym zestawieniu, jednak pod względem funkcjonalności, nie odstaje zbyt mocno.

Jakie więc wady przedstawia Ariete? Parownica do ubrań 4167 charakteryzuje się dość niską mocą. Wartość 1200 W, pozwala na uzyskanie wyrzutu pary na poziomie jedynie 20 g/min, co stanowi dość słaby rezultat. W efekcie urządzenie może nie poradzić sobie z cięższymi pognieceniami na wymagających tkaninach. Po stronie minusów należy zapisać też brak regulacji strumienia wyrzucanej pary.

Przechodząc do podsumowania należy zaznaczyć, że liczba zalet zdecydowanie przekracza liczbę wad. Dopisując pod stronie pozytywów niską ceną, szybki czas nagrzewania oraz uniwersalność, otrzymuje znakomite domowe urządzenia, które z pewnością ułatwi i uprzyjemni podstawowe obowiązki.

Zalety
Duży zbiornik na wodę – 260 ml
Gotowy do użycia w 30 sekund
W zestawie dwie końcówki – do prasowania i czyszczenia tkanin
Możliwość prasowania w różnych płaszczyznach
Długi przewód – 2,5 m
Wyjmowany pojemnik na wodę
Kulowe wyjście przewodu, ułatwiające sprawne manewrowanie urządzenia
Wady
Brak regulacji strumienia wyrzucanej pary
Niski wyrzut pary, jedynie 20 g/min

Kup na Allegro