Aktualizacja: Styczeń 2021

Najlepsze kosiarki do trawy elektryczne to wydajne urządzenia, które z powodzeniem mogą zastąpić modele spalinowe. Za ich wyborem przemawiają przede wszystkim względy ekologiczne i przyjazne użytkowanie, ponieważ modele te są niezwykle ciche i nie generują szkodliwych spalin. Jaka kosiarka okaże się więc najlepszym wyborem? Jakie cechy powinna wykazywać dobra kosiarka elektryczna? Ranking i poradnik został stworzony po to, by ułatwić zakup takiego urządzenia i odpowie na każde z tych pytań.

  1. Nac Le18-40-Pb-S
  2. Makita Elm3711
  3. Bosch Arm 37 Ergo-Flex
  4. Stiga Collector 39 E
  5. Hecht 1803
  6. Poradnik wyboru kosiarki elektrycznej

Porównanie kosiarek elektrycznych:

ModelMoc [W]
Napęd
Max prędkość [km/h]
Stopnie koszenia
Szerokość robocza [cm]
Wysokość cięcia [mm]
Pojemność kosza [l]
Waga [kg]
Nac Le18-40-Pb-S
1800
NIE
nie dotyczy
540
25 – 75
40
10
Makita Elm3711
1300
NIE
nie dotyczy
337
20 – 55
35
14,9
Bosch Arm 37 Ergo-Flex
1400
NIE
nie dotyczy
537
20 – 70
40
12
Stiga Collector 39 E
1400
NIE
nie dotyczy
337
25 – 65
40
15
Hecht 1803
1800
TAK3,6brak danych
46
30 – 75
60
26,4

Najlepsze kosiarki elektryczne – Ranking kosiarek elektrycznych 2021

1. Nac Le18-40-Pb-S Kliknij aby kupić »

Nac Le18-40-Pb-SNac Le18-40-Pb-S to kosiarka elektryczna, a więc sprzęt, który nie emituje spalin i działa dużo ciszej od wersji spalinowych. Kosiarka elektryczna Cac Le18-40-Pb-S posiada moc 1800 W, aż 5 stopni koszenia oraz kosz o pojemności 40 litrów. Co o urządzeniu powinny wiedzieć osoby, które zastanawiają się nad jego zakupem? Jakie wady i jakie zalety posiada prezentowany model?

Kosiarka elektryczna Nac wyróżnia się największą mocą spośród kosiarek elektrycznych, jakie trafiły do naszego zestawienia. Największa moc przekłada się oczywiście na najlepszą efektywność koszenia, więc można to robić szybko i sprawnie – bez względu na to, czy mamy do czynienia z małą, czy dużą trawą. Nac kosiarka elektryczna to również najlżejsza kosiarka z naszego rankingu. Waży jedynie 10 kilogramów, więc łatwo jest nią manewrować w czasie koszenia, a specjalny uchwyt pozwala również wygodnie przenosić ją z miejsca na miejsce. Aż 5 stopni regulacji wysokości koszenia pozwala dostosować jej wysokość do potrzeb konkretnego miejsca. Sam proces regulacji jest przy tym bardzo prosty – wszystko można ustawić przy pomocy jednej dźwigni. Kosiarka Nac posiada i inne zalety. Należy do nich dobra szerokość koszenia – 40 centymetrów. Prezentowany model kosiarki jest też najtańszy spośród wszystkich prezentowanych w naszym zestawieniu.

Kosiarka Nac elektryczna ma nie tylko zalety, ale i pewne wady. Jak każdy sprzęt, nie jest wolna od niedoskonałości. Wysoka moc tego modelu – 1800 W – z jednej strony przyczynia się do szybszego skoszenia trawnika, ale z drugiej generuje również wyższe rachunki za prąd. Większa moc oznacza pobieranie większej ilości prądu. Mimo że jest to produkt o znakomitych parametrach, kosiarka elektryczna 40 cm Nac dla chcących oszczędzić na rachunkach nie będzie więc odpowiednia.

Kosiarka NAC 1800 W LE18-40-PB-S - opinia i recenzja

kosiarka Nac Le18-40-Pb-S to najczęściej wybierana elektryczna kosiarka wśród użytkowników

Zalety
Największa moc spośród porównywanych kosiarek
Najlżejsza kosiarka z naszego zestawienia
Centralna, 5-stopniowa regulacja wysokości koszenia
Szerokość koszenia 40 cm
Najtańsza kosiarka z naszego zestawienia
Wady
Wysoka moc – może skutkować wyższymi opłatami za prąd

Kup na Allegro

 

2. Makita Elm3711 Kliknij aby kupić »

Makita Elm3711Kosiarka elektryczna Makita Elm3711 jest sprzętem wyróżniającym się trzema stopniami koszenia trawy oraz mocą 1300 W. To urządzenie elektryczne, które działa cicho i sprawnie. W odróżnieniu więc do kosiarek spalinowych nie irytuje głośnością pracy i nie generuje nieprzyjemnych spalin. Kosiarki elektryczne są coraz chętniej wybierane do pielęgnacji przydomowych ogrodów. Jakie są zalety i wady prezentowanego modelu?

Kosiarka Makita posiada najniższą moc ze wszystkich urządzeń, jakie znalazły się w naszym zestawieniu. Paradoksalnie jest to jej duży plus, gdyż w związku z tym pobiera najmniej prądu – a więc można zaoszczędzić na rachunkach. Kosiarka do trawy Makita świetnie się nadaje do ogrodów o powierzchni do 500 m2. W dodatku można jej używać z koszem, bez kosza, a także do zbierania liści. Sama pojemność kosza wynosi 35 litrów. Bardzo przydatna jest także umieszczona na sprzęcie lampka, sygnalizująca podłączenie do źródła prądu. Od razu wiadomo, że kosiarka jest włączona, co sprzyja zachowaniu bezpieczeństwa.

Kosiarka Makita elektryczna posiada najmniejszą moc ze wszystkich kosiarek, jakie trafiły do naszego zestawienia. Co prawda dzięki temu oszczędza się na rachunkach z uwagi na niski pobór prądu, jednak z drugiej strony kosiarka mniej sprawnie spełnia swoje główne zadanie. Nie zawsze poradzi sobie z wysoką trawą o grubych źdźbłach. W dodatku pojemność kosza to tylko 35 litrów. Kosiarka Makita Elm3711 jest więc mniej pojemna, a zatem częściej będzie trzeba ją opróżniać – przerywając tym samym na chwilę koszenie. Ryzyko to dotyczy co prawda sytuacji, gdy mamy do czynienia z dużym obszarem, ale jednak istnieje i należy na to zwrócić uwagę.

Zalety
To najbardziej oszczędną kosiarka jeśli wziąć pod uwagę nasze rachunki za prąd
Możliwość koszenia z koszem, bez kosza lub zbieranie liści
Idealna do ogrodów o powierzchni do 500 m2
Lampka sygnalizująca podłączenie zasilania
Wady
Najmniejsza wartość mocy może sugerować, że jest to najsłabsza kosiarka
Pojemność kosza wynosi 35 l, jest to najmniejsza wartość spośród porównywanych urządzeń

Kup na Allegro

 

3. Bosch Arm 37 Ergo-Flex Kliknij aby kupić »

Bosch Arm 37 Ergo-FlexKosiarka elektryczna Bosch Arm 37 Ergo-Flex posiada moc 1400 W i aż 5 stopni koszenia. Można więc wybrać dowolną wysokość dla pozostawianej trawy – zgodnie z konkretnymi oczekiwaniami. Sprzęt waży 12 kilogramów, a więc stosunkowo niewiele. Jakie jeszcze zalety można w nim znaleźć? Jakie wady posiada?

Bosch kosiarka elektryczna to urządzenie o mocy 1400 W, co pozwoli jej dość sprawnie pracować, a jednocześnie ograniczy pobór prądu. Dzięki temu nie trzeba będzie więcej płacić za rachunki. Kolejne plusy tego sprzętu to wspomniane już 5 stopni koszenia oraz łatwe ich ustawianie – nikt nie powinien mieć z tym najmniejszego kłopotu dzięki centralnej regulacji wysokości cięcia. Wygoda pracy to również zasługa ergonomicznego uchwytu Ergoflex, który zapewnia swobodne manewrowanie sprzętem oraz utrzymanie właściwej postawy w trakcie koszenia. Wygodne jest nawet przenoszenie kosiarki z miejsca na miejsce – nie tylko dzięki jej małej wadze, ale też dzięki zamontowanemu uchwytowi. Uchwyt kosiarki jest zresztą podwójnie składany – złożyć można także pojemnik. To umożliwia zmniejszenie jej wymiarów i przechowywanie kosiarki w dowolnym, dogodnym miejscu.

Bosch Rotak 37 to kosiarka, która posiada sporo zalet, decydujących zresztą o jej popularności, jednak ma także i wady. Wielkim minusem tego modelu jest brak wyrzutu bocznego, co sprzyjałoby zwiększeniu wygody pracy. Kosiarka elektryczna Bosch Rotak jest też dosyć droga – nie wszyscy w związku z tym będą zainteresowani jej zakupem. Jest to druga najdroższa kosiarka w przygotowanym przez nas zestawieniu.

Zalety
Ergonomiczny uchwyt Ergoflex ułatwiający manewrowanie kosiarką i zapewniający prawidłową postawę podczas pracy
Moc o wartości 1400 W powinna zapewnić skuteczne koszenie trawników
Łatwa do przechowywania dzięki przemyślanej konstrukcji i kompaktowej obudowie
Wygodny uchwyt do przenoszenia kosiarki
Wady
Brak wyrzutu bocznego
Dość wysoka cena

Kup na Electro.pl Kup na Allegro

 

4. Stiga Collector 39 E Kliknij aby kupić »

Stiga Collector 39 EKosiarka elektryczna Stiga Collector 39 E jest urządzeniem o zadowalającej mocy 1400 W, o 3 stopniach koszenia i pojemności kosza równej 40 litrów. Sprzęt waży 15 kilogramów, więc nie jest lekki, ale nie jest też najcięższy w naszym zestawieniu. Jakie jego zalety warto poznać? O jakich jego wadach trzeba wiedzieć?

Kosiarka Stiga wyróżnia się – jak już wspomniano – mocą 1400 W. To dość dużo, żeby znakomicie wypełniać swoje zadanie, ale jednocześnie dość mało, co pozwala jej nie generować zbyt dużych rachunków za prąd. Wydajność pracy i troska o środowisko naturalne to zasługa ekologicznego, elektrycznego silnika indukcyjnego, użytego w tym modelu. Kolejna zaleta tej kosiarki to 3-pozycyjna regulacja wysokości koszenia na osi. Pozwala to na wygodne regulowanie wysokości pozostawianej trawy – w zależności od konkretnego miejsca i potrzeb. Kosiarka do trawy Stiga jest też sprzętem o świetnej przyczepności. To zasługa rowkowanych kół, zapewniających stosowną przyczepność do podłoża – nawet na mokrej trawie.

Kosiarka Stiga elektryczna jest urządzeniem o wielu zaletach. Aż 37 cm szerokości roboczej, wysokość cięcia 25 – 65 mm i kosz o dobrej pojemności to jej spore plusy, decydujące o popularności wśród licznych kupujących. Urządzenie ma jednak nie tylko zwolenników – posiada bowiem pewne wady. Największą jest brak wyrzutu bocznego, a więc skoszona trawa po prostu musi trafić do pojemnika. Dla niektórych nie będzie to wada – dla innych będzie to zaś dużym kłopotem.

Zalety
Moc o wartości 1400 W powinna zapewnić skuteczne koszenie trawników
3-pozycyjną regulację wysokości koszenia na osi
Rowkowane koła zapewniają odpowiednią przyczepność do podłoża
Wady
Brak wyrzutu bocznego

Kup na Allegro

 

5. Hecht 1803 Kliknij aby kupić »

Hecht 1803Kosiarka elektryczna Hecht 1803 to sprzęt wyposażony w dodatkowy napęd – dzięki któremu wyróżnia się na tle innych urządzeń z naszego zestawienia. Kosiarka z napędem Hecht posiada także niemal najszerszy zakres wyboru wysokości koszenia trawy. Jakie są inne zalety tego fantastycznego modelu? I o jakich jego wadach trzeba wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie?

Kosiarka Hecht elektryczna to urządzenie o największej mocy, biorąc pod uwagę wszystkie kosiarki z naszego zestawienia. Moc 1800 W sprawia, że sprzęt działa bardzo sprawnie i szybko potrafi skosić trawę na dużym obszarze, radząc sobie nawet z trawą bardzo wysoką i gęstą. Koszenie jest przy tym mniej męczące nawet w niesprzyjających warunkach – wszystko dzięki temu, iż model ten ma napęd o maksymalnej prędkości 3,6 km/h. Wydajna praca jest zapewniona również przez najbardziej pojemny kosz (aż 60 litrów) oraz koszenie w pasach o szerokości 46 cm. Kosiarka elektryczna z napędem poradzi sobie nawet wówczas, gdy trawa jest mokra. Nie będzie się ślizgać – to zasługa opatentowanego bieżnika kół, który zwiększa też ich samoczyszczenie. Największa zaleta tego modelu to jednak różnorodne funkcje koszenia. Zbieranie do kosza, wyrzut tylny i boczny, mulczowanie tylne i boczne (gdyż pozostawiona na murawie trawa wspomaga jej wzrost) – użytkownik naprawdę ma w czym wybierać.

Hecht kosiarka elektryczna to urządzenie o naprawdę wielu zaletach, co jednak przekłada się na jego cenę. Jest to najdroższy model z naszego zestawienia kosiarek elektrycznych, w związku z czym nie wszyscy będą chcieli i mogli go kupić. Jest to też najcięższa kosiarka z naszego rankingu, co może być kłopotliwe gdy chodzi o manewrowanie nią oraz przenoszenie z miejsca na miejsce. Prezentowany model waży aż 26,4 kilograma. Sporo, choć i tak znacząco mniej niż kosiarki spalinowe z napędem

Zalety
Największa moc spośród porównywanych kosiarek
Napęd o prędkości 3,6 km/h
Różnorodne funkcje koszenia
Pojemny 60 l kosz oraz koszenie na szerokość roboczą 46 cm zapewnia wydajną pracę
Opatentowany bieżnik kół zapobiegający ślizganiu się na mokrej trawie
Wady
Najwyższa cena spośród zestawienia
Najcięższa kosiarka z naszego rankingu