Aktualizacja: Styczeń 2023

Dobry telewizor 55 cali świetnie sprawdzi się w dużych pomieszczeniach, zapewniając idealne odwzorowanie każdego szczegółu odtwarzanego obrazu. Trzeba jednak wiedzieć, że najlepsze telewizory 55 cali znacząco różnią się między sobą i nie dotyczy to wyłącznie zastosowanej technologii wykonania ekranu. Jaki telewizor 55 cali warto kupić? Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Ranking TV 55 cali powstał po to, by rozwiać wszelkie wątpliwości przyszłego użytkownika. Jaki TV 55 cali warto brać pod uwagę? Ranking telewizorów 55 cali obejmuje odbiorniki cieszące się najlepszymi opiniami.

 1. Samsung QE55Q60RA
 2. LG 55SM8600
 3. Sony Bravia KD-55XF9005
 4. Philips 55pus7334
 5. Manta 55lua19s
 6. Poradnik wyboru telewizora 55 cali

 

Porównanie telewizorów 55 cali:

ModelMatrycaFormat HD
Rozdzielczość
HDR
Smart TV
WI-FI
Ilość HDMIBluetooth
Klasa energetycznaWymiary [cm]
Samsung QE55Q60RAQLED4K UHD
3840 x 2160

Tak
Tak
Tak
4
Tak
A

123.72 x 71.35 x 5.87
LG 55SM8600LED
4K UHD
3840 x 2160
Tak
TakTak4
Tak
A

123.2 x 71.6 x 6.36

Sony Bravia KD-55XF9005LED
4K UHD
3840 x 2160
Tak
TakTak4Tak
B
122,8 x 70,6 x 6,9
Philips 55pus7334
LED
4K UHD
3840 x 2160
Tak
TakTak4Tak
A+
123,4 x 72,1 x 7,8 
Manta 55lua19sLED
4K UHD
3840 x 2160
Tak
TakTak3Nie
A
124 x 77,4 x 26,8

Najlepsze telewizory 55 cali – Ranking TV 55 cali 2021

1. Samsung QE55Q60RA Kliknij aby kupić »

Samsung-QE55Q60RATelewizory spod szyldu firmy Samsung są jednymi z chętniej wybieranych przez konsumentów. Wynika to z ich jakości, funkcjonalności oraz wyjątkowej żywotności. Dzisiaj przyjrzymy się modelowi Samsung 55 cali 4K i sprawdzimy, co oferuje on swoim użytkownikom.

Telewizor Samsung QE55Q60RA jest jedyną propozycją w zestawieniu z wykorzystaniem matrycy QLED. Jej działanie polega na technologii kropek kwantowych, gdzie każda z nich emituje światło o niezwykle czystej barwie. W efekcie czego urządzenie precyzyjnie odwzorowuje szeroką gamę kolorów. Oznacza to też, że możemy zająć dowolne miejsce przed TV 55 cali Samsung – światło jest równomiernie rozproszone, więc obraz z każdej perspektywy będzie wyglądał idealnie.

Natomiast poza elementami budowy, zastosowano również kilka technologii, które wpływają na wysoką jakość obrazu. Jedną z nich jest Quantum Dot, dbająca o część kolorystyczną. Telewizor Samsung 55 cali, a dokładniej 100% natężenie kolorów, pozwala na perfekcyjne odwzorowanie elementów zarówno w ciemnych, jak i jasnych scenach. To ogromny atut dla fanów programów przyrodniczych czy dynamicznych filmów akcji.

Kolejna kwestia to Inteligentne Skalowanie. Standard 4K jest obecnie najwyższym na rynku. Jednak co w przypadku gdy materiał, który chcemy obejrzeć, nie jest zgodny z tym standardem? Sztuczna Inteligencja (funkcja Inteligentnego Skalowania) zredukuje zniekształcenia obrazów oraz wyostrzy krawędzie obiektów, aby widz mógł cieszyć się najwyższą jakością niezależnie od emitowanego materiału. Ponadto, zadba też o efekty dźwiękowe – usłyszymy najmniejszy szmer silnika podczas trzymających w napięciu scen oraz wyłapiemy każdą emocję w głosie komentatora sportowego.

O dobry przekaz obrazu dba również system UHD Dimming. Dzieli on ekran na małe bloki, pozwalając oddać szczegóły z niebywałą precyzją. Natomiast kolor, ostrość i kontrast są tak zoptymalizowane, aby utrzymać komfort oglądania na wysokim poziomie.

Jednak to dopiero początek innowacji, jakie posiada telewizor Samsung 55 cali 4K. Urządzenie automatycznie dostosowuje swoją jasność oraz głośność do warunków panujących w pomieszczeniu – od transmisji Ekstraklasy po audycje z koncertu na żywo. Każdy materiał będzie wyemitowany w sposób, który dostarczy odbiorcy najlepszych emocji.

Telewizor Samsung 55 cali QLED ucieszy również graczy, dzięki wykorzystaniu funkcji Dynamic Black Equalizer. System analizuje każdy, najmniejszy detal obrazu, aby zoptymalizować jego jakość do maksimum, dzięki czemu nie tylko wyprzedzisz przeciwnika, ale też będziesz mógł poczuć się jak bohater gry.

Czy jest coś jeszcze, czym może zaskoczyć Samsung? Telewizor 55 cali w momencie, gdy nie jest włączony, może pełnić funkcję dekoracyjną. Obecność trybu Ambient pozwala na dostosowanie ekranu do wnętrza swojego domu. Obraz nie musi być czarny. Wybierz ulubione zdjęcia, zegar, prace znanych artystów lub fotografie z wgranego zbioru obrazów i nadaj wystrojowi swojego mieszkania niepowtarzalny wygląd. Ekran można stopić z kolorem ściany, używając jej jako tła. Co więcej, wszystkie te opcje można zmodyfikować przy pomocy filtrów, dostosować kolorystycznie bądź uzupełnić efektami świetlnymi.

Na koniec warto wspomnieć o multimedialności sprzętu Samsung. TV 55 cali współpracuje z asystentem Alexa firmy Amazon, przez co jego użytkowanie może stać się jeszcze prostsze. Alexa ułatwia na przykład włączenie telewizora, zmianę kanałów czy odtworzenie materiałów z iPhone’a, iPada i komputera Mac. Wszystkie te opcje są również łatwo dostępne przy użyciu pilota w połączeniu ze Smart Hub. Można go zintegrować z innymi urządzeniami mobilnymi lub wykorzystać dodatkowo aplikację SmartThings, która służy do inteligentnego kontrolowania domu.

Jak widzimy telewizor 55 cali Samsung, jest urządzeniem, które znacznie wykracza poza podstawowe funkcje oferowane przez standardowe odbiorniki dostępne na rynku. Poszukując więc innowacyjnych rozwiązań, warto przyjrzeć się bliżej temu modelowi.

Zalety
Inteligentna optymalizacja obrazu pod warunki panujące w pokoju
Kompatybilny z aplikacją do sterowania inteligentnym domem SmartThing
Wyposażony w matrycę QLED, poszerzającą paletę barw
Dynamic Black Equalizer zapewnia lepszą widoczność ciemnych scenerii w grach
Wady
Niektórzy użytkownicy zaznaczali, że telewizor ma słabe kąty widzenia

Kup w Media Markt Kup na Allegro

 

2. LG 55SM8600 Kliknij aby kupić »

LG-55SM8600LG to pionier wielu rozwiązań technologicznych i innowacji, które są ciągle udoskonalane. Celem firmy jest dostarczenie wysokojakościowych sprzętów, spełniających potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Przekonajmy się, czy LG 55SM8600 zalicza się do tej kategorii.

Wieczorne seanse rodzinne to Wasza mała tradycja? Zadbaj o najlepsze wrażenia wizualne oraz dźwiękowe zaopatrując się w telewizor LG 55 cali w jakości 4K. Jest to obecnie najlepszy standard dostępny na rynku, który zadba o każdy detal. Innowacyjny system Active HDR 4K odpowiada za optymalizację kadru, aby móc ujrzeć najdrobniejsze szczegóły z niezwykłą wyrazistością. Co więcej, nawet jeśli materiał nie jest obsługiwany przez 4K, to telewizor podciągnie ich jakość oraz ostrość do granic możliwości.

Jest to także zasługa procesora α7, który automatycznie analizuje setki tysięcy wizualnych informacji, rozpoznając jakość wyświetlanego obrazu. Następnie dostraja jego parametry za pomocą sztucznej inteligencji dla osiągnięcia perfekcyjnego efektu.

Z kolejnych funkcji warto wspomnieć o ULTRA Luminance, czyli ultra jasności. Jej zadaniem jest zwiększenie kontrastu poprzez przeniesienie mocy niewykorzystanej przez ciemne obszary ekranu, aby zwiększyć luminację tych jasnych. Choć telewizor pozwala na odwzorowanie głębokiej czerni, to zdarzyły się opinie, iż w ciemnych pomieszczeniach bywa ona niewystarczająca.

Natomiast, aby postarać się, zminimalizować opisane wrażenie, producent wyposażył model 55SM8600 w dodatkową technologię NanoCell, która wykorzystując nanocząsteczki, optymalizuje kolory oraz poprawia ostrość obrazu. A to wszystko jest widoczne niezależnie od punktu siedzenia.

Matryca IPS ma poszerzone kąty widzenia i dokładnie odwzorowuje kolory nawet przy nachyleniu 60 stopni. Możemy więc cieszyć się emisją swojego ulubionego filmu, zajmując dowolne miejsce na kanapie bez obawy o zniekształcenia czy mdły obraz. Natomiast system Dolby Vision Atmos ożywi każdą scenę, czego efektem będzie niezwykła płynność obrazu w połączeniu z przestrzennym dźwiękiem, byśmy mogli poczuć się jak uczestnik oglądanych wydarzeń.

Jednak na tym nie koniec jego zalet. Następną jest obecność DLNA, czyli Digital Living Network Alliance. Ta funkcja pozwala na rozpowszechnianie z innych urządzeń przy użyciu Wi-Fi – zdjęć, muzyki czy filmów w sieci domowej LAN. Obecność portów USB umożliwia także odbiór tych treści poprzez podłączenie pamięci zewnętrznej np. pendriva.

Takie innowacje cechują odbiorniki HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV). Jest to połączenie telewizji hybrydowej, która umożliwia typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi przez szerokopasmowy Internet.

Wszystkimi wymienionymi udogodnieniami można sterować za pomocą głosu. Technologia AI ThinQ pozwala na wydawanie poleceń głosowych. Ponadto, im dłużej korzystamy z urządzenia, tym więcej system o nas zapamiętuje. Później będzie miało to odzwierciedlenie w propozycjach polecanych filmów, które automatycznie zaprezentuje nam telewizor na podstawie naszych dotychczasowych wyborów.

Klasyczny, elegancki wygląd sprawia, że TV LG będzie wspaniale komponował się w każdym pomieszczeniu. Natomiast, jeśli chcemy uatrakcyjnić odbiornik jeszcze bardziej, możemy wykorzystać go jako stylowy dodatek, włączając tryb galerii. To znaczy, że na ekranie będą prezentowane najpiękniejsze atrakcje turystyczne, aktualizowane przez portal TripAdvisor.

Podsumowując, produkt firmy LG można zdecydowanie polecić osobom, które w rozsądnej cenie, chcą otrzymać rozbudowany technologicznie odbiornik. Jego nowoczesny wygląd i liczne funkcje zapewnią przyjemność oglądania najbardziej wymagającym widzom.

Zalety
Technologia AI ThinQ pozwala na wydawanie głosowych komend oraz dopasowuje filmy pod kątem naszych wcześniejszych wyborów
Innowacyjna technologia Motionflow XR zapewnia płynność i ostrość obrazu przy wyświetlaniu szybkich akcji, przydatne kiedy korzystamy z konsoli do gier
Wbudowany Chromecast pozwalający na wygodne streamowanie z różnych aplikacji
Niska Cena
Digital Living Network Alliance – funkcja pozwalająca na rozpowszechnianie z innych urządzeń przy użyciu Wi-Fi
Wady
Niektórzy użytkownicy, zwracali uwagę na słabą czerń w ciemnych pomieszczeniach

Kup w Media Expert Kup na Allegro

 

3. Sony Bravia KD-55XF9005 Kliknij aby kupić »

Sony-Bravia-KD-55XF9005Firma Sony określa się mianem pioniera przyszłości, którego cechuje nieograniczona ciekawość. Efektami tego, co udaje im się z niej uzyskać, dzielą się, wyposażając swoje produkty w zaskakujące funkcje, uatrakcyjniając w ten sposób urządzenia codziennego użytku. Dobrym przykładem takiego działania może być telewizor Sony Bravia 55 cali.

Sony Bravia KD-55XF9005 jest jednym z droższych modeli w naszym zestawieniu, jednak już mkniemy z wyjaśnieniami, z czego to wynika. Warto rozpocząć od formatu 4K Ultra HD, czyli niewątpliwego lidera w tym zakresie. Procesor 4K HDR X1 Extreme odpowiada za przetwarzanie obrazu w czasie rzeczywistym, co pozwala dostrzec każdy, nawet najmniejszy detal. Natomiast technologia 4K X-Reality PRO wszystkie materiały skaluje do jakości bliskiej 4K, zapewniając im wyjątkową wyrazistość.

Powinno to cieszyć przede wszystkim fanów dynamicznych filmów akcji. Aczkolwiek tę grupę widzów ucieszy jeszcze jedna rzecz, a mianowicie system X-Motion Clarity. Jego zadaniem jest precyzyjne regulowanie ruchomych scen, by zapobiec ich zamazywaniu. Trzymająca w napięciu strzelanina czy wyścigi sportowych aut zostaną pokazane z możliwie najlepszą dokładnością, by nie umknął nam żaden szczegół (nawet jeśli są to kadry ciemniejsze). Choć za to odpowiada też X-tended Dynamic Range PRO. Głęboka czerń, wyrazista, śnieżna biel – to zasługa sześciokrotnie większego kontrastu Sony 55xf9005 niż w przypadku standardowych odbiorników LED.

O część wizualną dba jeszcze kilka zastosowanych w Sony Bravia 55 innowacyjnych funkcji, a wśród nich:

 • wyświetlacz w technologii Triluminos Display – korzysta z szerokiej palety barw, aby zapewnić wierne odwzorowanie kolorów,
 • system Dolby Vision – sceny są z nim o wiele bardziej realistyczne, dzięki pogłębieniu czerni i zastosowaniu odpowiedniej ilości podświetlenia kadrów,
 • Motionflow XR — zapewnia płynny, wyraźny obraz podczas dynamicznych ujęć, poprzez generowanie oraz wstawianie dodatkowych obrazów między klatki oryginalnego materiału,
 • remastering obiektów HDR – dzięki dostosowywaniu odpowiedniego poziomu kontrastu oraz koloru do poszczególnych obiektów, system pozwala Sony KD55xf9005 odtworzyć lepszą głębię oraz realistyczną teksturę,
 • technologia Super Bit Mapping 4K HDR – tworzy naturalny obraz bez efektu pasmowania, który może występować podczas dynamicznego przemieszczania się wyświetlanych obrazów,
 • przetwarzanie dual database processing – najogólniej ujmując, polega to na tym, że jedna baza danych jest wykorzystywana do oczyszczania obrazu oraz redukcji zakłóceń na ekranie. Natomiast drugiej używa się do interpolacji rozdzielczości i poprawiania wyrazistości. Te dwie bazy współpracują ze sobą, w efekcie czego dynamicznie poprawiają jakość pikseli.

Telewizor Sony 55 cali będzie też doskonałym wyborem dla graczy, ponieważ ten model doskonale współpracuje z konsolami PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro. Daj drugie życie swojej ulubionej grze i odkryj, jak intensywnym oraz realistycznym obrazem może dysponować. Odbiornik oferuje połączenie bezprzewodowe Bluetooth, więc chcąc pograć w ciszy i spokoju, można bez problemu oraz zbędnych kabli podłączyć swoje słuchawki pod TV Sony 55.

Kolejna i jedna z ulubionych funkcjonalności wskazywana przez użytkowników, to wbudowany Chromecast, który pozwala wyświetlać popularne serwisy takie jak YouTube czy Netflix bezpośrednio z urządzenia mobilnego (z systemem Android, iOS lub z laptopa). Natomiast, jeśli to w telewizji kablowej jest właśnie emisja premierowego odcinka ulubionego serialu lub filmu i chcemy mieć możliwość powrócić do niego za jakiś czas, to wystarczy dokonać zapisu materiału, używając przycisku lub programatora czasowego. To zasługa podłączonego dysku twardego USB o pojemności do 2 TB. Na końcu programu nagrywanie wyłączy się automatycznie.

I nie trzeba kilku pilotów, by móc tymi wszystkimi systemami zarządzać. Wystarczy po prostu podyktować komendę głosową, a platforma Android TV zajmie się resztą. Gdybyśmy chcieli coś obejrzeć, ale nie do końca wiemy jaki tytuł dokładnie, to możemy określić kategorię, na którą mamy ochotę np. „filmy sensacyjne”, a lista filmów z tego gatunku pojawi się nam do wyboru na ekranie.

Sony Bravia KD-55XF9005 jest jednym z najbardziej wyposażonych modeli na rynku. Wszelkie możliwe systemy, które mogłyby zadbać o doskonałą jakość obrazu, zostały tutaj wykorzystane. Nie pozostaje więc nic innego, jak cieszyć się z funkcjonalności, które oferuje swoim użytkownikom.

Zalety
Wbudowany Chromecast, dający łączność z popularnymi serwisami streamującymi
System Android TV
Podłączony dysk twardy o pojemności 2 TB
Motionflow XR zapewnia płynność i ostrość obrazu przy wyświetlaniu szybkich akcji
Wyświetlacze Triluminos Display korzystają z szerszej palety barw, zapewniając wierne odwzorowanie kolorów i odcieni
Wady
Dość wysoka cena

Kup w Media Markt Kup na Allegro

 

4. Philips 55pus7334 Kliknij aby kupić »

Philips-55pus7334„Zmieniamy życie ludzi dzięki wyjątkowym innowacjom” – taki slogan widnieje na stronie producenta Philips. Ile jest w nim prawdy? Przekonamy się, przyglądając się bliżej ich modelowi telewizora Philips 55 cali.

Zaopatrując się w telewizor Philips Led 55pus7334, na pewno możemy liczyć na nieskazitelny obraz. To wszystko za sprawą wykorzystania kilku technologii. Rozpocznijmy jednak od obsługiwanego przez ten odbiornik formatu.

Jest to standard 4K UHD, czyli ponownie najlepszy z obecnie dostępnych na rynku. Wszystkie oglądane treści są emitowane na jak najwyższym poziomie niezależnie od źródła. Ponadto, jakość tą wspiera wbudowany procesor P5 Perfect Picture. Jego główne zalety staną się szczególnie widoczne podczas dynamicznych scen. Procesor zapewnia niezwykłą płynność, która nie pozwoli stracić żadnego szczegółu z oczu oraz gwarantuje wysoki kontrast dla lepszych wrażeń wizualnych. Co więcej, wszelkie barwy i odcienie staną się dzięki niemu jeszcze bardziej intensywne, ale nie przekolorowane. Każdy obiekt otrzymuje naturalny, ostry wygląd.

Choć przy aspekcie dynamicznych kadrów nie można pominąć technologii HDR10+. W połączeniu z P5 Perfect Picture pozwala osiągnąć Philips 55pus7334 maksymalne efekty. Szybko zmieniające się kadry, wypełnione po brzegi detalami będą wyraziste i czytelne. Koniec z obawą, że umknie nam najważniejszy wątek filmu. Nie ma także potrzeby mrużyć oczu ze skupieniem, przy nocnych scenach, jakie wydarzenia ukazywane są w filmie czy wyszukując przyczajonego lisa polarnego w śniegu w najnowszym programie przyrodniczym. Telewizor Philips 55 cali sprawi, że cienie będą jeszcze głębsze, a jasne obszary jeszcze bardziej rozświetlone.

Następna z technologii użytych w TV Philips 55 to Ultra Resolution. Jej obecność to gwarancja doskonałej jakości absolutnie każdego kadru. Ponad osiem milionów pikseli zapewnia lepszą głębię, zwiększoną ostrość oraz realistyczne odwzorowanie szczegółów. Rozdzielczość jest poprawiana klatka po klatce, aby nawet przy materiałach nieobsługujących formatu 4K, móc cieszyć się najlepszymi efektami. Co więcej, zarówno obraz, jak i dźwięk są wspierane przez system Dolby. Także w przypadku dźwięku, będzie on równie profesjonalny i zjawiskowy co obraz, ale przede wszystkim klarowny.

Oczywiście Telewizor 55 cali Philips umożliwia bezproblemowe i łatwe korzystanie z wszelkich portali oraz serwisów internetowych – od YouTube’a po Netflixa. Przejrzysty oraz intuicyjny interfejs ułatwi umieszczenie ulubionych materiałów w centralnym miejscu, a także pozwoli na odtworzenie plików wideo od momentu, w którym ostatnio zostało przerwane oglądanie.

Choć część użytkowników wyrażała obiekcje względem mało czytelnych oznaczeń na pilocie, to jest na to sposób — wbudowany Google Assistant. Dzięki niemu możemy sterować telewizorem za pomocą głosu. Nie możesz znaleźć ostatniego odcinka swojego serialu lub aplikacji w Google Play? Wystarczy powiedzieć to Philips 55pus7334, a on zrobi resztę za nas. Dodatkowo istnieje możliwość zarządzania z poziomu telewizora, urządzeniami smart. To znaczy, że komendą głosową możemy również przyciemnić światło w domu bądź ustawić termostat, nie ruszając się z kanapy.

Cały przekaz uatrakcyjnią inteligentne diody LED, które są rozmieszczone na obudowie telewizora. Dopasowują się one kolorystycznie do barw wyświetlanych na ekranie, a następnie w czasie rzeczywistym rzucają na ściany światło w zbliżonych odcieniach.

Użytkując często telewizor, warto zadbać, aby parametry go odznaczające spełniały najlepsze standardy, które w efekcie końcowym rzutować będą na nasze wrażenia oraz komfort oglądania. Dlatego też śmiało możemy stwierdzić, że ten model zdecydowanie należy wziąć pod uwagę w poszukiwaniach solidnego i innowacyjnego odbiornika TV.

Zalety
Wbudowany Google Assistant
Procesor P5, zapewniający lepszą ostrość i kontrast
Funkcja Ambilight wyświetlająca efekty wizualne na ścianie za telewizorem
System Android TV
Wady
Mało czytelny pilot (oznaczenia na pilocie)

Kup w Media Markt Kup na Allegro

 

5. Manta 55lua19s Kliknij aby kupić »

Manta-55lua19sTym razem produkt z naszego rodzimego rynku od firmy Manta. Jest to jeden z większych polskich producentów, który zajmuje się sprzętami elektroniki użytkowej, a efekty tej pracy są znane w całej Europie. Sprawdźmy, jakie udogodnienia oferuje telewizor Manta 55 cali.

Manta 55lua19s została zaopatrzona w standard 4K Ultra HD, co daje czterokrotnie większą rozdzielczość od jego poprzednika Full HD. Czysty, przejrzysty obraz wspiera kilka udoskonalonych funkcji, w które wyposażono model Manta.

Za innowacyjny można też uznać całkowicie nowy standard odtwarzania wideo High Dynamic Range Plus, a także Google Cast. To ostatnie rozwiązanie jest bezprzewodową wtyczką, która zmienia telewizor 55 cali Philips w domowe centrum rozrywki. Wtyczka pozwala na oglądanie filmów lub programów znajdujących się bezpośrednio na naszych telefonach i laptopach. Co przy tym szczególnie ważne, nie ma potrzeby inwestowania w jakiekolwiek dodatkowe urządzenie, co jeszcze nie tak dawno nie było wcale aż tak oczywiste.

Telewizor 55 cali posiada system HDR10, którego zadaniem jest poprawa jakości obrazu, nawet jeśli nie jest on obsługiwany przez format 4K. Co więcej, połączono go z technologią High Dynamic Range, dzięki czemu jasność oraz kontrast jest utrzymany na jak najlepszym poziomie. Polega to dokładniej na zwiększeniu różnicy pomiędzy jasnymi i ciemnymi elementami obrazu, przez co każdy detal będzie doskonale uwypuklony, a kolory staną się intensywniejsze oraz bardziej realistyczne.

Warto wspomnieć również o matrycy – w tym modelu jest to LED, czyli gwarancja wysokiej jakości, ale też niskich kosztów eksploatacji. Telewizory z matrycą LED są energooszczędne, a jednocześnie cechują się znakomitymi parametrami, które pozwalają uzyskać piorunujące efekty.

Są one możliwe do osiągnięcia zarówno w telewizji kablowej, jak i naziemnej. Manta 55 ma wbudowany zintegrowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej drugiej generacji DVB-T2, który umożliwia odbiór audycji naziemnych w standardzie HD. Jest to niezwykłe udogodnienie szczególnie dla osób, które mieszkają w blokach, gdzie najczęściej możemy skorzystać z programów oferowanych przez telewizję naziemną.

Wolny, sobotni wieczór, a w telewizji nic nie ma? Podłącz własny sprzęt! Telewizor 55 cali Manta posiada trzy złącza HDMI, dwa USB oraz jedno VGA. Dzięki nim możemy podłączyć do odbiornika laptopa czy pamięć zewnętrzną (pendriva), aby wyświetlić na ekranie film z portalu rozrywkowego typu Netflix, obejrzeć wspólnie zdjęcia w wysokiej jakości, a także podłączyć konsolę do gier. Oczywiście TV Manta 55 ma również opcję połączenia bezprzewodowego Wi-Fi, więc możemy wyświetlać pliki zamieszczone na smartfonie.

Choć telewizor Manta 55 nie został zaopatrzony w asystenta Google (tym samym nie możemy sterować odbiornikiem za pomocą poleceń głosowych), to w zamian producent oferuje tryb hotelowy. Z jego wykorzystaniem jesteśmy w stanie zablokować wybrane programy, podłączyć kanały płatne, a nawet ustawić maksymalny poziom głośności.

TV Manta 55 cali jest doskonałym przykładem na to, że przy ograniczonym budżecie także możemy otrzymać solidny i jakościowy sprzęt, który spełni oczekiwania prawdziwych koneserów dobrego kina.

Zalety
Posiada Tryb hotelowy
Niska cena
Funkcja e-share służąca do przesyłania plików
Prosty panel obsługujący
Wady
Brak Asystenta Google

Kup na Morele.net Kup na Allegro