Aktualizacja: Wrzesień 2021

  1. Polar M430
  2. Garmin Forerunner 235
  3. Tomtom Runner 3 Cardio
  4. Sigma Id.Run
  5. Beurer PM 62
  6. Poradnik wyboru pulsometru

Porównanie tanich zegarków sportowych z pulsometrem:

ModelCenaCzujnik tętna
Synchronizacja z telefonem
Moduł GPS
Wodoszczelność
Bateria [mAh]
Waga [g]
Polar M430
Sprawdź cenę »nadgarstkowy
TAK
TAK
TAK
240
52
Garmin Forerunner 235 Sprawdź cenę »nadgarstkowy
TAK
TAK
TAK
24042
Tomtom Runner 3 Cardio Sprawdź cenę »nadgarstkowy
TAK
TAK
TAK
300
50
Sigma Id.Run Sprawdź cenę »nadgarstkowy
TAK
TAK
TAK
16054,4
Beurer PM 62 Sprawdź cenę »opaska na klatkę piersiową
NIE
NIE
TAK
bateria litowa
brak danych

Najlepsze zegarki sportowe pulsometry – Ranking pulsometrów do 1000 zł 2021

 

 

1. Zegarek sportowy z pulsometrem Polar M430 Kliknij aby kupić »

Polar-M430-czarnyPulsometr Polar M430 to produkt, który zasługuje na uwagę wszystkich wielbicieli biegania. Jego liczne funkcje, specyfikacja oraz niezawodność sprawiają, że zegarek sportowy Polar M430 możemy uznać za profesjonalny sprzęt dla wymagających. Przyjrzyjmy mu się jednak dokładniej i wypunktujmy najważniejsze zalety i wady tego urządzenia.

Przyjrzyjmy mu się jednak dokładniej i wypunktujmy najważniejsze zalety i wady tego urządzenia. Polar pulsometr idealnie sprawdza się w czasie terenowych treningów. Posiada wbudowany GPS, który mierzy tempo biegu, dystans oraz wysokość n.p.m. Chcąc trenować w pomieszczeniu, również można liczyć na określenie tych parametrów. Wówczas wykorzystywane są do tego ruchy nadgarstka. Zegarek polar M430 warto mieć na ręce nie tylko podczas treningu. Można skonfigurować go z telefonem i mieć podgląd powiadomień, takich jak połączenia, wiadomości czy aktywności aplikacji. Niestety, gdy funkcja treningu jest wyłączona, zegarek nie mierzy tętna – i jest to jedyna wada, którą udało nam się znaleźć. Polar zegarek sportowy M 430 zawiera funkcję Polar Sleep Plus, dzięki której sprawdza czas, długość oraz jakość snu. Taki dodatek to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą wypoczywać efektywniej.

Zegarek Polar do biegania wyposażony został również w system Polar Flow, który pozwala w pełni wykorzystać możliwości urządzenia. Wystarczy zsynchronizować pulsometr z aplikacją Polar Flow, która jest dostępna w App Store lub Google Play. Dzięki tej opcji można planować treningi, monitorować osiągi oraz sprawdzić dokładną analizę swoich postępów. To również świetny sposób na zyskanie dodatkowej motywacji – umożliwia dzielenie się swoimi osiągnięciami ze znajomymi oraz całą społecznością Polar Flow. Dla tych, którzy przygotowują się do zawodów Polar zegarek M430 HR przygotował Program Treningu Biegowego. Można wybrać w nim jeden spośród 4 celów biegowych – 5 km, 10 km, półmaraton lub maraton. Program ten oferuje indywidualny plan treningowy, który pomaga osiągać wyznaczone cele i jeszcze bardziej motywuje do dalszych treningów. Smartwatch polar M430 zapewnia także licznik spalonych kalorii nie tylko podczas treningów, ale przez cały dzień. Dokładność pomiaru gwarantuje połączenie pomiaru tętna z całodobową kontrolą aktywności. Taki zegarek będzie więc świetny nie tylko dla sportowców, ale także osób, które po prostu chcą zgubić kilka kilogramów. Dzięki trybowi oszczędzania energii akumulator zegarka może pracować jeszcze dłużej. Można zmienić interwał GPS z 1 sekundy na 30 lub 60 sekund, dzięki czemu pulsometr Polar może towarzyszyć nam na jednym ładowaniu nawet podczas długich treningów. Zegarek z pulsometrem Polar dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych:

Dzięki temu sprawdzi się nie tylko jako towarzysz treningów, ale także dopełnienie stylizacji. To sprzęt, z którego mogą korzystać nie tylko profesjonalni biegacze, ale każdy, kto chce dbać o swoje zdrowie.

Polar M430 GPS Running Watch REVIEW!

Pulsometr Polar M430 to najczęściej wybierany zegarek sportowy do 1000 zł

Zalety
Moduł GPS mierzący tempo, dystans i wysokość n.p.m.
Pomiar tętna z nadgarstka
Funkcja Polar Sleep Plus™
Rozbudowana aplikacja Polar Flow
Funkcja Fitness Test mierząca wydolność tlenową
Program Treningu Biegowego
Podgląd powiadomień z telefonu
Tryb oszczędzania energii
Wady
Brak pomiaru tętna gdy nie jest włączona funkcja treningu

Kup w Decathlon Kup na Allegro

 

2. Pulsometr do biegania Garmin Forerunner 235 Kliknij aby kupić »

Garmin-Forerunner-235Zegarek sportowy Garmin Forerunner 235 to jedna z opcji dostępnych w cenie poniżej 1000 złotych. Posiada bardzo wiele przydatnych funkcji, a producent umożliwia użytkownikom także aktywne uczestniczenie w zbudowanej przez niego biegowej społeczności.

Pulsometr Garmin Forerunner 235 jest wyposażony w wyświetlacz, który stanowi centrum treningowe dla aktywnych. Nowe widżety, aplikacje i oprawy graficzne dla tarczy zegarka można pobierać ze sklepu Connect IQ™. Niestety, wyświetlacz w modelu Garmin 235 HR posiada niezbyt wysoką rozdzielczość, a wielu użytkowników twierdzi, że jakość wyświetlanych na nim danych jest nieproporcjonalna do ceny urządzenia. Zegarek Garmin Forerunner 235 oferuje bardzo liczne funkcje zarówno w trybie offline, jak i online. Optyczny czujnik tętna umieszczony jest na nadgarstku, dzięki czemu trenującego nie krępuje pasek na klatce piersiowej. Aplikacja w czasie rzeczywistym dostarcza informacji o strefie tętna, liczbie uderzeń serca, a także mierzy czas, tempo, pokonany dystans i inne, bardziej zaawansowane parametry. Funkcje online umożliwiają przesyłanie danych do serwisu producenta, korzystanie z podpowiedzi audio zgodnych z realizowanym właśnie planem treningowym, przesyłanie na zegarek sportowy powiadomień z telefonu, a także dzielenie się postępami treningowymi na serwisach społecznościowych. Serwis Garmin Connect udostępnia użytkownikom pobieranie darmowych, spersonalizowanych planów treningowych i ćwiczeń, a także dostosowanie wyglądu i funkcji zegarka do własnych oczekiwań dzięki aplikacjom ze sklepu Connect IQ. Pulsomierz Garmin Forerunner 235 mierzy także ilość i jakość snu oraz liczbę pokonywanych dziennie kroków i spalanych kalorii. Po godzinie spędzonej w bezruchu przypomina o podjęciu aktywności. Akcelerometr umożliwia korzystanie z jego funkcji podczas korzystania z bieżni bez zakupu dodatkowego czujnika na nogę, a systemy satelitarne GPS i GLONASS stanowią nieodzowne wsparcie dla biegających w terenie, nie gubiąc lokalizacji nawet w najgęstszych lasach.

Ekosystem Garmin Connect sprawia, że zegarek Garmin 235 można z łatwością zintegrować z innymi urządzeniami producenta (smartwatch, nawigacja rowerowa, kamera sportowa) oraz przesyłać pomiędzy nimi dane i tworzyć całkiem nowe statystyki. Użytkowników, którzy wybrali oferowany przez Garmin pulsometr, integruje społeczność Garmin Connect. Można tu gromadzić dane i statystyki, automatycznie je przesyłając, dzielić się swoimi osiągnięciami, a także planować przyszłe aktywności. Dzięki aplikacji na telefon Garmin Connect Mobile możliwe jest uruchomienie opcji LiveTrack – śledzenia przebywanej właśnie trasy na żywo dla osób trzecich. Za tę różnorodność, ilość funkcji i dobrą jakość trzeba zapłacić minimum 750 złotych. Nie zmienia to faktu, że zegarek z pulsometrem Garmin pozostaje atrakcyjną opcją w cenie niższej, niż tysiąc.

Zalety
Optyczny czujnik tętna na nadgarstku
Automatyczne przesyłanie danych do serwisu Garmin Connect
Funkcja śledzenia aktywności zlicza kroki, dystans, kalorie i jakość snu w ciągu doby
Sklep Connect IQ™ umożliwia szeroki wybór tarcz zegarka, widżetów i aplikacji
Wbudowany akcelerometr rejestruje dane dystansu i tempa podczas biegu
Możliwość personalizacji treningu i planów ćwiczeń
Serwis Garmin Connect, który umożliwia przeanalizowanie statystyk biegu
Ekosystem Garmin Connect
Wady
Niska jakość i niewielka rozdzielczość wyświetlacza
Drugi najdroższy zegarek sportowy w zestawieniu (jego cena zaczyna się od 750 zł)

Kup w RTV Euro AGD Kup na Allegro

 

3. Pulsometr na rękę Tomtom Runner 3 Cardio Kliknij aby kupić »

Tomtom-Runner-3-CardioZegarek  Tomtom Runner 3 Cardio to nowoczesne urządzenie, wyposażone w liczne funkcje przydatne dla osób aktywnie uprawiających sport. Można za jego pomocą monitorować kondycję swojego organizmu oraz postępy treningowe.

Pulsomierz Tomtom Cardio posiada między innymi funkcję pomiaru tętna, która jest obsługiwana za sprawą wbudowanego czujnika o dużej precyzji. Zegarek zapamiętuje również trasy i czas ich pokonania, a także liczy pokonane kilometry. Jest wyposażony w technologię GPS, dzięki temu dostarcza użytkownikowi informacje dotyczące aktualnej lokalizacji czy tempa przemieszczenia się. Pewną wadę tego urządzenia stanowi jednak relatywnie długi czas reakcji na zmianę szybkości i intensywności poruszania się podczas treningu. Zegarek sportowy Tomtom został przystosowany do miłośników różnych sportów. Posiada tryby dedykowane takim dyscyplinom jak pływanie, kolarstwo, bieganie oraz trening na siłowni. Właściciel zegarka może używać do zarówno podczas zawodów, jak i przygotowań. Istnieje zarazem możliwość wyboru jednej z pięciu stref tętna w czasie treningu wydolnościowego. Urządzenie to cechuje się wysoką wodoszczelnością do głębokości czterdziestu metrów. Oznacza to, że bez obaw można z nim pływać, brać prysznic, myć samochód czy używać w trakcie obfitych opasów deszczu. Dzięki temu niekorzystne warunki atmosferyczne nie muszą powodować konieczności przerwania treningu. Pulsometr Tomtom współpracuje z aplikacją mobilną TomTom Sports, co pozwala w łatwy sposób dzielić się własnymi wyczynami sportowymi ze znajomymi i porównywać informacje dotyczące poszczególnych parametrów treningowych.

Co jeszcze można zaliczyć do pozytywnych cech tego zegarka marki Tomtom? Pulsometr jest wyposażony w funkcję automatycznego wstrzymywania. Oznacza to, że niezwłocznie przestanie on dokonywać pomiarów, kiedy tylko użytkownik zakończy trening biegowy czy związany z inną dyscypliną sportowa. Można więc być całkowicie spokojnym o to, że zapisane w pamięci wyniki będą wierne odzwierciedlać faktyczny stan dotyczący postępów treningowych i kondycji organizmu. Na uwagę zasługuje poza tym funkcja bezpośredniego powiadamiania z zegarka o otrzymanych z telefonu powiadomieniach SMS oraz powiadomieniach głosowych. Wyprodukowany przez firmę Tomtom zegarek sportowy został ponadto wyposażony w specjalne paski wymienne w kilku wariantach stylistycznych. Dzięki temu można je dostosowywać do różnego typu okazji. Do niewątpliwych zalet tego nowoczesnego urządzenia trzeba także zaliczyć ponadprzeciętnie długi czas działania baterii. W trybie pomiaru GPS oraz pulsu zegarek pracuje przez 9 godzin, w samym trybie GPS przez 11 godzin, a korzystanie jedynie z podstawowej funkcji zegarka zapewnia czas pacy nawet do 25 dni. Aktualnie możliwość zakupu modelu Tomtom Runner 3 jest mocno ograniczona ze względu na to, że posiadają go w swojej ofercie jedynie nieliczne sklepy internetowe.

Zalety
Moduł GPS mierzący prędkość, tempo, odległość i lokalizację podczas treningu
Ponad 50 wbudowanych treningów
Pomiar tętna z nadgarstka
Duża ilość trybów sportowych
Ciągłe śledzenie aktywności
Wodoszczelność do 40 m (5 atm)
Automatyczne wstrzymywanie treningu
Podgląd powiadomień z telefonu
Długi czas pracy baterii – 25 dni (tryb zegarka), 11 godzin (GPS), 9 godzin (GPS + tętno)
Wady
Mała ilość sklepów internetowych, w których można kupić pulsometr
Stosunkowo długi czas reakcji na zmianę prędkości i tempa aktywności

Kup na Morele.net Kup na Allegro

 

4. Zegarek pulsometr Sigma Id.Run Kliknij aby kupić »

Sigma-Id.RunSigma Id.Run to jeden z zegarków sportowych w puli cenowej poniżej 1000 złotych. Jedną z pierwszych, rzucających się w oczy cech urządzenia jest spory, dobrej jakości wyświetlacz. Użytkownicy chwalą sobie jego czytelność, duże, ułatwiające dostęp do opcji ikony oraz funkcjonalne podświetlenie. A jakie inne zalety, ale też i wady prezentuje opisywany sprzęt?

Pulsometr Sigma posiada ekran wyposażony w osłonę ze szkła mineralnego, zapewniającą mu ochronę przed zarysowaniami, minimalizującą refleksy i podkreślającą kontrast. Zegarek Sigma pokazuje na bieżąco takie parametry jak prędkość (obecna, średnia w ogóle oraz na okrążeniu, maksymalna) oraz przebyty dystans. Użytkownik może też śledzić częstotliwość oraz długość kroku w różnych parametrach. To pozwala na wzmożoną kontrolę i tworzenie miarodajnych statystyk.

Zegarek z krokomierzem i pulsometrem Sigma stanowi bazę informacji przydatnych w trakcie treningu. Należą do nich między innymi liczba spalonych kalorii, kroków, a także możliwość śledzenia odległości. Użytkownik może ustawić sobie indywidualne cele dzienne w zakresie kroków, a także dzienne trofea – brąz, srebro, złoto, prowadzące do wypełnienia planu. To ułatwia planowanie prostych treningów i motywuje do ćwiczeń. Pulsometr Sigma mierzy i monitoruje aktywność serca sportowca z jakością odpowiadającą nowoczesnemu EKG. Wszystkie odczytywane dane można prześledzić w aplikacji Sigma Link, za pośrednictwem komputera.

Dodatkową zaletą z punktu widzenia osób biegających w terenie jest fakt, że zegarek sportowy Sigma posługuje się systemem GPS. Niestety, jako wadę należy określić krótki czas działania baterii w tym trybie. Urządzenie już po 6 godzinach wymaga ponownego ładowania. Producent deklaruje też, że Sigma pulsometr Id.Run jest odporny na wodę. Poziom jego wodoodporności spełnia normę IPX7. Oznacza to, że teoretycznie zegarek może pozostawać zanurzony na głębokość metra do 30 minut. Niestety, producent zakazuje jednocześnie wciskania przycisków pod wodą, urządzenie nie jest więc dobrym wyborem dla pływaków. Zegarek sportowy Sigma można aktualizować poprzez Data Center. Możliwe jest także eksportowanie danych do aplikacji komputerowej, a także transmisja poprzez USB. Aplikacja sprawia, że osiągnięcia są przechowywane i można je na bieżąco porównywać oraz analizować. Sigma zegarek sportowy to także przystępna cenowo opcja. Można go kupić już za 299 złotych.

Zalety
Niska cena – drugi najtańszy pulsometr w naszym zestawieniu
Monitorowanie pracy serca z dokładnością EKG
Wbudowany moduł GPS
Funkcja śledzenia aktywności przez całą dobę
Odporne szkło mineralne pokrywające wyświetlacz
Aplikacja Sigma Link umożliwiająca szczegółowe prześledzenie statystyk treningu
Wady
Stosunkowo krótki czas pracy baterii, który w trybie treningu z obsługą GPS wynosi 6 godzin
Odporność na wodę jest zbyt niska, by można było pływać z zegarkiem np. w basenie.

Kup na Mall.pl Kup na Allegro

 

5. Beurer PM 62

Beurer-PM-62Pulsometr Beurer PM 62 to w pełni funkcjonalne urządzenie, które można nabyć w niższej cenie niż podobne modele dostępne na rynku. Za jego pomocą użytkownik dokona pomiarów podstawowych parametrów organizmu podczas treningu. Zegarek ten posiada m.in. funkcję monitorowania liczby spalanych kalorii, średniego oraz maksymalnego tętna, a także wyliczania ilości spalanej tkanki tłuszczowej. Przyjrzyjmy się kolejnym zaletom, ale też i wadom tego urządzenia.

Za pomocą tego modelu można w pełni kontrolować efektywność treningów, a także dopasowywać plany treningowe do indywidualnych możliwość. Pulsometr Beurer pozwala stopniowo zwiększać wydolność swojego organizmu, bez ryzyka zbytniego obciążania organizmu czy nadmiernego zwiększenia tętna. Dzięki temu nie trzeba się obawiać, że zbyt intensywny trening doprowadzi do niebezpiecznych kontuzji, zawału serca czy innych problemów z układem sercowo-naczyniowym. Pomiary pulsu są wyświetlane za pomocą czytelnego wskaźnika LED – rozwiązanie to podlega prawnemu opatentowaniu. Polega na precyzyjnym obrazowaniu pracy serca za pomocą pulsującego światła. Jeśli zacznie ono pulsować na czerwono, wtedy jest to dla użytkownika czytelna informacja, aby zmniejszyć intensywność treningu. Światło w kolorze zielonym informuje natomiast o tym, że szybkość tętna znajduje się w bezpiecznym zakresie. Zegarek Beurer został ponadto wyposażony w funkcję wskazywania rekomendowanych stref treningowych, a także tryb przeprowadzania testu sprawnościowego. W trakcie testu fitness pomiarowi są poddawane takie parametry jak maksymalna tlenowa pojemność płuc, indeks fitness, maksymalne tętno, wielkość aktywności ruchowej oraz podstawowy ruch.

Skonstruowany przez firmę Beurer zegarek z pulsometrem cechuje się wodoodpornością do głębokości trzydziestu metrów. Posiada również wiele przydatnych w codziennym życiu funkcji, takich jak stoper, kalendarz, zegar czy budzik. W komplecie z zegarkiem użytkownik otrzymuje kabel do połączenia pulsometru z komputerem, a także pas piersiowy typu analogowego. Przeznaczenie tego typu pasa polega na zwiększaniu rzetelności pomiarów – są one znacznie bardziej wiarygodne w porównaniu do pulsometrów mierzących szybkość pracy serca na nadgarstku. W zestawie z zegarkiem znajdują się również dwie baterie 3 V, etui oraz uchwyt do montażu na rowerze. Bateria umieszczona w zegarku pozwala na nieprzerwany czas pracy przez około 15 miesięcy, podczas gdy bateria zasilająca pasek starcza na ponad 2 lata. Tak długa żywotność baterii jest rzadko spotykana, nawet w bardziej zaawansowanych technologiczne i droższych urządzeniach tego typu. Wyprodukowany przez firmę Beurer pulsometr nie współpracuje niestety z technologią GPS, a także nie umożliwia bezprzewodowego nawiązywania połączenia z telefonem.

Zalety
Najtańszy pulsometr w naszym zestawieniu
Funkcja testu sprawności
Pomiar najważniejszych parametrów, np. maksymalne tętno, średnie tętno, liczbę spalonych kalorii, ilość spalonej tkanki tłuszczowej
Dokładny pomiar tętna dzięki analogowemu pasowi piersiowemu
Wskazania LED zależne od rytmu serca
W zestawie 2 baterie 3 V CR2032 (do zegarka i do holtera), uchwyt na rower i praktycznie etui
Żywotność baterii zegarka to ok. 15 miesięcy, a baterii pasa ok. 28 miesięcy
Wady
Brak możliwości bezprzewodowej synchronizacji z telefon
Brak modułu GPS